close
تبلیغات در اینترنت
تیم ملی والیبال نشسته
loading...

هواداران والیبال ایران

اخبار مسابقات تصاویر والیبال نشسته پرافتخار ترین تیم جهان

javadirai یکشنبه 05 ارديبهشت 1395

مرتضی مهرزاد، بلند قامت ترین بازیکن والیبال نشسته در ایران و جهان است که همراه با سایر ملی پوشان برای راه یابی به رقابت های پارالمپیک ریو 2016 تلاش می کند.

شاید خیلی هواداران چهره مرتضی را به خاطر حضورش در برنامه ماه عسل به خاطر داشته باشند.کسی که از ناامیدی و قد بلندش رنج میبرد!

 

مرتضی مهرزاد با 2 متر و 44 سانتی متر قد، در صورت حضور در ترکیب نهایی تیم ملی والیبال نشسته ایران، بلند قامت ترین بازیکن حاضر در بازی های ریو نیز خواهد بود.

وی هم اکنون در نهمین مرحله تمرینات آماده سازی بازی های ریو به سر می برد و در حاشیه این اردو، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

مهرزاد از فعالیتش در این رشته می گوید: آشنایی من با والیبال نشسته به  سال 88 که از برنامه ماه عسل معرفی شدم، برمی گردد. پس از این برنامه آقای گلچین، که آن زمان در بهزیستی چالوس مشغول به کار بود به دیدن من آمد و برای فعالیت در رشته والیبال نشسته ترغیبم کرد. تا قبل از این دیدار از والیبال نشسته هیچ اطلاعی نداشتم و آقای گلچین که خود کاپیتان تیم چالوس بود مثل یک مربی دلسوز به من کمک کرد و باعث شد وارد این رشته بشوم. در حال حاضر آقای گلچین رئیس بهزیستی چالوس است و همچنان با همراهی هایش از من حمایت می کند.

وی افزود: پس از آن تا چند سال در لیگ دسته یک به همراه تیم چالوس بازی می کردم و دو سال پیش در جریان مسابقات لیگ دسته یک از طریق آقای رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته برای حضور در اردوهای تیم ملی از من دعوت شد و سپس به همراه تیم ثامن الحجج، توانستم تجربه ی حضور در مسابقات لیگ برتر را نیز بدست آورم.

بلند قامت ترین بازیکن والیبال نشسته جهان گفت: حدود یکسال است که به صورت مداوم در اردوهای تیم ملی شرکت دارم و دراین ایام تلاش کردم تکنیک ها و تاکتیک ها را یاد بگیرم و در حد توانم سعی کردم جواب زحماتی که این ایام برایم کشیده شده را بدهم.

مهرزاد خاطر نشان کرد: مسابقات جام بین قاره ای دومین تجربه ای بود که از حضور مقابل تیم های خارجی کسب می کردم. سال گذشته در جریان مسابقات خواهرخوانده های اصفهان با تیم ملی ب مقابل چند تیم بازی کردم که بسیار برای من جالب بود و باعث شد که استرسم کمتر شود. مسابقات جام بین قاره ای نیز تجربه ی بسیار خوبی بود و حس می کردم از اولین بازی که مقابل مصر داشتیم تا آخرین بازی که مقابل برزیل بود، تغییرات زیادی کردم و توانستم بر استرس و ترس ناشی از روبرو شدن با قدرت های برتر جهان غلبه کنم.

ملی پوش تیم والیبال نشسته گفت: در حال حاضر با 2 متر و 44 سانتی متر قد، بلند قامت ترین بازیکن والیبال نشسته جهان هستم. البته در مسابقات چین دو بازیکن از برزیل و قزاقستان هم حضور داشتند که بالای دو متر بودند اما قد من از آنها بلند تر است.

وی تصریح کرد: اگر بخواهم زندگی ام را به دو دوره تقسیم کنم، قطعا به قبل و بعد از روی آوردن به ورزش برمی گردد. پیش از ورزش، تفاوت فیزیکی ام با دیگران را یک نقص می دانستم و نقطه ی ضعف، اما پس از آن دیدم که همین نقطه ی ضعف می تواند به وسیله ای برای قدرتمند شدن من تبدیل شود و با کمک افرادی مثل آقای گلچین، هم بازی هایم در تیم ملی و حمایت های کادر فنی تیم ملی والیبال نشسته و آقای رضایی، توانستم با ورزش، تغییرات عمده ای در زندگی ام ایجاد کنم و به جرات و جسارت بیشتری دست یابم.

مهرزاد در ادامه افزود: زمانی که مسابقات پارالمپیک لندن در جریان بود ، وارد والیبال نشسته شده بودم اما آنقدر جدی به حضورم در این رشته فکر نمی کردم. در جریان این مسابقات، جرقه ی اولیه برای راه یابی به تیم ملی در من ایجاد شد و از آن زمان در رویای حضور در تیم ملی بودم که خوشبختانه به واقعیت پیوست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانم در ترکیب تیم اعزامی به ریو حضور داشته باشم و با حضوری شایسته، پاسخگوی زحمات تمام افرادی که برای پیشرفت من تلاش کردند، باشم. هیچ وقت برای حضورم دراین رشته سقفی تعیین نکردم و تا زمانی که شرایطم اجازه بدهد فعالیت می کنم. حضور در پارالمپیک از آرزوهای بزرگ من است و در کنار آن تلاش برای رضایت مادرم و جبران زحماتش نیز از دیگر آرزوهایم است.

javadirai چهارشنبه 30 مهر 1393

 

تیم ملی والیبال نشسته کشورمان با پیروزی برابر عراق در دیدار نیمه نهایی به فینال دومین دوره بازی های پارا آسیایی اینچئون راه یافت.

مردان والیبال نشسته ایران که قهرمان دوره گذشته این رقابتها هستند، امروز در مرحله نیمه نهایی موفق شدند با حساب ۳ بر صفر و با امتیازات ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۵ عراق را از پیش رو بردارند و راهی فینال شود.

گفتنی است دیدرا فینال این رقابتها فردا (پنج شنبه) برگزار می شود و تیم ملی ایران به مصاف چین خواهد رفت، تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران نیز مقابل تیم چین دیدار نهایی را برگزار خواهد کرد.

***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه