Menu

قهرمانی ایران در آسیا – والیبال ایران در بام اسیا – سایت اخبار والیبال

قدرتی آینده دار خرم آبادی در لیست ۱۳ نفره بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان برای شرکت در بیست ویکمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان در ایتالیا قرار دارد.
به گفته مسئول روابط عمومی هیات والیبال استان مسابقات قهرمانی جوانان جهان یکم تا یازدهم مهرماه به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.
تیم ملی والیبال جوانان ایران مدافع عنوان قهرمانی (۲۰۱۹- بحرین) به عنوان تیم اول گروه C با آرژانتین، مراکش و بلژیک هم‌گروه است.
بازی‌های گروه C در شهر کاربونیا ایتالیا برگزار خواهد شد

این قهرمانی امیدها را به آینده والیبال ایران بالا برد

سید میلاد تقوی ضمن تبریک این قهرمانی به مردم شریف و خانواده خوب والیبال ایران، در واکنش به کسب این مقام در خاک ژاپن، گفت: بعد از چند دیداری که در طول ماه‌های اخیر با تیم ملی ژاپن داشتیم، بالاخره بازیکنان جوان ایران با غیرت در خاک ژاپن بر تیم ملی این کشور غلبه کردند تا برای اولین بار با بهره‌گیری از کادرفنی تمام ایرانی، کاپ قهرمانی آسیا را به ایران بیاورند. اخبار والیبال

دبیرکل فدراسیون والیبال با بیان اینکه این پیروزی از چندین بعد برای ایران اهمیت داشت، تصریح کرد: نخست این‌که ایران با تیمی جوان راهی مسابقات شده بود؛ تیمی که نسبت به ترکیب گذشته، تجربه کم‌تری داشت اما نشان داد توانمندی‌هایش بسیار بیشتر از چیزی است که در طول چند سال گذشته به آن فکر می‌شد. این قهرمانی امیدها را به آینده تیم کنونی بالا برد. ضمن این‌که عملکرد خوب کادرفنی نشان داد که کادر تمام ایرانی می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف یاری کند.

قهرمانی تیم ملی والیبال قابل پیش‌‌بینی بود/ حمایت از مربی داخلی مهم است

او ادامه داد: یکی از نکات حائز اهمیت در رسیدن به قهرمانی استفاده تمام و کمال از کادر ایرانی بود. البته نتایج تیم ملی در این رویداد به‌ویژه در مرحله مقدماتی از قبل هم قابل پیش‌بینی بود اما رفته‌رفته فشردگی بازی‌ها، تیم را دچار چالش می‌کرد و مقابل چین کار آسانی نداشتیم. در بازی با ژاپن هم به مصاف تیمی رفته بودیم که در تلاش بود برای سومین بار تیم ملی ایران را شکست بدهد اما خوشبختانه موفق شدیم میزبان را از پیش رو برداریم و به جایگاهی که شایستگی آن را داشتیم دست پیدا کنیم.

دامغانی خاطرنشان کرد: والیبال کشورمان با حضور بازیکنان جوان، جان تازه‌ای گرفته اما باید از این تیم حمایت کنیم و فرصت بدهیم. در این رویداد 3 بازیکن همیشه ثابت مانند سعید معروف، محمد موسوی و امیر غفور را نداشتیم. در همه این سال‌ها والیبالیست‌های خوبی تربیت شدند که به خوبی می‌توانند جای خالی برخی از مهره‌ها را پر کنند اما پر کردن جای خالی سعید معروف سخت و زمان بر است ولی انسان به امید زنده است. سعید معروف هم روزی که آمد جوان بود و ناشناخته، کشور برای او هزینه کرد تا شد سعید معروف، البته با استعدادی که خودش داشت.

او گفت: حالا هم کریمی و امثال او هستند اما هنوز خیلی با معروف فاصله دارند ولی اگر صبور باشیم کم‌کم جایگزینان خوبی را خواهیم داشت. بازی‌های آسیایی هانگژو را در پیش داریم بازی‌هایی که برای همه رقبای آسیایی ما مهم است، بنابراین هیچ‌کس در این مدت بیکار نخواهد نشست. همه تمرین می‌کنند پس ما هم باید تمرین کنیم، برنامه‌ریزی داشته باشیم تا بتوانیم باز هم طلای دوره قبل را تکرار کنیم البته با مربی ایرانی./ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *