Menu

آلکون کی به ایران میاد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از اخبار والیبال  درست بعد از رقابت‌های لیگ برتر بود که فدراسیونی‌ها اعلام کردند قرار است ولادیمیر آلکنو برای هدایت ملی پوشان ایران هفتم فروردین مسکو را به مقصد تهران ترک کند، اما حضور تیم زنیت کازان در لیگ روسیه حضور وی را به ۲۲ فروردین به تعویق انداخت.

دنبال کنندگان اخبار والیبال منتظر بودند که فردا خبر ورود سکاندار و برنامه‌های اجرایی اش را پیگیری کنند، اما شواهد و شنیده‌ها حکایت از آن دارد که زمان ورود وی به ایران برای بار سوم هم به تعویق افتاد و قرار است سکان تیم ملی ۲۷ فروردین به دستان ولادیمیر سپرده شود.

این به تعویق افتادن‌های مکرر در مورد زمان ورود آلکنو به ایران در حالی است که هنوز توتولو دستیار ایتالیایی اش هم وارد تهران نشده است و تیم ملی با حضور کادرفنی ایرانی تمرینات آماده سازی اش را برای حضور در المپیک پیگیری می‌کند.

شاهمیری که دارای کتگوری A است، قبلاً برای قضاوت در بازی‌های المپیک توکیو نیز دعوت شده بود، اما دیگر این دعوت لغو شده است. وی سابقه قضاوت در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۶ ریو را در پرونده کاری خود دارد.

شاهمیری با تایید این قانون که اگر داوری عضو کمیته داوران کنفدراسیون آسیا شود، دیگر نمی‌تواند در میادین مختلف والیبال قضاوت کند، گفت: زمانی که برای حضور در کمیته داوران درخواست دادم، آگاهی کامل نسبت به این منع قانونی داشتم.

وی تصریح کرد: در مشورت با مسئولان فدراسیون ایران، به این نتیجه رسیدم که حضورم در کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا کمک بیش‌تری برای والیبال ایران خواهد داشت تا افزودن به تجربه شخصی‌ام در لیگ ملت‌ها و المپیک که قبلا تجربه آن را داشته‌ام.

داور بین‌المللی والیبال ایران تاکید کرد: تلاش می‌کنم همان‌گونه که والیبال ایران جایگاه خود را در جهان به دست آورده است، داوران والیبال کشورمان نیز بتواند به جایگاه واقعی خود برسند.

وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود در کمیته داوران کنفدراسیون والیبال آسیا را معرفی توان واقعی داوران والیبال ایران و دفاع از حق و حقوق آن‌ها دانست، گفت: امیدوارم در آینده، داوران با درجه بالا داشته باشیم تا در رویدادهای مختلف جهان قضاوت کنند.

همچنین آندره زانوویچ از روسیه، زوریتسا از صربستان و آرتورو از بلژیک که قبلا برای قضاوت در المپیک توکیو انتخاب شده بودند، به دلیل عضویت در کمیته داوران کنفدراسیون اروپا، بازنشسته شدند و به همراه شاهمیری دیگر در بازی‌های المپیک توکیو قضاوت نخواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *