close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه با مربیان
loading...

هواداران والیبال ایران

مصاحبه با مربیان

javadirai دوشنبه 04 مرداد 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران:سرمبی تیم ملی والیبال ایران،رائول لوزانو بعد از پایان آخرین تمرین تیم ملی والیبال قبل از اعزام به بازی‌های المپیک 2016 ریو گفت: من قبول دارم نتیجه‌ای در تاریخ والیبال ایران رقم خورده که تاکنون بی‌سابقه بوده و باعث شده مردم خوشحال شوند. باعث افتخار و خوشحالی ماست که والیبالیست‌ها تنها تیم کاروان ورزشی ایران در ریو هستند اما استفاده از واژه‌هایی مانند قهرمان و حماسه‌آفرین را درخور شان یک ورزشکار ملی نمی‌دانم. قهرمان به کسی گفته می‌شود که برای خاکش ایثار کرده و یا حماسه‌ نیز به اتفاقی گفته می‌شود که در برهه‌ای از تاریخ رخ داده که با کارهای عجیب همراه بوده است. بنابراین استفاده از این واژه‌ها در ورزش حرفه‌ای را نمی‌پسندم.

او درباره شرایط تیم ملی والیبال قبل از رفتن به برزیل گفت:‌در این مدت تیم تمرین‌های خوبی را پشت سر گذاشت و خوشبختانه مشکل خاصی از لحاظ مصدومیت نداریم و امیدوارم در روزهای باقی مانده نیز کارهایی که قرار بود انجام دهیم را به بهترین نحو ادامه دهیم. تلاش ما در المپیک این است که ابتدا از گروه‌مان صعود کنیم و بعد پله پله جلو برویم.

او درباره انتظارش از مردم نیز گفت: من نمی‌توانم درخواستی از مردم ایران داشته باشم چرا که آن‌ها در این مدت لطف زیادی به ما داشتند و انرژی مضاعفی را به تیم تزریق کردند. از طرف خودم و همه بازیکنان بابت حمایت مردم تشکر می‌کنم.

لوزانو درباره احتمال حذف کاروان روسیه از المپیک و همچنین هم‌گروهی ایران با تیم ملی والیبال روسیه گفت: اینکه داستان دوپینگ ورزشکاران روس به چه صورت بوده است ارتباطی به من ندارد و مسئولان باید آن را بررسی کنند. اما اینکه قرار باشد تیمی راکنار بگذارند به نظرم شاید خوشایند نباشد چرا که دوپینگ‌ها تک نفره بوده است و نمی‌توان یک تیم را به خاطر آن جریمه کرد. اگر تیم روسیه از المپیک حذف شود، اینکه چه تیمی می‌تواند جایگزین روسیه در والیبال المپیک شود نیز خودش موضوع دیگری است.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره حذف وقت استراحت فنی از بازی‌های المپیک گفت: تغییر چنین قوانینی باید در فاصله زیادی تا آغاز مسابقه‌ها صورت بگیرد هرچند که ما مجبوریم آن را قبول و اجرا کنیم. جالب است که در فاصله حدود یک هفته تا آغاز المپیک، باید به این قانون عادت کنیم. در حالی که این تغییرات باید در مسابقه‌های غیر رسمی و در فاصله حدود دو سال تا آغاز بازی‌ها اعمال می‌شد. فرض کنیم در مسابقه‌هایی مانند فوتبال یا تنیس قرار باشد تغییراتی ایجاد کنند. هیچ گاه قبل از جام جهانی و یا گرند اسلم‌ها این اتفاق رخ نمی‌دهد ولی در والیبال این اتفاق افتاد. حتی اینکه از تبلت برای چلنج‌ها نیز استفاده کنیم خیلی دیر اعلام شد. الان هم که در فاصله نزدیک تا المپیک اینچنین تغییر مهمی را انجام داده‌اند.

او در پایان درباره لباس‌های کاروان ایران در المپیک 2016 ریو گفت: ما یک تیم ورزشی هستیم و باید ورزش کنیم و برای این هدف هم آماده‌ایم بنابراین مدل نیستیم.

تیم ملی بامداد امشب راهی برزیل خواهند شد و قبل از مسابقات المپیک در یک بازی دوستانه به مصاف میزبان خواهند رفت.

javadirai سه شنبه 29 تير 1395

رائول لوزانو در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال افزود: می دانم که شما علاقمند هستید بدانید 12 ملی پوش والیبال چگونه انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی والیبال  18 آیتم برای انتخاب بازیکنان در نظر داشت که تشریح آنها از وقت این گفت وگو خارج است. اما کادر فنی بر اساس این عوامل به این نتیجه رسید که این 12 بازیکن از بهترین های والیبال فعلی ایران هستند و باید به بازی های المپیک اعزام شوند.
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: البته اگر تا زمان شروع بازی های المپیک مصدومی داشته باشیم، می توانیم دو بازیکن را با اسناد پزشکی جایگزین کنیم.
لوزانو در ادامه گفت: من اینجا به صورت رسمی از آرمین تشکری، فرهاد ظریف، محمد جواد معنوی نژاد و علیرضا مباشری که در مدت تمرینات، تیم ملی را همراهی کردند و به انتخاب کادر فنی نیز احترام گذاشتند، تشکر و قدردانی می کنم.
وی با یادآوری این موضوع که بعد از کسب سهمیه المپیک از ملی پوشان والیبال با نام «قهرمانان ملی» یاد شد، گفت: من با استفاده از این واژه برای ملی پوشان والیبال موافق نیستم زیرا قهرمان ملی به کسی گفته می شود که برای کشورش ایثار می کند و جان خود را نیز در این راه به خطر می اندازد.
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: فکر می کنم قهرمان ملی برای ورزشکاران واژه بزرگی باشد.
لوزانو در پاسخ به این پرسش که وضعیت تیم ملی را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: بعد از کسب سهمیه المپیک در توکیو تیم ایران در رقابت های لیگ جهانی وضعیت خوبی نداشت که دلایل منطقی و عقلی داشت که به دلیل خستگی مسابقات انتخابی المپیک و سفر های طولانی به کشورهای مختلف برای لیگ جهانی بود.
وی تاکید کرد: با این حال تیم ایران در هفته سوم لیگ جهانی نخستین شکست صربستان را در تهران رقم زد. در حال حاضر نیز وضعیت تیم ملی خوب است و تلاش داریم که به شرایط ایده آل برسیم. هدف والیبال ایران در المپیک نیز صعود از مرحله مقدماتی است.

javadirai شنبه 12 تير 1395

به گزارش هواداران والیبا ایران،لوزانو در نشست خبری بعد بازی گفت: شب فراموش‌نشدنی برای من بود. تماشاگران جو فوق‌العاده‌ای در سالن ساختند.

رائول لوزانو در مورد برد 3 بر 2 شاگردانش مقابل صربستان در هفته سوم لیگ جهانی والیبال اظهار داشت: شب فراموش‌نشدنی برای من بود، تماشاگران جو فوق‌العاده‌ای در سالن ساختند و من از عملکرد تیمم رضایت کامل دارم که آنها بعد از 2 ست شکست به بازی برگشتند و جریان مسابقه را در دست گرفتند.

وی ادامه داد: به دوستم نیکولا گربیچ سرمربی تیم والیبال صربستان تبریک می‌گویم، تیم او در مسیر خوبی قرار دارد و در این مسیر به خوبی پیش می‌رود. صربستان سطح بالایی از والیبال را ارائه می‌دهد ولی به خاطر فرمول مسابقات انتخابی المپیک نتوانست به المپیک راه پیدا کند.ما بعد از 2 ست توانستیم به بازی برگردیم که برای من جای خوشحالی دارد.

اخبار  و تصاویر به روز در کانال تلگرامی ما:

 

javadirai پنجشنبه 10 تير 1395

ایوان زایتسف پشت خط زن تیم ملی ایتالیا در گفت و گویی:«من چیز های زیادی از جو آزادی شنیده ام!!»

زایتسف ادامه داد: من برای نخستین بار است که به ایران می‎آیم و دوست دارم تهران را ببینم.برای ما برد در این بازی مهم هست.

وی در پایان گفت: چیزهای زیادی در مورد جو استادیوم آزادی شنیده‌ام. اینکه تماشاچیان این سالن، سر و صدای زیادی می‌کنند و این برای من خیلی جالب است. دوست دارم در این جو بازی کنم و مطمئن هستم بازی خوبی خواهد شد.

جانلورنزو بلنجینی، سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا هم در مورد هفته سوم لیگ جهانی گفت: ۳ بازی سخت در تهران پیش رو داریم. من به دنبال ترکیب ایده‌آل و دلخواه خود برای المپیک هستم.ایران تیم قدرتمندی است و به المپیک هم رسیده است. این تیم در ۵ سال اخیر یکی از قدرت‌های دنیا بوده است.

javadirai یکشنبه 06 تير 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران،رائول لوزانو پس از ناکامی سه بر یک تیم ایران برابر صربستان در آخرین دیدار هفته دوم لیگ جهانی: در مجموع مسابقه ایران و صربستان در سطح خوبی برگزار شد که مغلوب این تیم شدیم.

وی با بیان اینکه در سه ستی که نتیجه را به صربستان واگذار کردیم، تمرکز لازم در ابتدای ست را نداشتیم، گفت: این موضوع باعث اختلاف امتیاز دو تیم می شد و فشار زیادی به بازیکنان برای جبران این اختلاف می آورد که در مجموع عملکرد آنان را تحت تاثیر قرار می داد و در نهایت جبران مشکل بود.

دو تیم ایران وصربستان در دفاع در یک سطح بودند و از عملکرد بازیکنان ایران راضی هستم. ویژگی تیم صربستان سرویس های قدرتمند است که این تیم برابر برزیل 20 امتیاز از سرویس به دست آورد اما ایران تنها هشت امتیاز سرویس به صربستان داد. دریافت ها را کنترل کردیم.

در این مسابقه به دیگر بازیکنان که کمتر میدان داده بودیم، اجازه حضور در زمین دادیم و این تعویض ها به حفظ هماهنگی تیمی ایران نیز کمک کرد. از تعویض ها راضی هستم .

javadirai شنبه 29 خرداد 1395

رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران بعد از این دیدار:امروز فکر می کنم نسبت به بازی دیروز بازی کاملا متفاوتی بود به جز ست دوم که بد بازی کردیم بقیه ست ها نزدیک بود و توانستیم پا به پای حریف بازی کنیم. نه من و نه دیگر بازیکنان از باخت خوششان نمی آید به خصوص در مقابل تیمی مثل آمریکا. اما به جز این مورد می توان بازی امروز را یک گام به جلو دید. فکر می کنم از بازی دیروز خیلی بهتر شدیم چه از لحاظ تاکتیکی چه از لحاظ روحی. به طور کلی خیلی از بازی گذشته بهتر بودیم. فقط باید گفت در آخر ست ها باید بهتر کار می کردیم و تمرکز خود را حفظ کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.
باید دقت کنیم در پایان ست ها دقت و تمرکز بیشتری داشته باشیم تمامی پارامتر ها باید با دقت عمل کنیم. در ژاپن هم در 3 بازی در امتیازات حساس موفق شدیم پیروز شویم و تیم هایی که آنجا بودند تیم هایی مثل لهستان و فرانسه بودند که تیم های تراز اولی بودند. اما آنجا توانستیم آخر ست ها را برای خودمان کنیم. باید سعی کنیم روی این مساله تمرکز بیشتری داشته باشیم.


نظر لوزانو در مورد داوری: داورهایی که اینجا هستند از سطحی که ما انتظار داشتیم پایین تر هستند اما نمی توانیم بگوییم حتما به سمت تیم مقابل بودند و اگر اشتباهی داشتند یکی برای ما بود و یکی برای تیم مقابل. اما در امتیازات پایانی بازی یک ویدئوچک میلیمتری می توانست نتیجه را به نفع ما کند اما نشد و نمی شود گفت که داوری زیاد تاثیری بر نتیجه داشت.


و در آخر: به هر حال نمی توان گفت بعد از دو باخت راضی هستم اما از این بابت که امروز اینگونه بازی کردیم راضی هستیم ، جنگیدیم و نسبت به بازی دیروز خیلی بهتر بودیم.»

javadirai شنبه 29 خرداد 1395

جان اسپیروسرمربی تیم ملی امریکا:بازی بسیار نزدیکی را شاهد بودیم. هر دو تیم با یکدیگر آشنایی کامل داشتند. هر دو هم از تیم های خوب والیبال جهان به شمار می آیند. جابجایی امتیازات گاهی موجب تفاوت بین دو تیم می شد اما روی هم رفته بازی بسیار نزدیکی بود و تفاوت زیادی ما بین دو تیم دیده نمی شد.
تیم برزیل تا بدین جای کار بسیار خوب بازی کرد و بهترین تیم این هفته از رقابت هاست. برزیلی ها بسیار زیرکانه بازی می کنند و عملکرد آنها سرعتی و کنترل شده است. تیم ما آنطور که باید و شاید تهاجمی بازی نکرد. برخی از فرصت ها را از دست می دادیم و با تلاش دوباره به بازی بر میگشتیم. باید در برابر برزیل خیلی بهتر از این ها بازی کنیم.

اخبار و تصاویر و مصاحبه ها در کانال تلگرام ما:

javadirai پنجشنبه 27 خرداد 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران و به نقل از ایران والیبال-محمدرضا دامغانی کارشناس والیبال کشورمان در خصوص وضعیت تیم ملی قبل از آغاز مسابقات لیگ جهانی والیبال در گفت و گو با خبرنگار ایران والیبال گفت: احساس می‌کنم قبل شروع مسابقات آقای داورزنی و لوزانو جلسه های با هم داشتند تا تکلیف اولویت بندی مسابقات پیش رو تیم ملی را مشخص کنند و آنچه که معلوم است مسابقات المپیک از اولویت بالاتری برای ایران برخودار است.


وی ادامه داد : گروه B1 لیگ جهانی والیبال که ایران در هفته نخست مسابقات باید در آن به جدال با رقبا بپردازد، تنها گروهی است که تمام تیم های آن جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کرده اند و با توجه به این موضوع می شود به لیگ جهانی به عنوان بازی تدارکاتی و دوستانه نگاه کرد


مربی والیبال کشورمان در مورد اولین بازی که باید برابر میزبان انجام شود عنوان کرد : برزیل بعنوان میزبان المپیک ریو، تلاش می کند خود را در بالاترین سطح آمادگی نگه دارد تا برای کسب مدال طلای المپیک آماده شود. به نظر من شاهد بازی بسیار زیبایی خواهیم بود و با توجه به خستگی ناشی از دیدارهای انتخابی المپیک و سفر طولانی به ریو فکر نکنم در این مسابقه پیروز شویم ولی امیدوار هستم که ملی پوشان والیبال کشومان بازی قابل قبولی از خود ارائه دهند  


وی ادامه داد: ایران دیگر یک پدیده نیست و یکی از تیم های قدرتمند جهان به حساب می آید. والیبال ایران باید تلاش کند جایگاهی را که پس از سال‌ها و به سختی کسب کرده را حفظ کند و نباید به خاطر هدف کلی که المپیک 2016 است لیگ جهانی را به سادگی از دست بدهد.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال با بیان این مطلب که لیگ جهانی فرصت خوبی برای جوان تر ها است اذعان داشت : این رقابت ها در حالی آغاز می شود که تیم ملی کشورمان امیر غفور و فرهاد قائمی را بخاطر مصدومیت و بیماری به همراه ندارد  و شاید فرصتی خوبی باشد که شاهد میدان دادن به جوانتر ها هم باشیم.

این مربی در خصوص مصدومیت امیر غفور و استفاده جواد معنوی نژاد به عنوان پشت خط زن در مسابقات لیگ جهانی ، عنوان کرد:جواد معنوی نژاد این پتانسیل را داد که به عنوان پشت خط زن تیم ملی را همراهی کند ولی بازیکنانی مثل رضا قرا ، جواد حسین آبادی هم می توانستد در این پست به ما کمک کند اما باید بگویم سرمربی حق انتخاب دارد و همه چیز بر عهده اوست و خود لوزانو  پاسخگوی انتخاب این بازیکن خواهد بود

او در پایان درباره عملکرد لوزانو گفت : آقای لوزانو زمان زیادی نیست که تیم ملی را هدایت می کند  به نظرم عملکرد خوبی را در این مدت داشته است با توجه به اینکه در مسابقات انتخابی المپیک تایم اوت ها و تعویض هایش به موقع بود ولی سهم او در این موفقیت  سهم چشمگیری نیست بلکه بازیکنان تیم ملی هم قسم شدن تا به المپیک 2016 صعود کنند

javadirai شنبه 22 خرداد 1395

رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال در ابتدای این تمرین در صحبت کوتاهی با بازیکنان گفت: لیگ جهانی فرصتی است تا تیم ایران به بهترین و آماده ترین شکل ممکن برای بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو آماده شود.
وی با بیان اینکه در چند هفته آینده علاوه بر تمرینات مسابقات فشرده ای نیز خواهیم داشت، گفت: شرایط مسابقات به گونه ای است که می توانیم هماهنگی تیمی خود را افزایش دهیم و در نهایت به بهترین شکل ممکن به بازی های المپیک برویم.
سرمربی تیم ملی والیبال تاکید کرد: در رقابت های انتخابی المپیک در توکیو خیلی خوب کار کردیم، اما هنوز جا دارد که بهتر شویم. به عنوان یک تیم می توانیم بهتر شویم و در لیگ جهانی سال 2016 به دنبال این هدف خواهیم بود.
سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور، مصطفی شریفات، مهدی مهدوی، حمزه زرینی، آرمین تشکری، مهدی مرندی، فرهاد ظریف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، علیرضا مباشری و محمد جواد معنوی نژاد بازیکنان حاضر در این نوبت تمرینی بودند.

javadirai یکشنبه 09 خرداد 1395

رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری بعد از مسابقه با کانادا اظهار کرد: من می توانم به دوستم در کادر فنی تیم کانادا برای نمایش خوب تبریک بگویم. کانادا در این بازی نمایش خوبی داشت آن ها بعد از بازی سنگین و سختی که این تیم دیروز با لهستان داشت امروز خیلی خوب ظاهر شدند و توانستند نشان دهند تیم بزرگی هستند.

وی افزود: من از شروع خوب در مسابقات و پایان خوبی که در این مسابقه داشتیم خوشحالم.ما در دو ست باختیم اما در ست سوم توانستیم متفاوت ظاهر شویم و بهتر کار کنیم. در دو ست اول نتواسنتیم خوب کار کنیم ولی در ست سوم به بعد در دریافت بهتر شدیم و توانستیم در زمان کوتاهی به بازی خود برگردیم. از این بابت از بازیکنانم تشکر می کنم.

javadirai چهارشنبه 05 خرداد 1395

لوزانو : هرگز بازیکنانم را بی انگیزه ندیدم

🔹از این پیروزی خوشحالم چون فکر میکنم به هماهنگی مورد نظر برای اجرای برنامه ها رسیدیم البته هنوز مواردی نیار به اصلاح دارد.

🔹در مدت حدود 45 روز برگزاري اردو هيچگاه احساس نكرديم كه انگيزه بازيكنان كاهش يافته است و هميشه بازيكنان در اوج انگيزه بودند.

🔹بايد به ياد داشته باشيم كه علاوه بر اينكه سطح بالايي از انگيزه داريم، بايد تيمي متحد و منسجم نيز باشيم. اين موضوع را بازيكنان به خوبي مقابل لهستان اجرا كردند.

🔹اتحاد و انسجام تيمي به خصوص مقابل تيم هاي قدرتمندي كه ممكن است از ما پيش بيفتند بسيار مهم است.

🔹تيم ملي ايران هر چه در توان دارد مي گذارد تا به هدف بزرگ خود برسد. مسابقات سنگيني در پيش داريم و مي دانيم كه همه تيم ها براي جنگيدن آماده هستند بنابراين نبايد حتي يك لحظه هم غفلت كنيم.

 

javadirai شنبه 25 ارديبهشت 1395

سرمربی تیم ملی والیبال: بازی گرم و نزدیکی  را شاهد بودیم و به نظرم بازیکنان آمادگی خوب و بالایی دارند.
رائول لوزانو پس از نخستین دیدار دوستانه مقابل تیم ملی فرانسه اظهار داشت: من فکر کنم که فرصت های خوبی داشتیم در هر ست، که بهتر باشیم. چند بار اتفاق افتاد که جلو بودیم و با اشتباهاتی که خودمون کردیم این چند امتیاز را از دست دادیم. نباید مرتکب چنین اشتباهاتی شویم و این چنین فرصت را به تیم مقابل بدهیم. به جز ابتدای ست اول که خوب نبودیم بقیه ست ها و حتی قسمت دوم ست اول شاهد بازی مساوی از دو طرف بودیم.
لوزانو افزود: فرانسه در چرخش هایش از بازیکنان متفاوتی استفاده کرد واز یک سری بازیکنانی استفاده کرد که شناختی نسبت به آنها نداشتیم و تازه توانستیم آنها را بهتر بشناسیم. بازی چهار ست طول کشید و دیدید که بیشتر ست ها بازی طولانی شد که این نشان دهنده این موضوع هست که بازی گرم و نزدیکی را شاهد بودیم.
به نظرم بازیکنان امادگی خوب و بالایی دارند، باید امشب به خوبی ریکاوری کنیم و خودمون را برای بازی فردا آماده کنیم.

javadirai شنبه 25 ارديبهشت 1395

سرمربی تیم ملی فرانسه: از مسابقه لذت بردم، چرا که مبارزه خیلی خوبی بود و من بازیکنانم را ارزیابی کرد.
لورنت تیلیه پس از نخستین دیدار دوستانه برابر ایران و پیروزی سه بر یک تیمش اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود. بازی خیلی سخت و نزدیکی را شاهد بودیم. هر دو تیم نیاز به پیشرفت دارند چون اشتباهات زیادی داشتند. به هر حال از تماشای این بازی لذت بردم چون مبارزه خیلی خوبی بود و من توانستم بازیکنانم را مورد ارزیابی قرار دهم.
سرمربی تیم ملی فرانسه افزود: فکر می کنم بازی فردا متفاوت خواهد بود. چون الان دیگر هر دو تیم نسبت به بکدیگر شناخت پیدا کردند. فکر می کنم فردا بازی جالب و البته متفاوتی را خواهیم داشت

javadirai یکشنبه 12 ارديبهشت 1395

تيم واليبال جوانان ايران خود را براي حضور شايسته در هجدهمين دوره مسابقات واليبال جوانان زير 20 سال پسر آسيا كه از 19 تا 27 تيرماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود، آماده مي كند.
ملي پوشان واليبال جوانان ايران در سال 2014 براي پنجمين بار عنوان قهرماني قاره كهن آسيا را به دست آوردند تا از نظر تعداد عنوان قهرماني بعد از كره جنوبي كه شش بار بر بام واليبال جوانان آسيا ايستاده است، در جايگاه دوم اين داده آماري قرار گيرند.
نخستين اردوي آماده سازي اين تيم از چهارشنبه 25 فروردين، كمتر از 90 روز قبل از شروع مسابقات با حضور 19 بازيكن در آكادمي ملي المپيك آغاز شد و هم اكنون مرحله دوم خود را پيگيري مي كند.
بهروز عطايي سرمربي تيم واليبال جوانان در گفت وگو با ايرنا، تغيير ذهنيت بازيكنان را مهمترين اقدام براي تكرار عنوان قهرماني در رقابت هاي امسال دانست و گفت: در رده سني جوانان و بزرگسالان تغيير ذهنيت بازيكنان به مراتب سخت تر از تغيير تكنيكي آنان است.
وي با بيان اينكه ملي پوشان دعوت شده به اردوي آماده سازي از رده سني نوجوانان به جوانان آمده اند، گفت: در اصل آنان از رده سني پايه به دوران واليبال حرفه اي خود گام مي گذارند و از نظر سني در شرايطي هستند كه تغيير ذهنيت برايشان بسيار مشكل خواهد بود. به راحتي نمي توان ذهنيت اين بازيكنان را نسبت به حريفان و توان خود تغيير داد و اين موضوع برخي مواقع همانند آفت براي يك تيم مشكل آفرين مي شود.
عطايي با بيان اينكه نوجوانان واليبال ايران در آسيا قهرمان شدند و در جهان عنوان سومي را به دست آورده اند، گفت: به همين دليل ملي پوشان حاضر در اردوي جوانان كه اغلب اعضاي تيم نوجوانان سال گذشته بودند، از بالا به مسابقات نگاه كرده و فكر مي كنند چون در دو سال گذشته بهترين هاي آسيا و جهان بودند، اين روند به سادگي ادامه خواهد داشت، در صورتي كه واليبال رده هاي سني جوانان و بزرگسالان شرايط بسيار متفاوتي با رده سني پايه دارد.
سرمربي تيم واليبال جوانان ايران، دومين مشكل پيش روي اين تيم را فرصت كم براي حضور شايسته در رقابت هاي قهرماني آسيا دانست و گفت: از زمان تشكيل تيم تا آغاز مسابقات قهرماني آسيا كمتر از 90 روز فرصت داريم كه حدود 20 روز آن نيز گذشت. تيم بايد تا آخر ارديبهشت از نظر آمادگي جسماني براي مسابقات تداركاتي آماده باشد تا نقاط ضعف و قوت بهتر مشخص شود و اين فرصت بسيار كمي است. اما تلاش فدراسيون، كادر فني و بازيكنان دفاع از عنوان قهرماني آسياست.
عطايي كه در چند سال اخير و قبل از انتصاب به عنوان سرمربي جوانان به عنوان يكي از منتقدان واليبال در رسانه ها مطرح بوده است، در پاسخ به اين پرسش كه آيا انتقادات او از واليبال در انتخابش به عنوان سرمربي تيم تاثير داشته است، گفت: اگر به خاطر انتقادات انتخابم مي كردند، بايد در زمان ولاسكو كه بيشترين انتقاد را داشتم، برگزيده مي شدم. فدراسيون براي انتخاب سرمربي به كارنامه مربيان مد نظر توجه داشته است و من بر اساس كارنامه ام انتخاب شدم.
وي كه به مدت سه سال به عنوان مربي تيم ملي بزرگسالان، زنده ياد حسين معدني (سرمربي) اين تيم را همراهي كرده است، با يادآوري اين موضوع كه انتقاداتش بر اساس تفكرات فني بوده است، تاكيد كرد: من در زمان هاي مختلف نسبت به برخي رويدادهاي واليبالي انتقادهايي داشتم ام، اما اين انتقادها به عملكرد فدراسيون واليبال نبوده بلكه در رابطه با موضوعات خاص همان زمان بوده است. هنوز هم آمار و اطلاعات آن مسابقات موجود است و من بر اساس آمارهاي به دست آمده از عملكرد تيم ايران در يك مسابقه يا تورنمنت نسبت به آن از نظر فني انتقاداتي را مطرح كردم كه مي تواند مثبت و يا منفي باشد.
سرمربي تيم واليبال جوانان با تاكيد بر اينكه نبايد نقد را با تخريب يكسان بدانيم، گف: آيا عملكرد مثبت نقد مي شود؟ من اين كار را كرده ام و نقدهايم به اصل موضوع بر مي گردد. هدف نهايي نقدهاي گذشته و آينده من براي توانايي واقعي واليبال است و با كسي در خانواده بزرگ واليبال مشكل ندارم. البته اين موضوع را هم يادآوري كنم كه ورزش ايران به صورت كلي نقدگريز است.
عطايي در پاسخ به اين پرسش كه آيا نقدي بر تيم فعلي جوانان كه هدايت آن را بر عهده شماست، داريد؟ گفت: هنوز در ابتداي راه هستيم و شايد من هم در انتخاب هايم اشتباه كنم، زيرا يك انسان هستم. بنابر اين بايد تلاش كنيم كه از حداقل امكانات موجود، بهترين بهره برداري را انجام دهيم. براي اينكه اشتباهاتم به حداقل برسد با افراد زيادي از خانواده واليبال ايران و حتي لوزانو و سيچلو ( مربيان تيم ملي بزرگسالان) مشورت و تصميم گيري مي كنم.
سرمربي تيم واليبال جوانان در پاسخ به اين پرسش كه چه تفاوتي بين رائول لوزانو و اسلوبودان كواچ سرمربي فعلي و سابق تيم ملي واليبال مي بينيد؟ گفت: اين دو اصلا قابل مقايسه با يكديگر نيستند. اگر بخواهيد لوزانو را با فرد ديگري مقايسه كنيد، بهترين گزينه خوليو ولاسكو سرمربي اسبق تيم ملي واليبال است زيرا اين دو شباهت هاي زيادي با هم دارند.
وي با بيان اينكه كواچ رفتارش با واليبال ايران هماهنگي نداشت، گفت: كواچ نظم و انضباط خوبي در تيم ملي واليبال ايجاد نكرده بود، اما لوزانو از اين جهت همانند ولاسكو است و در كارش بسيار جدي است. از سوي ديگر دستيار لوزانو يعني خوان سيچلو كمك بسيار خوبي براي اين سرمربي است و من اين دو را زوج طلايي كادر فني تيم ملي واليبال مي دانم.
عطايي تصريح كرد: چند مربي ايراني نيز به كادر فني تيم اضافه شدند و در مجموع كادر ايراني تيم ملي واليبال هم اكنون در وضعيت خوب و هماهنگي با لوزانو ديده مي شود.
وي در پايان با بيان اينكه در روزهاي تعطيلي تمرينات تيم جوانان در سالن فدراسيون واليبال تماشاگر تمرينات بزرگسالان است، گفت: نكته جالبي كه در تمرينات بازيكنان تيم ملي وجود دارد، انگيزه فراوان آنان است و اين انگيزه حكايت از تلاش براي كسب سهميه المپيك دارد. انگيزه بازيكنان در پنج هفته گذشته به گونه اي بوده است كه كسب سهميه المپيك بعد از 52 سال حسرت، حتمي به نظر مي رسد.
رسول آقچه لي، علي رمضاني، بيژن براتي طرقي، علي اصغر مجرد، پوريا يلي، مرتضي شريفي، علي يوسف پور نصفحي، محمود رسولي، اسماعيل طالبي خامنه، توحيد صمدي، طيب عيني ثمرين، محمدكاظم غفاري، اميرحسين اسفنديار، مصطفي خليلي، جواد كريمي سوچلمايي، ميربابك موسوي گرگري، اكبر ولايي، عليرضا صفايي طهراني و اسماعيل مسافر داشلي برون بازيكنان حاضر در تمرينات آماده سازي تيم واليبال جوانان هستند.
بهروز عطايي به عنوان سرمربي، مسعود آرمات، عليرضا طلوع كيان، احمد لاهوتي (مربيان)، دكتر بهمن تاروردي زاده (بدنساز)، محمد امين شاكري (آناليزور)، دكتر مهدي احمدي (فيزيوتراپ) و اكبر محمدي به عنوان سرپرست ملي پوشان را در اين اردو همراهي مي كنند.
دومين مرحله اردوي آماده سازي تيم واليبال جوانان كه از شنبه چهارم ارديبهشت ماه آغاز شده است، چهارشنبه هفته جاري (15 ارديبهشت) به پايان مي رسد.

javadirai شنبه 14 فروردين 1395

بهروز عطایی، کارشناس والیبال  درخصوص نفرات دعوت شده به اردوی آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: من فکر می کنم تمام نفرات شایسته دعوت شدند. ظرفیت والیبال ایران مشخص است و دعوت از 32 بازیکن نشان دهنده این ظرفیت بالا است. به عقیده من بازیکنانی چون سعید شیرود و علیرضا جدیدی هم این توانایی را داشتند که حداقل به اردوی دعوت شوند، اما حق کادر فنی است که در این انتخاب سخت سلیقه خاصی هم داشته باشد.

وی درمورد بازی های تدارکاتی پیش از آغاز مسابقات انتخابی المپیک خاطرنشان کرد: دیدارهای دوستانه که باید انجام شود و خیلی هم نیاز است، چون رقابت های ژاپن آخرین راه ما برای رسیدن هدف چندین ساله مان است، البته چند موضوع را باید بررسی کرد؛ اول اینکه قبل از مسابقات آیا تیمی جز تیم هایی که قرار است بازی تدارکاتی با ایران داشته باشند وجود دارد که با آنها بازی کنیم یا خیر که جواب تقریباً مشخص است و تیمی وجود ندارد پس  مجبور هستیم با همین حریفان روبرو شویم.

کارشناس والیبال ایران گفت: من به شخصه با این کار موافق نیستم چون آنها قطعاً حریفان تدارکاتی مان از این بازی ها بیشتر بهره برداری می  کنند. در حال حاضر ما شناخت بیشتری از تیم هایی مانند فرانسه و لهستان داریم، اما اگر بازی دوستانه برگزار کنیم شناخت آنها بیشتر خواهد شد. به هر حال امیدوارم دچار چالش نشویم و با موفقیت مسیر خوود را طی کنیم. من ترجیح می دهم برابر حریفانی که در مسابقات اصلی هم باید برابر ایران قرار بگیرند بازی تدارکاتی نداشته باشیم.

عطایی درمورد نوع تمرینات ملی پوشان گفت: تمرینات باید سنگین باشد تا بعد از 20 روز تمرینات به سمت کارهای گروهی برود. فشار زیاد مناسب و لازم است چون در ژاپن بازی های سختی داریم. فکر می کنم همه چیر برای المپیکی شدن والیبال ایران فراهم است. بدون شک خودم هم بعد از تعطیلات به تمرینات خواهم رفت تا با روش کار سیچلو و لوزانو از نزدیک آشنا شوم.

javadirai سه شنبه 10 فروردين 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران:خوان سیچلو پس از پایان نخستین جلسه تمرین تیم ملی والیبال اظهار داشت: نخستین روز تمرینات برای ما اهمیت زیادی داشت. بازیکنان با انگیزه زیادی در این تمرین حضور پیدا کردند زیرا انگیزه مضاعفی برای کسب سهمیه المپیک و حضور در این بازی‌ها دارند.

وی درباره مسابقات تدارکاتی تیم ملی مقابل فرانسه و لهستان گفت: شرایط ما با دیگر تیم‌های جهان متفاوت است. باید در رقابت های انتخابی المپیک 7 مسابقه در 10 روز برگزار کنیم که مهم‌ترین مسابقات ما در روزهای اول و دوم است. به این دلیل بازی دوستانه با لهستان و فرانسه تأثیر منفی بر روند کار ما ندارد.

سیچلو در پایان گفت: در اردوی تیم ملی چیزی به اسم تیم اول و دوم وجود ندارد و همه برای مسابقات انتخابی المپیک و المپیک آماده می‌شوند

javadirai جمعه 21 اسفند 1394

بعد از رسیدن تیم ها به فینال،تصمیم بر این شد با هماهنگی کارشناسان بزرگ و مربیان نخبه کشور،برترین های امسال مشخص شوند.

در چارچوب طرح انتخاب برترین بازیکنان لیگ برتر والیبال محمدرضا دامغانی نیز پرس و جویی شده است.

منتظر بقیه کارشناسی ها باشید...

 

 

دوستان سایت والیبال ایران مارو متهم کردند که این کار رو کپی انجام داده ایم و مارو تهدید کردن؛اگر مایل به پی بردن به حقایق هستید لطفا با آقای عطایی یا آقای دامغانی تماس حاصل کنید تا متوجه بشید که ما به ایشون مراجعه کردیم یا خیر!

 

 

 

javadirai پنجشنبه 20 اسفند 1394

بعد از رسیدن تیم ها به فینال،تصمیم بر این شد با هماهنگی کارشناسان بزرگ و مربیان نخبه کشور،برترین های امسال مشخص شوند.

در چارچوب طرح انتخاب برترین بازیکنان لیگ برتر والیبال بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال کاله ، از میر سعید معروف، محمد موسوی ، عادل غلامی ، شهرام محمودی ، میلاد عبادی پور ، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو ) به عنوان بازیکنان برتر در سال94 نام برد و اسماعیل مسافر   را نیز به عنوان پدیده لیگ برتر انتخاب کرد.

منتظر بقیه کارشناسی ها باشید...

 

 

***دوستان و همکاران والیبال ایران که مارو متهم کردن که این کار کپی برداری غیر قانونیه لطفا با آقای عطایی تماس حاصل فرمایند و متوجه بشن ما مراجعه کردیم به ایشون یا خیر!

 

javadirai دوشنبه 17 اسفند 1394

مصطفی کارخانه، سرمربی بانک سرمایه پس از برتری 3 بر صفر تیمش در دومین بازی فینال لیگ برتر مقابل پیکان تهران گفت: ما کاملا شایستگی پیروزی در این دیدار را داشتیم و حتی در بازی دیروز هم اگر بازیکنان تاثیر گذاری مثل شهرام محمودی که قبلش زیر سرم رفته بود، بیمار نبودند هم می توانستیم برنده باشیم.


سرمربی بانک سرمایه در خصوص تیم پیکان هم اظهار داشت: پیکان تیم خوب و پرمهره ای است اما تیم ما نیز خوشبختانه تا اینجا عملکرد بسیار خوبی داشته و امیدوارم به همین شکل به کارمان ادامه بدهیم.


کارخانه در خصوص بازی سوم دو تیم که روز پنج شنبه برگزار می شود نیز تصریح کرد: با روحیه مضاعف به مصاف پیکان می‌رویم و می‌دانم بازی سنگینی مقابل این حریف قدرتمند داریم. البته بازیکنان ما هم لیاقت خود را از پیش نشان داده‌اند و من امیدوارم بتوانیم در بازی سوم نیز برنده شویم. پیروز شدن استراتژی خاصی را می‌طلبد و ما ابزارهای لازم برای کسب پیروزی را در اختیار داریم.


این مربی باتجربه در خصوص قضاوت تیم داوری نیز بیان داشت: داوری بازی خوب و کم نقص بود و ما همان طور که در بازی قبلی جنبه شکست را داشتیم در این بازی نیز جنبه پیروزی را داریم.


وی درباره حاشیه‌های پایان بازی و مشاجره لفظی شدید با سرمربی پیکان گفت: نمی‌دانم چه بگویم اکبری باید حرمت بزرگترها را نگه دارد. من 15 سال برای او زحمت کشیدم تا به پیمان اکبری تبدیل شد این رسم معرفت نیست. آنها حواشی دیدار متین را به این مسابقات ربط می دهند آیا این کار درست است؟ در بازی قبلی تماشاگرانی از کاشان به سالن آمده بودند که در طول بازی به من توهین می‌کردند من انتظار داشتم اکبری به آنها تذکر دهد تا به من توهین نکنند. من زمانی که پیمان اکبری سرباز بود، اجازه ندادم که او حتی رنگ پادگان را ببیند. در هر حال نمی‌شود انتظار داشت که هر سال پیکان قهرمان شود.


کارخانه در پاسخ به این سوال که آیا تماشاگران بانک سرمایه از کسی خط می گیرند نیز اظهار داشت: تماشاگران ما در بازی دیروز فقط دانش آموزانی بودند که در مدرسه والیبال خودمان مشغول به آموزش بودند. چطور ممکن است این عده توهین و فحاشی کرده باشند. شما روز پنجشنبه خواهید دید که تماشاگران چه تیمی فحاشی و توهین را شروع خواهند کرد. من واقعا متأسفم. ما بازی‌های زیادی را در شهرهای مختلف با وجود تماشاگران تیم حریف انجام داده‌ایم و خوشبختانه سربلند بوده‌ایم. امروز هم لیاقت و شایستگی پیروزی را داشتیم و من به بازیکنان پیکان خسته نباشید می‌گویم.

javadirai یکشنبه 16 اسفند 1394

پیمان اکبری پس از پیروزی 3 - 2 تیمش در نخستین مسابقه از فینال پنجگانه لیگ برتر والیبال افزود: بازیکنانم خوب و منطقی بازی کردند و هر موقع تحت فشار قرار می‌گیرند هیچ گاه عقب‌نشینی نمی‌کنند و از این بابت خوشحالم به نظر من تماشاچیان و علاقمندان به والیبال امروز شاهد مسابقه زیبایی بودند.چون هر دو تیم برنامه‌های خود را اجرا کردند و به فکر حاشیه‌ها نبودند.

وی ادامه داد:ما در هفته‌های گذشته بازی‌های سختی را پشت سر گذاشته بودیم و بازی‌های طولانی قبلی برای ما هم ضرر داشت و هم سود. سود آن مبارزه بازیکنان تا لحظه آخر و جنگندگی آنها بود و ضرر آن هم خستگی‌شان فعلاً بازی اول را پشت سرگذاشتیم و باید به فکر بازی فردا باشیم.

سرمربی تیم والیبال پیکان درمورد برگزاری بازی فینال به صورت 3 از 5 خاطرنشان کرد: بحث مخالفت من نیست. این موضوع در جلسه‌ی شورای لیگ بعد از نیم فصل اول تصویب شد.در ابتدا قرار بود تمام بازی‌های مرحله پلی‌آف به صورت 3 از 5 برگزار شود اما تصمیم بر این شد که تنها بازی فینال به این صورت انجام گیرد

javadirai یکشنبه 16 اسفند 1394

 

 مصطفی کارخانه پس از شکست 3 بر 2 تیمش برابر پیکان در فینال رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور اظهار داشت: من به پیکانی ها خسته نباشید می گویم اما چیزی از ارزش‌های بازیکنان ما کم نشد. ورزش به هرحال برد و باخت دارد و در مقدماتی ما دو بار انها را شکست داده بودیم و حالا هم یک بار شکست خوردیم به هرحال باید جنبه باخت را داشته باشیم


وی ادامه داد: برای بازی‌های بعدی باید با تفکر بازی کنیم. وقتی دو ست را پیروز شدیم بازی را تمام شده تصور کرده و فشار را کم کردیم. پیکانی‌ها مهره های زیادی دارند و دست کادر فنی این تیم باز است، اما کار برای ما تمام نشده است و فردایی هم وجود دارد
سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه خاطرنشان کرد: چند بازیکن ما بیمار بودند و با زور سرم و آمپول خود را به این مسابقه رساندند.اما برای فردا حتما ریکاوری جسمی و ذهنی خواهیم داشت و با آمادگی کامل حاضر می شویم.


کارخانه درباره داوری بازی هم گفت:اگر داوری مشکلی داشت برای هر دو طرف بود نه اینکه  اگر باختیم تقصیر داور باشد و اگر بردیم تلاش خودمان باشد

سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه در خصوص بازیکن جدید خارجی خود اظهار داشت:بازیکن خارجی ما هنوز با فضای والیبال ایران آشنا نشده است و در ادامه می‌توانیم بیشتر از وی استفاده کنیم، چراکه من معتقدم 4 بازی دیگر پیش‌روی ما است.

 

javadirai جمعه 23 بهمن 1394

راه پیدا نکردن کاله به جمع 8 تیم برتر لیگ‌برتر والیبال شاید تا به اینجای کار مهمترین اتفاقی بود که در این مسابقات افتاد. کاله دو دوره قهرمانی لیگ، یک دوره نایب قهرمانی و دو دوره سومی لیگ را در کارنامه دارد و قهرمانی آسیا و حضور در جام باشگاه های جهان را هم تجربه کرده است. این تیم بعد از یک سال غیبت در لیگ‌برتر یک بار دیگر در جمع تیم ها حضور پیدا کرد و با بازیکنان و کادرفنی خوبی که داشت، حتی در بین 8 تیم هم راه پیدا نکرد.

بهروز عطایی پس از عدم حضور تیم کاله آمل در مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال گفت: تیم ما مانند خیلی از تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال هزینه زیادی نکرده بود اما با بضاعتی که داشتیم حداقل انتظاری که از تیم خودمان داشتیم این بود که بتوانیم در پایان مرحله مقدماتی در بین تیم‌های چهارم تا هشتم حضور داشته باشیم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

عطایی ادامه داد: بازیکنان و کادر فنی مقصران اصلی ناکامی کاله در این فصل از رقابت‌ها هستند. باید آسیب‌شناسی کنیم تا بتوانیم دلایل این نتایج را با جزییات مورد بررسی قرار دهیم. فصل خوبی را پشت سر نگذاشتیم و بدون شک از عملکرد خودمان رضایت نداریم.

عطایی نتایج ضعیف تیم کاله در این فصل از رقابت‌ها را تجربه بسیار بدی دانست و افزود: برای من و برای همه تیم تجربه تلخی رقم خورد. امیدوارم بتوانیم در آینده این ضعف‌ها را رفع کنیم.


وی اضافه کرد: تیم ما بد یارگیری کرد و هارمونی ذهنی لازم بین نفرات تیم وجود نداشت. هر چقدر ترکیب را تغییر دادیم اما نفرات با هم جفت و جور نشدند. ما سه بازیکن را یک هفته مانده به آغاز مسابقات جذب کردیم و نتوانستیم تا پایان فصل به هماهنگی لازم دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم والیبال کاله در ادامه گفت: از مجموع بازی‌هایی که کاله در این فصل برگزار کرد شاید تنها در چند بازی توانست نمایش خوبی داشته باشد. ما مهره های خوبی در اختیار داشتیم و شاید می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم. آن هم در حالی که همه از تیمی مانند کاله که سابقه درخشانی در لیگ برتر و حتی آسیا دارد انتظار بیشتری داشتند.

عطایی در پاسخ به این سوال که آیا تیم والیبال کاله سال آینده هم در لیگ حضور خواهد داشت، گفت: کاله تیمی نیست که با یک شکست فاصله بگیرد و از لیگ کناره‌گیری کند. قطعا کاله فصل آینده هم در لیگ حضور دارد اما باید دید رویکرد مدیران باشگاه برای فصل بعد چه خواهد بود.

 

javadirai چهارشنبه 30 دي 1394

تیم ملی والیبال ایران اردیبهشت ماه سال آینده در ژاپن در مسابقات انتخابی المپیک شرکت خواهد کرد. سایت Boxscore مصاحبه ای را با خوان سیچلو، مربی آرژانتینی ایران انجام داده که وی در این مصاحبه به خیلی از موارد ، حتی زندگی خانوادگی خودش هم اشاره کرده است:

 

* می توانید در ابتدا از خودتان برای خوانندگان ما بگویید.
- باید به شما یک موضوع خصوصی را بگویم. خوشبختانه مادربزرگ و پدربزرگ من به لطف خدا هنوز در قید حیات هستند. آنها زندگی خوبی دارند و الهامبخش من در زندگی و کار هستند. پدربزرگ من خوزه ۹۰ سال سن دارد و مادربزرگم امیلی ۸۶ ساله است. آنها ۶۵ سال است که با هم ازدواج کرده اند.

این دو مظهر استقامت، صبر و عشق هستند. برای مثال وقتی خوزه ۷۰ ساله بود گفت: «تا شنا یاد نگیرم نمی میرم.» او به کلاس آموزش شنا رفت و شروع کرد به یادگیری شنا. او شنای آزاد ، کرال پشت و شنای معلق روی آب را یاد گرفت. خوزه اکنون در ۹۰ سالگی به کامپیوتر علاقمند شده و از طریق اسکایپ با من گپ می زند. این روحیه یادگیری همواره از وی به من انتقال یافته و من آن را در زندگی شخصی ام به کار بسته ام. به همین دلیل است که هر زمان وقت کوتاهی پیدا می کنم سعی می کنم آن را در کنار والدینم لوییس و میرتا و عموها و اقوامم باشم.

 

* لطفا در خصوص تجارب مربیگری در ایران و قطر بگویید.
- من با قطر تا فوریه ۲۰۱۶ قرارداد داشتم اما آن را تمدید نکردیم. باید بار دیگر از خولیو ولاسکو تشکر کننم از اینکه مرا به عنوان دستیار خودش در ایران برگزید. من خاطرات خوبی از ایران دارم. وقتی فدراسیون والیبال ایران با من تماس گرفت، این پیشنهاد را پذیرفتم. پدیرش این پیشنهاد برای من خیلی ساده و آسان بود و اکنون مربی تیم ملی والیبال ایران هستم. کار کردن در قطر تجربه فوق العاده ای برای من بود. این برای نخستین بار بود که سرمربی یک تیم ملی می شدم و تجارب زیادی کسب کردم.

-ما با فداکاری و تلاش بازیکنان و تحت مدیریت محمد جاسم الکورای به رشد خوبی رسیدیم. با بازیکنانی که می خواستند رشد کنند کار گروهی خوبی را به انجام رساندیم و به اهدافی که در نظر داشتیم دست پیدا کردیم. من رویاهای حضور در المپیک را به بازیکنانم انتقال دادم و طبق اعلام یکی از مسئولان فدراسیون جهانی والیبال چهار تیم برتر قاره می توانستند در رقابتهای گزینشی المپیک شرکت کنند و ما به آن دست پیدا کردیم. برای نخستین بار در تاریخ، ما تیم های قدرتمندتر از خودمان نظیر استرالیا، ژاپن، چین تایپه و هند را شکست دادیم. اما ۱۵ روز قبل از رقابتهای آسیایی، قانون عوض شد و گفتند چهار تیم برتر آسیایی در رنکینگ فیفا می توانند در گزینشی المپیک شرکت کنند بنابراین شانس قطر از بین رفت.

 

* بزرگ ترین چالش‌های ایران در انتخابی المپیک چه مواردی هستند؟
- من با تماس فدراسیون والیبال و با توافق دوجانبه به ایران آمدم. این واقعا برای هر کسی رویایی شیرینی است. این رویا - راهیابی به المپیک - ذهن مرا مشغول نگه داشته و این دلیلی است که به ایران بازگشته ام. همه ما نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا به والیبال ایران کمک کنیم این رویا را محقق سازد. البته همه ما می دانیم که کار دشواری پیش رویمان قرار دارد. چراکه تیم های دیگر هم می خواهند المپیکی شوند. بعضی از تیم ها مثل استرالیا و ژاپن سال گذشته ایران را برده اند. من واقعا اعتقاد دارم بازیکنان ایرانی توان پیشرفت دارند و ما آماده‌ایم تا با شکل خوبی در ژاپن حضور پیدا کنیم. با آخرین توانمان برای بیلت ریو می جنگیم.

 

* نظرتان در خصوص همکاری با لوزانو را برایمان بگویید.
- من هرگز تا پیش از این با این مربی کار نکرده بودم اما او را تحسین می کنم. لوزانو یک مربی خیلی خوب است و دوست خیلی نزدیک ولاسکو. آنها همشهری هستند. البته این بدین معنی نیست که آنها شبیه هم هستند زیرا هیچکس مثل هم نیست حتی دو برادر دو قلو. با این اوصاف من فکر می کنم او می تواند به ایران کمک کند تا به این رویای خیلی مهم برسد. برای من افتخار است که دستیار وی باشم . همانطور که قبلا گفته ام در حالی که نهایت تلاش خود را به کار می بندیم تا به این رویا جامه عمل بپوشانیم می توانم درس های زیادی از او یاد بگیرم.

 

* به نظر شما رقبای ایران در انتخابی المپیک کدام تیم‌ها هستند؟
- من با آقای لوزانو در برلین بودم و بازی های تیم های شرکت کننده در انتخابی اروپا را ارزیابی کردیم. تورنمنت تمام شده و اکنون می دانیم کدام تیم ها حریفان ما هستند. به نظر من نتایج این تورنمنت برای ما خیلی اهمیت داشت. در طول برگزاری رقابتهای انتخابی که به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد ما با لهسان، قهرمان مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴، فرانسه قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۵ و ژاپن قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۵ رو به رو خواهیم شد. بنابراین دیدارهای سختی در انتظار ایران خواهد بود. هر اشتباهی جایی برای جبران باقی نمی گذارد. باید نمایش قابل قبولی داشته باشیم تا بتوانیم بیلت ریو را به دست بیاوریم.

javadirai سه شنبه 22 دي 1394

مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: قهرمان جهان، قهرمان لیگ جهانی و قاره آسیا از جمله حریفان ایران در ژاپن هستند، بنابر این باید بازی های قابل قبولی داشته باشیم.
خوان سیچلو مربی تیم ملی والیبال کشورمان که برای دیدن و بررسی مسابقات حریفان ایران در برلین حضور دارد، پس از پایان مسابقات انتخابی المپیک در منطقه اروپا گفت: به عقیده من نتایج این مسابقات برای تیم ما اهمیت زیادی داشت.
وی با بیان اینکه نتایج این رقابت ها مشخص کرد که در ژاپن باید به مصاف قهرمانان برویم، تصریح کرد: تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی ژاپن باید با لهستان قهرمان سال 2014 جهان، فرانسه قهرمان لیگ جهانی سال 2015 و ژاپن قهرمان سال 2015 آسیا و میزبان این رقابت ها مسابقه دهد.

مربی تیم ملی والیبال با تاکید بر اینکه بازی های بسیار سختی پیش رو داریم، گفت: در مسابقات ژاپن نباید اشتباه کنیم زیرا دیگر فرصت جبران نخواهیم داشت.
وی افزود: باید برای راه یابی به المپیک، بازی های قابل قبولی را به نمایش بگذاریم تا برای نخستین بار در المپیک حضور یابیم، رویدادی که لیاقت آن را داریم.

مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2016 در منطقه اروپا شب گذشته با قهرمانی روسیه به پایان رسید تا این تیم سهمیه مستقیم المپیک را به دست آورد.
تیم های فرانسه و لهستان نیز با کسب عنوان های دوم و سوم سهمیه حضور در مسابقات انتخابی ژاپن که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود، به دست آوردند.

javadirai سه شنبه 22 دي 1394

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: سطح فنی مسابقات انتخابی المپیک در برلین ثابت کرد که در ژاپن کار سختی داریم چرا که  حریفان سرسختی مانند فرانسه و لهستان پیش رو خواهیم داشت.
رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان که برای دیدن و بررسی مسابقات حریفان ایران در برلین حضور دارد، پس از پایان مسابقات انتخابی المپیک در منطقه اروپا گفت: این رقابت ها با قهرمانی روسیه به پایان رسید، نتیجه ای که خیلی ها انتظارش را نداشتند.
وی با بیان اینکه روسیه در مسابقات بسیار مهمی عنوان قهرمانی به دست آورد، گفت: تیم ملی والیبال روسیه با پیشینه قهرمانی المپیک در لیگ جهانی سال 2015 ضعیف ظاهر شد، اما این تیم امسال در این مسابقات متفاوت بود.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره دیدار نهایی این رقابت ها گفت: فرانسه در گذشته از ضعف روسیه بهترین سود را برده بود، اما در این مسابقه روسیه در حد و اندازه های خودش ظاهر شد و نتوانست مقابل روسیه بایستاد.
لوزانو تاکید کرد: حالا تیم ملی والیبال ایران دو رقیب سر سخت مانند فرانسه و لهستان را در مسابقات انتخابی ژاپن پیش رو دارد و باید سخت تلاش کنیم تا برابر آنان به پیروزی برسیم. البته نباید دیگر تیم های شرکت کننده در این مسابقات را نیز دست کم بگیریم. هر تیم برای ما یک رقیب جدی است.

مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2016 در منطقه اروپا شب گذشته با قهرمانی روسیه به پایان رسید تا این تیم سهمیه مستقیم المپیک را به دست آورد.
تیم های فرانسه و لهستان نیز با کسب عنوان های دوم و سوم سهمیه حضور در مسابقات انتخابی ژاپن که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود، به دست آوردند.

javadirai جمعه 04 دي 1394

به گزارش سایت هواداران والیبال ایران به نقل از ایران والیبال ، مصطفی کارخانه در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد پیروزی تیمش مقابل شهرداری ارومیه در هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال اظهار داشت: بازیکنان من در دیدار مقابل شهرداری ارومیه در غیاب محمد موسوی،‌ عالی بازی و جای خالی او را به خوبی پر کردند. همچنین در روز تولد فرهاد ظریف،‌ یک روز خوب و به یاد ماندنی را برای او رقم زدند.

کارخانه خاطرنشان کرد: شهردارى ارومیه تیم بسیار بزرگی است و از بازیکنان سطح بالا و کادرفنى با تجربه بهره مى‌برد، اما ما توانستیم با تمرکز بیشترى که نسبت به این حریف داشتیم برنده این مسابقه حساس شده و به جایگاه دوم جدول برگردیم. امیدوارم روند خوب تیم بانک سرمایه تا پایان فصل ادامه داشته باشد.

سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه درخصوص مصدومیت سید محمد موسوى، سرعتى‌زن ملى‌پوش تیمش گفت: متاسفانه این بازیکن تاثیرگذارمان را به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر در این دیدار در اختیار نداشتیم. باید تلاش‌مان را دوچندان مى‌کردیم تا با نمایش کم اشتباه، عدم حضور او را جبران کنیم. امیدوارم وضعیت این بازیکن روز به روز بهتر شود تا دوباره او را در ترکیب نیم خود داشته باشیم.

سرمربی تیم بانک سرمایه در مورد بازی بعدی تیمش مقابل پیکان گفت: متأسفانه با قرعه بسیار بدی روبه‌رو شده‌ایم چون در ابتدای هر نیم فصل باید با 2 مهره پرمهره لیگ یعنی ارومیه و پیکان بازی کنیم. پیکان احتیاج به تعریف ندارد. آنها قهرمان نیم فصل شده‌اند و تیم بسیار قدرتمندی هستند. ما باید برای مقابله با این پیکان، شادابی و انسجام خود را حفظ کنیم و کم اشتباه و هوشمندانه بازی کنیم.

javadirai سه شنبه 01 دي 1394

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: فرصت بسیار کمی داریم اما هدف بسیار بزرگ که رفتن به المپیک ریو است، در پیش رو داریم.
 

رائول لوزانو در نشست خبری که عصر امروز در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد، افزود: تشکر میکنم از آقای داورزنی به خاطر حمایت هایی که از من کردند. خوشحال هستم که فدراسیون والیبال ایران این فرصت را به من داد تا بار دیگر خود را در چالشی ورزشی ببینم. والیبال ایران دوره های خوبی در مدت هشت سال گذرانده است و روند رو به رشد خوبی داشته است. خوشحالم که به عنوان سرمربی تیم ملی همکاری خواهم کرد.


وی با بیان اینکه والیبال ایران نشان داده که پتانسیل بسیار خوبی دارد، گفت: فرصت بسیار کمی داریم اما هدف بسیار بزرگ ما، رفتن به المپیک ریو است. رقابت های المپیک غیر قابل قیاس با دیگر رویدادهای بزرگ جهانی و قاره ای است. حضور در المپیک برای تمام عوامل تیم ها افتخار بزرگی محسوب می شود و برای یک ورزشکار حرفه ای قابل تکرار نیست به همین دلیل قابل قیاس با دیگر رویدادها نخواهد بود. به ویژه زمانی که با 12 هزار ورزشکار دیگر در مراسم افتتاحیه شرکت می کنی که تجربه ای خاص است.


لوزانو تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید از سد مسابقات ژاپن بگذریم. بعد از عید که تیم ملی تمرینات خود را آغاز می کند نهایت هفت هفته برای آماده سازی فرصت داریم. بازیکنان از انگیزه بسیار بالایی برخوردارند چون ورق مهمی از دفتر تاریخ ورزش ایران را می خواهند ورق بزنند.


وی با بیان اینکه تیم ملی نماینده تمامی جامعه والیبال ایران خواهد بود، نماینده باشگاه ها و بازیکنان این رشته در تمامی رده های سنی است، گفت: بنابر این مجموعه ای از بهترین ها در تیم ملی جمع خواهند شد و از تمام توانایی برای رسیدن به هدف استفاده خواهیم کرد. یقین دارم به هدف خود خواهیم رسید.


سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سئوال که مشکل عمده بازیکنان ایرانی روحی و روانی است، چه برنامه ای برای برطرف کردن این مشکل دارید؟ گفت: این سئوال درباره اثرات جام جهانی در بازیکنان است. به عنوان مربی باید به دنبال دلایل این ناکامی ها باشم و آنها را برطرف کنم. این مشکل شاید به شیوه تمرینات قبل از جام جهانی برگردد. چون برخی باشگاه های لیگ برتری به پلی آف صعود نمی کنند برنامه تیم ملی ب خواهیم داشت و شروع کار با آنان در ابتدای اردوی تیم ملی خواهد بود.


وی در پاسخ به این سئوال که چه برنامه ای برای ایجاد نظم در تیم ملی دارید؟ گفت: در اطلاعاتی که من از دوستان در فدراسیون به دست آوردم، موردی به عنوان نبود نظم به دست نیاوردم، شاید مد نظر شما نظم تاکتیکی باشد که اتفاق افتاده است، با توجه به جریان آنالیز بازیکنان، آنان کارآمد هستند و مشکلات به راحتی برطرف خواهد شد به شرطی که تمرینات سخت و فشرده داشته باشیم. بازیکنان در مدت تمرینات وقت استراحت نخواهند داشت و تنها شیوه مد نظر من برای رسیدن به موفقیت است. موفقیت در ورزش بر اساس برنامه های طولانی مدت است و باید از افراد مستعد و با تمرینات زیاد به اهداف و موفقیت ها دست یافت. بازیکن در چنین شرایطی می تواند توانایی خود را نشان دهد و کار گروهی دلیل برای ضمنانت در موفقیت است.


لوزانو در پاسخ به دلایل انتخاب ایران برای ادامه کار خود و اینکه با ولاسکو ارتباط دارید یا نه؟ گفت: 35 سال تجربه در ورزش والیبال در کشورهای مختلف جهان داشته ام. وقتی تیمی را در رده بندی بالای جهان می بینید دو بخش دارد، یک چالش بزرگی را قبول کردید و دوم اینکه الان زمان بسیار کمی برای رسیدن به المپیک دارید و من این فرصت را برای نشان دادن توانایی خود می دانم.
وی ادامه داد: من با ولاسکو همشهری هستم و دو سال همبازی بودم در یک باشگاه و حتی با برادر کوچکش نیز همبازی بودم. مادر ولاسکو معلم زبان من بوده و بیشتر از آنچیزی که شما فکر می کنید با هم آشنا هستیم. ارتباط خوبی داریم و حتما از اطلاعات همدیگر استفاده می کنیم اما الان در لیگ جهانی رقیب هستیم شرایط متفاوت خواهد بود. از این به بعد نباید اطلاعات زیادی به یکدیگر بدهیم.


سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سئوال که آیا ایران به المپیک صعود می کند، گفت: من هم این آرزو را دارم . پاسخ به این سئوال خیلی سخت است. باید تلاش کنیم. لیگ جهانی والیبال را نیز در پیش رو داریم که در دو هفته اول خارج از ایران خواهیم بود و بعد در تهران میزبان هستیم. یک هفته بعد مرحله نهایی لیگ جهانی خواهد بود. تمام این موارد نشان از برنامه فشرده تیم ملی والیبال در سال آینده دارد که استراحت نخواهیم کرد. سفر به برزیل بازگشت به اروپا برگشت به ایران همگی نشان از فشردگی برنامه و تمرینات کم، حکایت دارد. باید با مدیریت زمان بهترین بهره برداری را داشته باشیم.


وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که درباره اولویت کاریش در بین سه گزینه المپیک، جوان گرایی و یا موفقیت در لیگ جهانی، گفت: کسب سهمیه المپیک اولویت کاریم خواهد بود.
لوزانو درباره معیارهایش برای انتخاب بازیکنان در تیم ملی گفت: مسایل فنی در اولویت است، بازی ها و راندمان آنان در لیگ برتر و مسابقات ایران اما مصدومیت ها هم مد نظر خواهد بود که امیدوارم مصدوم نداشته باشیم. با توجه به اینکه فرصت کمی داریم اگر مصدوم جدی داشته باشیم آن بازیکن دیگر امکان حضور در تیم ملی نخواهد داشت.


وی درباره دستیارانش در تیم ملی و حضور مربیان ایرانی در آن، گفت: درهای تیم ملی بر روی مربیان همیشه باز خواهد بود. اما برای اصحاب رسانه اینگونه نخواهد بود. دو تیم الف و ب خواهیم داشت که مسئولیت تیم ب با مربیان ایرانی خواهد بود اما در تیم الف سیچلو و یک مربی بدنسازی که هنوز نفرش مشخص نشده است با آنالیزو و فیزوتراپ تیم ملی حضور خواهند داشت.


سرمربی تیم ملی والیبال در پایان گفت: احساس خاصی نسبت به والیبال ایران دارم که دوست دارم گفته شود تا از طریق شما خبرنگاران به گوش مردم ایران برسد. باید مردم از دیدن والیبال لذت ببرند و امیدوارم در ریو شاهد عملکرد خوبی از تیم ایران باشیم. این رویای من است و امیدوارم به تحقق برسد.

 

javadirai یکشنبه 29 آذر 1394

 

لهستانی‌ها رائول لوزانو را خیلی دوست دارند چون با این مربی 59 ساله آرژانتینی در سال 2006 به عنوان نایب قهرمانی جهان رسیدند. او حالا در شهر رادوم، هدایت تیم «چراد چارنی» را بر عهده دارد که در پلاس لیگا، سوم است. او قرار است در روزهای آتی برای نهایی کردن قراردادش به ایران سفر کند. مصاحبه او را با یک سایت لهستانی می‌خوانید:

 

* تیم شما 8 پیروزی متوالی در لیگ به دست آورد. آیا این خوش شانسی، معجزه یا اتفاق نیست؟

اگر کار من معجزه بود، ترجیح می‌دادم با افراد بیمار و معلول کار کنم، به تهیدستان برسم و و به افراد بیکار کمک کنم، ولی من معجزه‌گر نیستم و یک مربی هستم. بازی‌های خوب ما با تلاش و تمرین زیاد به سودمان تمام شده است. من یک گروه بسیار خوب از بازیکنان جوان دارم که حاضرند در هر ساعت از شبانه روز با تمام قدرت تمرین کنند.

 

* حرف شما درست است ولی تمرین در ساعت 8:30 صبح کمی نامتعارف به نظر می‌رسد.

من تمرین را صبح زود برگزار می‌کنم تا بازیکنانم را شکنجه کنم! ولی حقیقت این است که بازیکنان تیم بسکتبال باشگاه رادوم هم از سالن ما استفاده می‌کنند و ما باید برنامه تمرین خود را طوری تنظیم کنیم که آنها هم بتوانند به تمرین خود برسند.

 

* آیا هدف تیم رادوم، قهرمانی در لیگ لهستان است؟

من فشار زیادی به بازیکنانم برای کسب عنوان قهرمانی وارد نمی‌کنم. هدف من این است که تیم رادوم و بازیکنانش، بهتر و بهتر بازی کنند و پیشرفت کنند.

 

* دانیل پلینسکی، بازیکن 37 ساله تیم رادوم گفته که با شما احساس جوانی می‌کند. شما چه کاری در مورد او انجام داده‌اید؟

من مخترع جوانی نیستم (می‌خندد). دانیل خوب تمرین می‌کند و بازیکنان جوان هم به او انگیزه می‌دهند. این یک رقابت سالم بین بازیکنان مشتاق و با همت تیم است. دانیل با این نوع تمرین از اعتبار خودش دفاع می‌کند و می‌تواند نقش کلیدی در تیم داشته باشد.

 

* برنامه شما در سفر به ایران چگونه است؟

من در ابتدای هفته آینده برای انجام صحبت‌های نهایی به ایران می‌روم. حضور در ایران برای من یک فرصت وسوسه کننده است تا یک بار دیگر در المپیک حضور داشته باشم. ایران هنوز جواز حضور در ریو را کسب نکرده ولی شانس زیادی دارد. من باز هم به شما اطمینان می‌دهم که در میانه فصل،‌ تیم را ترک نخواهم کرد و بعد از پایان لیگ از رادوم می‌روم.

 

*‌ آیا تیم ملی لهستان می‌تواند به المپیک ریو صعود کند؟

فکر می‌کنم بتواند. آنتیگا کارش را بلد است و باید به او اجازه داد تا کار کند.

 

* اگر لهستان را ترک کنید، دلتان بیشتر برای چه چیزی تنگ می‌شود؟

من بهترین آرزوها را برای مردم لهستان دارم. من وقتی از آرژانتین رفتم، دلم برای مربیان آرژانتینی تنگ شد. وقتی از ایتالیا رفتم، دلتنگ مربیان، خبرنگاران و والیبال این کشور شدم و وقتی از لهستان بروم، دلم برای مربیان، بازیکنان لهستانی، خبرنگاران، انبوه تماشاگران و البته سوپ‌های لهستان تنگ می‌شود.

javadirai جمعه 27 آذر 1394

 

به گزارش ایران والیبال ، بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال کاله مازندران گفت: دور رفت لیگ برتر با کیفیت بالا و بسیار سخت برگزار شد، تیم ها خیلی قدرتمند و با کیفیت بازی کردند. تیم های شرکت کننده در سه گروه حضور یافتند که سه تیم مدعی قهرمانی، شش تیم برای سهمیه پلی آف و سه تیم دیگر کسب تجربه و حضور در لیگ برتر بودند.
عطایی گفت: رقابت میانه جدول سخت تر بود و تیم های بالا و پایین جدول تقریبا تکلیفشان مشخص بود. برای دور برگشت نمی توان چیزی را پیش بینی کرد زیرا عیار واقعی تیم ها در دو برگشت مشخص می شود.
وی گفت: به نظر من در چند سال اخیر لیگی با این کیفیت نداشتیم و این موضوع حکایت از روند رو به رشد لیگ برتر والیبال است.
سرمربی تیم والیبال کاله مازندران درباره مرحله پلی آف نیز گفت: چندین تجربه این مرحله را داشته ایم اما امسال برای والیبال حساس است و اگر فشردگی مسابقات کمتر باشد، بهتر است. چون مسابقات انتخابی المپیک در پیش داریم، باید ملی پوشان حفظ شوند، خستگی و فرسودگی سبب آسیب دیدگی آنان می شود.

javadirai سه شنبه 24 آذر 1394

اصغر نایینی سرمربی تیم قعرنشین گوهر کویر زاهدان که این روزها تیمش حال و روز خوشی ندارد و بارها به دلیل مشکلات عجیب و غریب مالی تا مرز انحلال پیش رفته است، با اشاره به شرایط نابسامان این تیم و وضع بد روحی بازیکنانش به خبرنگار والیبال ایران گفت: بیش از 30 سال است که در والیبال این کشور هستم ولی تا به حال چنین شرایط بدی را تجربه نکرده بودم. مسئولین پاسخگوی وضع بد تیممان نیستند. این موضوع نه برای والیبال استان سیستان و بلوچستان خوب است نه برای والیبال کشورمان. مسلما ما الان جز قدرت های برتر والیبال دنیا هستیم و این شرایط برای والیبال ملی ما هم وجهه خوبی نخواهد داشت.

 

 اصغر نایینی در مورد شرایط فعلی تیمش گفت: از سه چهار هفته پیش و قبل از بازی با متین شرایط مالی نابسمان تیم را اعلام کردیم و حتی به آقای داورزنی هم موضوع را اطلاع دادیم، ایشان هم پیگیر این مشکل شدند ولی جوابی نگرفتند چراکه مسئولین پاسخگو نبودند. استاندار محترم و رییس ورزش و جوانان استان که از روز اول اصرار فراوانی بر تیم دادن زاهدان داشتند هم نتوانستند تا این لحظه کاری انجام دهند. متاسفانه خبری از مدیر عامل تیم نیست و اصلا نمیدانیم که ایشان کجا هستند و سرپرست گوهر کویر هم استعفا داده است. مجموعه گوهر کویر هم که از ابتدا اعلام کرده بود پول زیادی ندارد. ما با شرایط بدی روبرو هستیم با وانت جابجا می شویم،کارت ملی و کارت بازی بازیکنانم هم اکنون در گرو هتل هاست.

 

وی افزود :در بازی روز گذشته با ماشین یکی از نزدیکان باشگاه قصد جابجایی و حضور در اردکان داشتیم که در راه بم خراب شده و متاسفانه پول تعمیر ماشین این شخص را هم نداریم تا ماشینش را به زاهدان برگرداند.

 

 سرمربی تیم بحران زده گوهر کویر با بیان اینکه پایان دادن به این شرایط بحرانی کار خیلی دشواری نیست، تصریح کرد: مسئولین باید سریع تر این شرایط بد را پایان دهند البته کار خیلی سختی نیست و می شود مسئله این جوانان را حل کرد. این بازیکنان جوان هستند و با توجه به وضع پیش آمده شرایط مطلوبی ندارند.

 

کاپیتان سابق تیم ملی علت این مشکلات را نداشتن ساختار باشگاهی در والیبال دانست و گفت:در والیبال ما جز چند تیم، مجموعه ی باشگاهی نداریم و همه در قالب تیم در لیگ حضور دارند. حتی تیم های قدرتمندی مانند سرمایه هم باشگاه نیستند که این بزرگترین مشکل والیبال ماست. امیدوارم در جلسه روز دوشنبه که بخاطر شکایت بازیکنان ما به کمیته انضباطی تشکیل می شود تکلیف تیم مشخص شود. همه ی ما منتظر هستیم تا ببینیم کدام یک از مسئولین خودشان را به ما نشان میدهند و پاسخگو خواهند بود.

 

نائینی در پایان عنوان کرد: این بچه ها همه خانواده دار هستند و با این شرایط آنها به مشکلات روحی و مالی زیادی برخورده اند که امیدوارم به زودی مشکلاتشان رفع شود. به هر حال آنها هم بچه های این آب و خاک هستند و درست نیست که با چنین برخوردی مواجه شوند.

javadirai پنجشنبه 05 آذر 1394

 

بسم الله الرحمن الرحيم


پس پایان بازی تيم کاله مازندران و شهرداری ارومیه که با عدم همراهی یاران همیشگی مان همراه بود متاسفانه شاهد انتشار مطلب کذب از جانب بنده علیه داوری و فدراسیون والیبال بودیم که بنده قطعا این مطالب را تکذیب نموده و برای سردبیران استانی این خبرگزاری ها و خصوصا خبرنگاران آن ها متاسفم که با انتشار مطالب دروغ از جانب بنده در صدد تخریب تیم و شهرمان و همچنین به حاشیه کشاندن تیم کاله هستند،در این بین بنده به قاطعیت خدمت همه هواداران والیبال عرض میکنم که هرگز همچنین صحبت هایی نکرده ام و ضمن تکذیب این مطالب اعلام میکنم که در این میان یکی از خبرنگاران که اقدام به پوشش صحبت های بنده کرده است اصلا مصاحبه ای با اینجانب نداشته است و اگر این اشخاص در ادامه نیز قصد تخریب بنده يا به حاشیه کشاندن تیم کاله را داشته باشند با مراجعه با مراجع قانونی اقدامات لازم را انجام خواهم داد تا دیگر شاهد اینگونه بی اخلاقی ها نباشیم.


و من الله توفيق
بهروز عطایی سرمربی کاله مازندران

 

javadirai چهارشنبه 20 آبان 1394

بهروز عطایی پیش از دیدار این تیم مقابل کاله در هفته پنجم لیگ برتر والیبال اظهار کرد: قطعا بازی بسیار سختی را مقابل پیکان داریم چرا که حریف مدافع عنوان قهرمانی است و در لیگ امسال نیز جز مدعيان اول قهرمانی به شمار می‌رود.

وی افزود: بازی در مقابل این تیم سخت خواهد بود ولی ما امیدواریم با تکیه بر امتیاز میزبانی خود و هواداران پرشوری که داریم بتوانیم بازی خوبی ارائه دهیم تا همه از دیدن یک بازی خوب لذت ببرند.
عطایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایران والیبال درباره اینکه همیشه بازی‌های این دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار بوده است و با توجه به شکست سنگین پیکان در هفته گذشته چقدر امیدوار به پیروزی مقابل حریف است، تصریح کرد: پاسخ به این سوال سخت است چرا که پیکان تیم بزرگی است و خیلی زود می‌تواند خود را بازسازی کند ولی ما هم از تمام توان خود استفاده می‌کنیم و به توانایی بازیکنان خود واقف هستیم و امیدواریم در جریان بازی بتوانیم کار را به سود خود به پایان برسانیم.

 

پیمان اکبری سرمربی تیم والیبال پیکان تهران نیز در گفت‌وگو با ایران والیبال ضمن ابراز خوشحالی از حضور دوباره کاله در لیگ برتر افزود: خیلی خوشحالم که کاله دوباره به لیگ برتر بازگشت.

وی در مورد بازی پیکان و کاله نیز گفت: بدون شک بازی سختی پیش رو خواهیم داشت چرا که کاله همیشه تیم خوبی داشته است و امسال نیز عطایی تیم خوبی را بسته است و قطعا ما به دنبال یک بازی زیبا هستیم و هر تیمی که برتر میدان بود بتواند برنده بازی شود.

پیمان اکبری در مورد حساسیت‌هایی که همیشه در بازی کاله و پیکان وجود داشته است، اذعان کرد: بنده هم این حساسیت را قبول دارم ولی به نظرم این حساسیت مثل گذشته نخواهد بود چرا که حساسیت‌های این دیدارها مربوط به دیدارهای پلی آف لیگ برتر بود و در این مرحله حساسیت لازم وجود نخواهد داشت.

 

javadirai پنجشنبه 14 آبان 1394

در یکی از دیدارهای هفته چهارم سوپر لیگ والیبال، کاله آمل در اردکان به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده ی آرمان این شهر رفت و در پایان با حساب 3 بر 2 مغلوب شد. بهروز عطایی، سرمربی کاله که در طول مسابقه بارها به تصمیمات داوری اعترض داشت در پایان این دیدار به خبرنگار والیبال ایران گفت: بازی خوبی بود و هر دو تیم تمام تلاش خود را برای پیروزی کردند اما ضعف های زیادی در کار داور اول این مسابقه دیده می شد.

وی افزود: واقعیت این است که فدراسیون برای بازی هایی که خیلی اسمی نیستند از داوران ضعیفی استفاده می کند. من به داور اول این بازی خصوصا در صحنه ای که در ست چهارم در پوئن 24 بر 23 به اشتباه امتیاز را تیم حریف داد، اعتراض دارم و فکر می کنم همه حاضران در سالن هم متوجه این اشتباه فاحش داور شدند.

عطایی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع بازی خوبی از هر دو تیم شاهد بودیم و مشکلی خاصی وجود نداشت.

محمدرضا سالک، مربی آرمان اردکان نیز در پایان این مسابقه گفت: همانطور که می دانید کاله از تیم های خوب این دور از مسابقات است و علاوه بر کادرفنی خوبی که دارد بازیکنان سطح بالایی را نیز جذب کرده است.

وی ادامه داد: ما به غیر از گیم سوم در سایر لحظات بازی بسیار خوب کار کردیم و با این نتیجه مزد برتری خود را گرفتیم.

مربی آرمان اردکان در پایان خاطرنشان کرد: امروز تماشاگران زیادی به سالن آمده بودند و خوشحالم که توانستیم آنها را راضی به خانه بفرستیم.در یکی از دیدارهای هفته چهارم سوپر لیگ والیبال، کاله آمل در اردکان به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده ی آرمان این شهر رفت و در پایان با حساب 3 بر 2 مغلوب شد. بهروز عطایی، سرمربی کاله که در طول مسابقه بارها به تصمیمات داوری اعترض داشت در پایان این دیدار به خبرنگار والیبال ایران گفت: بازی خوبی بود و هر دو تیم تمام تلاش خود را برای پیروزی کردند اما ضعف های زیادی در کار داور اول این مسابقه دیده می شد.

وی افزود: واقعیت این است که فدراسیون برای بازی هایی که خیلی اسمی نیستند از داوران ضعیفی استفاده می کند. من به داور اول این بازی خصوصا در صحنه ای که در ست چهارم در پوئن 24 بر 23 به اشتباه امتیاز را تیم حریف داد، اعتراض دارم و فکر می کنم همه حاضران در سالن هم متوجه این اشتباه فاحش داور شدند.

عطایی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع بازی خوبی از هر دو تیم شاهد بودیم و مشکلی خاصی وجود نداشت.

محمدرضا سالک، مربی آرمان اردکان نیز در پایان این مسابقه گفت: همانطور که می دانید کاله از تیم های خوب این دور از مسابقات است و علاوه بر کادرفنی خوبی که دارد بازیکنان سطح بالایی را نیز جذب کرده است.

وی ادامه داد: ما به غیر از گیم سوم در سایر لحظات بازی بسیار خوب کار کردیم و با این نتیجه مزد برتری خود را گرفتیم.

مربی آرمان اردکان در پایان خاطرنشان کرد: امروز تماشاگران زیادی به سالن آمده بودند و خوشحالم که توانستیم آنها را راضی به خانه بفرستیم.

javadirai چهارشنبه 06 آبان 1394

 

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان عصر امروز سه شنبه 5 آبانماه در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
 اسلوبودان کواچ در این نشست خبری که در آکادمی ملی فوتبال برگزار شد، افزود: بعد از جام جهانی کنفرانس مطبوعاتی نداشتم. به دلیل مشکل ویزا نتوانستم به ایران بیایم و فدراسیون این مشکل را برطرف کرد. در جام جهانی نتایج خوبی کسب نکردیم و تمام مسئولیت آن را به عهده می گیرم.
وی ادامه داد: تیم ملی والیبال ایران سال گذشته در رقابت های قهرمانی جهان و لیگ جهانی نتایج خوبی کسب کرد و توانست انتظارات اهالی این رشته ورزشی را برآورده سازد.
کواچ (به شوخی) گفت: شاید نتایج جام جهانی از این منظر خوب باشد که امروز شاهد حضور خبرنگاران زیادی در این نشست مطبوعاتی هستیم. البته من مسئول نتایج هستم و مسئولیت آنها را می پذیرم.
کواچ درباره نتایج جلسه امروز خود با رییس فدراسیون والیبال ایران گفت: نخستین نشست آسیب شناسی عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی برگزار شد تا عوامل دخیل در این ناکامی شناسایی و راهکارهای لازم برای رفع آن پیشنهاد شود.
وی اضافه کرد : صادقانه بگویم در این جلسه به هیچ نتیجه ای نرسیدیم. قرار است دومین نشست آسیب شناسی فردا برگزار شود و در نهایت فدراسیون والیبال در مورد ادامه همکاری من با این تیم تصمیم گیری خواهد کرد.
سرمربی تیم ملی ولیبال ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از بازیکنان در جام جهانی از وی حرف شنوی نداشتند، اظهار داشت:از ابتدای ورودم به تهران، رابطه ویژه ای با بازیکنان داشتم و تا قبل از جام جهانی نیز مسیر خوبی را طی کردیم و به موفقیت های بزرگی نیز دست یافتیم .
کواچ ادامه داد : شنیده ام برخی از رسانه ها از بروز مشکلاتی بین من و بازیکنان خبر داده اند که این موضوع صحت ندارد. البته برخی مواقع به عنوان یک معلم مجبور هستم به بعضی از حرکات و کارهای بازیکنان واکنش نشان دهم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران خاطر نشان کرد: معتقد نبودم انگیزه میان بازیکنان باعث ناکامی این تیم در جام جهانی شد زیرا زمانی که شانس صعود خود را از دست دادیم برخی از بازیکنان در بعضی روزها در شرایط ایده آل خود نبودند و دستورالعمل ها را رعایت نمی کردند.
سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سئوال که شاید رابطه نزدیک بیش از حد شما برای تیم ملی مشکل ساز بوده است، گفت: از زوایایی مختلف می توان به این موضوع نگاه کرد. از روز نخست رابطه خوب بود و تا جام جهانی نیز این روند ادامه داشت. البته شاید باید سختگیرانه تر عمل می کردم. خواهش من این است که کیفیت تیم ملی را بد تلقی نکنید، والیبال ورزش بسیار سخت جهان است و حتی شاید قهرمان المپیک به دوره بعد المپیک صعود نکند.
وی درباره تقویت کادر فنی تیم ملی گفت: امروز در نشست آسیب شناسی نیز درباره این موضوع صحبت کردیم. تا زمانی که نتایج خوب هست این مشکل به چشم نمی آید، اما وقتی نتایج ضعیف باشد این موضوع نمایان می شود. قبول دارم که نواقصی وجود داشت که در صورت ادامه همکاری باید برطرف شود. من به ادامه همکاری بسیار خوش بین هستم.
کواچ درباره شروع ضعیف تیم ملی والیبال ایران در مسابقات مختلف گفت: در لیگ جهانی تیم ها قابل پیش بینی نبودند. اما در جام جهانی بعد از شکست برابر روسیه تیم ایران دیگر انگیزه برای مسابقات نداشت زیرا دیگر امکان صعود برایش میسر نبود. ذهن بازیکنان نسبت به مسابقات متفاوت شد و دچار مشکل شدیم.
سرمربی تیم ملی درباره این موضوع که از هنگام پذیرش مسئولیت تیم ملی مقایسه ای بین شما و ولاسکو وجود داشته است، به رغم اینکه نتایج بهتری کسب کردید، اما عملکرد ولاسکو همیشه بهتر مطرح شده است، نظر شما چیست گفت: وقتی کسب اسطوره شود مقایسه نیز انجام می شود. من معتقدم که در چارچوب حیطه کاریم خوب عمل کردم. در تیم پروجیا نیز بعد از من افرادی که آمدند همین مشکل را داشتند، به رغم افتخارات زیادی که دارند نمی توانند به موفقیت های من در این تیم برسند.
وی تصریح کرد: ولاسکو سطح والیبال ایران را یک مرحله افزایش داد و ما هم به این روند ادامه دادیم. تنها چیزی که برای والیبال مهم است کار و تلاش و اگر بازیکنان خوب هم یک ماه تمرین و مسابقه نداشته باشند، از شرایط آرمانی دور می شوند. بنابر این کار و تلاش دلیل موفقیت است. از روز نخست هم گفتم که ولاسکو یکی از بزرگان والیبال جهان است و اگر کسی راه او را ادامه دهد، باید افتخار کند
کواچ تاکید کرد: فدراسیون والیبال ایران هر آنچه خواستم، فراهم کرد و من علاقه ای ندارم در باره اظهارات دیگران اظهار نظر کنم. از روز نخست نیز اظهار نظرهایی در باره دستیاران من وجود داشت که دلیل آن را نمی دانم. قبلا حسین معدنی و بعد هم درباره رحمان محمدی راد. بین من و فدراسیون هیچ سوتفاهمی وجود ندارد. اما اگر قرار به ادامه همکاری باشد باید برخی مشکلات بر طرف شود. تسلیم نخواهیم شد و اگر در جام جهانی سهمیه المپیک نگرفتیم، در مسابقات بعدی تلاش بیشتری خواهیم کرد. درست است در جام جهانی نتایج خوبی نگرفتم اما محمد موسوی بهترین مدافع شد و میلاد عبادی پور نیز بهترین دریافت کننده که نمی توان این موفقیت ها را نادیده گرفت.
وی در پاسخ به این سئوال که اگر قرار شد ادامه همکاری دهید چه تغییراتی مد نظر دارید؟ گفت: هنوز به نتیجه برای ادامه همکاری نرسیدیم. نشستی سه ساعته داشتیم که الان نمی توان به نتیجه آن اشاره ای کرد. اما باید سزاوارترین بازیکن به تیم ملی دعوت شوند. کادر فنی نیز باید به گونه ای انتخاب شوند که هر چه بهتر به تیم ملی کمک کنند. من ادامه دهم یا ندهم تیم ملی والیبال ایران صلاحیت کسب سهمیه المپیک را دارد. در دو سال گذشته ملی پوشان جوان و خوبی به تیم ملی ملحق شدند و واقعا سخت است که جایگزین را برای تک تک آنان پیدا کنیم. زیرا نمی توان برای بهترین دنیا جایگزین پیدا کرد. ساختار فعلی آمیخته ای از باتجربه ها و جوانان است که برخی آنان در این مدت بیش از 100 مسابقه ملی برگزار کردند و تا 10 سال آینده بار اصلی تیم ملی را به دوش خواهند کشید.
کواچ درباره لیگ برتر والیبال ایران نیز گفت: شبکه نظارتی برای این رقابت ها طراحی کردیم تا نظارت کافی به مسابقات داشته باشیم. اگر همکاری من با فدراسیون ادامه یابد، از فردا می توانیم این شبکه را فعال کنیم. فشار لیگ برتر هر چه بیشتر باشد برای بازیکنان بهتر است زیرا آنان باید در لیگ ساخته شوند. برای استراحت فرصت کافی دارند. بسیار مهم است که در لیگ قدرتمند شوند.

 

 

دریافت اخبار والیبال در تلگرام:

 

https://telegram.me/fansvolleybot

 

 

javadirai جمعه 17 مهر 1394

بهروز عطایی مربی و کارشناس والیبال کشورمان در مورد جلسه بررسی عملکرد تیم ملی و هم چنین قرعه کشی لیگ برتر به خبرنگار والیبال ایران گفت: جلسه حول چهار محور برگزار شد؛ بررسی عملکرد فدراسیون، سرپرستی، کادرفنی و بازیکنان. از آنجایی که فدراسیون در مجموع عملکرد قابل دفاعی داشت و تمام امکانات لازم برای کادرفنی را مهیا کرده بود بحث بیشتر حول محور بررسی عملکرد کادر فنی می چرخید.


وی افزود: والیبال ما در داخل زمین نتایج را واگذار کرد و نه در بیرون از زمین و ما نیز باید بیشتر این موضوع را بررسی کنیم. جمع بندی اولیه صحبت ها هم بر این شد که کادر فنی تقویت شود و اگر کواچ راضی به این امر نشد تصمیم جدی تری در این مورد اتخاذ گردد.


کارشناس والیبال کشورمان در مورد نظر شخصی خود پیرامون مسئله روز والیبال ایران تصریح کرد: ما وظیفه تصمیم گیری نداریم بلکه وظیفه ما تصمیم سازی است. ما اطلاعات کارشناسی خود را به رئیس فدراسیون انتقال می دهیم و ایشان هستند که تصمیم گیرنده نهایی خواهند بود.


عطایی ادامه داد: باید ببینیم که آیا در این شرایط می توانیم جایگزین مناسبی برای کواچ پیدا کنیم یا خیر. اگر چنین نشد باید سرمربی تیم ملی را متقاعد کرد تا کادر خود را تقویت کند. البته در چند روز اخیر صحبت هایی را شنیدم که بازیکنان خیلی کواچ را قبول ندارند و مایل به ادامه همکاری با او نمی باشند، متاسفانه این شرایط هم زیاد خوب نیست.


سرمربی تیم کاله مازندران در مورد قرعه کشی لیگ برتر و تغییرات نوع برگزاری لیگ برتر نیز عنوان کرد: تغییرات زیادی ایجاد نشده است، فقط دو مورد تغییر داشتیم که خیلی هم مهم نیستند. اولی اینکه دیدار های فینال و رده بندی دیگر متمرکز در تهران نیست و دومی پیروزی سه از پنج در مرحله نیمه نهایی خواهد بود. به نظر من می توانستیم برنامه ریزی بهتری داشته باشیم ولی در هر صورت به تصمیمات احترام می گذاریم و تابع سازمان لیگ و فدراسیون خواهیم بود.


عطایی در پایان در مورد شرایط تیم کاله مازندران خاطر نشان کرد: هنوز ضعف هایی داریم و به دنبال ترمیم این ضعف ها هستیم. تلاش میکنیم تا چند روز آینده با جذب چند بازیکن تیم را کامل کنیم

javadirai سه شنبه 07 مهر 1394

 این روزها همه جا بحث بر سر کادر فنی تیم ملی والیبال است و همه می خواهند بدانند که فدراسیون و کارگروه چه تصمیمی برای آینده تیم ملی خواهد گرفت.

بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال کاله که یکی از منتقدین کواچ است درباره تغییر سرمربی تیم ملی گفت: اگر قرار است مسوولین فدراسیون کواچ را عوض کنند باید مربی خارجی بزرگتر از کواچ را به ایران بیاورند و افرادی مانند «سیچلو» به درد والیبال ایران نمی خورند.

وی در ادامه گفت: کواچ بزرگترین اشتباه را در خصوص انتخاب کادر فنی انجام داد در حال حاضر مدیریت در میان کادر فنی وجود ندارد و هم اکنون مربیانی در سطح ولاسکو و آناستازی می توانند چنین مشکلی را برطرف کنند ولی مربیانی پایین تر از این سطح باعث پیشرفت والیبال ایران نمی شوند.

عطایی در خصوص استفاده از مربیان داخلی دز تیم ملی هم گفت: در مقطع کنونی مربی داخلی باید به عنوان دستیار یک مربی بزرگ خارجی در کنار تیم باشد و مربیان داخلی بزرگی نداریم که بتوانند باعث پیشرفت تیم ملی شوند ولی استفاده از مربیان با دانش داخلی در کنار مربیان بزرگ خارجی می تواند عملکرد مثبتی برای تیم داشته باشد.

وی در پایان درباره المپیک هم گفت: اگر تیم ملی بخواهد بازی هایی که در ژاپن انجام داد را در آینده تکرار کند حضور در المپیک را باید فراموش کرد. رقبای آسیایی ایران مثل ژاپن و استرالیا و چین در حال پیشرفت هستند ولی ما در حال حاضر پیشرفتی نداشته ایم. باید برنامه ریزی کرد تا با آمادگی بیشتر در مسابقات کسب سهمیه المپیک حضور قدرتمندی داشته باشیم.

 

javadirai دوشنبه 06 مهر 1394

نتایج ضعیف و دور از انتظار تیم ملی والیبال ایران در مسابقات جام جهانی باعث شده این روزها عملکرد کادرفنی تیم ملی در راس توجهات باشد و نظرات مختلفی در خصوص لزوم تغییر، تقویت و یا حتی حفظ کواچ و دستیارانش مطرح  شود. موضوعی که قرار است در کارگروهی که رئیس فدراسیون والیبال قول آن را داده با حضور کارشناسان مطرح والیبال کشور برگزار شده و تصمیم نهایی در مورد کادرفنی تیم ملی اتخاذ شود.

 جبار قوچان نژاد یکی از مربیان باسابقه والیبال کشورمان در همین خصوص به والیبال ایران گفت: من در مورد لزوم تغییرات در کادرفنی تیم ملی به صحبت خود آقای کواچ استناد می کنم. این مربی چند بار در جریان مسابقات جام جهانی در مصاجبه های خود عنوان کرد که نمی داند مشکل تیم چیست و چرا چنین نتایجی رقم می خورد. پس باید ببنیم به لحاط فنی و خصوصا روحی و عاطفی چه مشکلی در تیم هست یا چه فاصله ای بین کادرفنی و بازیکنان وجود دارد که سرمربی از دلایل عدم نتیجه گیری تیم خود اظهار بی اطلاعی می کند. این نشان می دهد یک مربی با شاگردان خود به بن بست رسیده و از اتفاقات درونی تیمش بی اطلاع است.

وی افزود: قطعا لازم است این موارد با خود آقای کواچ در میان گذاشته شده و از وی بخواهیم دلایل عدم نتیجه گیری و عدم اطلاع خود از نوع عملکرد تیم را در جلسه ای مطرح کرده و کارشناسان به صحبت های وی نیز گوش دهند تا برداشت صحیحی از صحبت های او صورت بگیرد.

سرمربی ثامن الحجج با بیان اینکه از ابتدا هم کارشناسان توقع کسب سهمیه از جام جهانی را نداشته اند، افزود: من در صحبت های خود پیش از شروع جام جهانی نیز به این نکته اشاره کردم که نباید توقعی در خصوص کسب سهمیه المپیک از این مسابقات وجود داشته باشد و شانس ما در این خصوص تقریبا زیر 10 درصد است. جام جهانی میدان بسیار بزرگی است و ما می بینیم تیم لهستان که تا روز آخر صدرنشین است و 10 پیروزی متوالی در کارنامه دارد، با یک شکست در روز آخر، هم قهرمانی و هم سهمیه المپیک را از دست می دهد. پس بحث ما این نیست که چرا تیم سهمیه نگرفت، عملکرد ضعیف و شکست های متوالی تیم ملی این نگرانی را بوجود آورد که چرا تیم ما که از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان بهره می برد و مشکل فنی خاصی نیز ندارد، باید اینگونه بازی کرده ونتیجه بگیرد.

وی ادامه داد: من معتقدم که این نتایج نشان داد تیم ما چه به لحاظ فنی و تاکتیکی و چه به لحاظ روحی و روانی با کواچ به بن بست رسیده و لزوم تغییر در کادرفنی کاملا حس می شود. علارغم اینکه شخصا از آن دسته مربیانی هستم که همیشه بر لزوم فرصت دادن به مربیان تاکید دارم اما در این مورد احساس می کنم بهترین راه حل تغییر کادرفنی است چرا که هدفگذاری والیبال ما در سال های اخیر صعود به المپیک بوده و در چنین وضعیتی اگر نتوانتیم سهمیه المپیک را بگیریم عملا تمام زحمات و اهداف والیبال ما به هدر رفته است.

کارشناس والیبال کشورمان با بیان اینکه مشکل ایران در مسابقات جام جهانی فنی نبود، تصریح کرد: آنچه مسلم است مشکل تیم ما در جام جهانی فنی نبود، چراکه این بازیکنان همگی در پست های خود جزو بهترین ها هستند و تیم با کمترین تغییر به لحاظ مهره وارد این رقابت ها شد. به باور من مشکلی اصلی تیم ما در بحث های مدیریتی و روحی و روانی که هنر کادرفنی را نشان می دهد، خلاصه می شد. البته متاسفانه کاملا مشخص بود که اتحاد و حرف شنوی بین بازیکنان و کادرفنی وجود ندارد.

پیشکسوت والیبال کشورمان همچنین با دفاع از عملکرد دستیاران کواچ اظهار داشت: من با احترام به نظر همه کارشناسان معتقدم دستیاران کواچ افرداد کوچکی نبودند و اگر مشکلاتی در خصوص تعویض و تایم های تیم دیده می شود به معنی ضعف دستیاران نیست چراکه تصمیم گیرنده نهایی در یک تیم سرمربی است و نکاتی که دستیاران گوشزد می کنند در نهایت منوط به تایید سرمربی می باشد. من 2 سال با چورا از نزدیک کار کردم و می دانم که او درک خوبی از والیبال دارد و محمدی راد هم از مربیان و تمرین دهنده های خوب والیبال ایران است و فکر می کنم نباید در حق آنها کم لطفی شود.

جبار قوچان نژاد در پایان خاطر نشان کرد: ما هنوز 90 درصد شانس برای صعود به المپیک از مسابقات انتخابی که در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود داریم و 7 ماه فرصت کمی برای تغییر کادرفنی نیست. چراکه تیم ما مشکل فنی زیادی ندارد و با بحث های روحی و روانی و حضور یک مربی با مدیریت بالا می توان خیلی زود به شرایط ایده آل رسید. تیم ما به یک شوک نیاز دارد و جذب یک مربی خارجی بزرگ و صاحب نام قطعا می تواند به والیبال ما کمک کند.

javadirai دوشنبه 06 مهر 1394

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه دوران سختی را در جام جهانی ژاپن پست سر گذاشتیم، گفت: مسئولیت نتایج کسب شده از سوی تیم ایران را می پذیرم اما به مردم قول می دهم که والیبال ایران المپیکی خواهد شد.
اسلوبودان کواچ درباره نتایج کسب شده از سوی تیم ایران در جام جهانی والیبال گفت: به طور کلی از نتایج کسب شده راضی نیستم. به نظر من تیم ایران شایسته جایگاه بهتری در این بازی ها بود. وقتی نتیجه بازی نخست برابر آرژانتین را واگذار کردیم، انگیزه و روحیه بازیکنانم پایین آمد و بعد از آن شکست افت فنی شدیدی داشتند.
وی با بیان اینکه من مدام در مورد مسائلی همچون ذهنیت پیروزی و حفظ روحیه جنگندگی با بازیکنانم صحبت کردم، تصریح کرد: اما در جام جهانی، هر نوع تغییری دشوار به نظر می‌رسید. جام جهانی امسال بسیار سخت بود. دیدید که تیم لهستان فقط با یک باخت از کسب سهمیه المپیک بازماند. می‌دانم که همه از ایران انتظار بهترین نتیجه ممکن را داشتند، اما واقعیت چیز دیگری شد.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران با پذیرش مسئولیت نتایج تیم ملی در جام جهانی گفت: نتایج کسب شده مطلوب نبود و طبیعی است که مسئولیت هر نتیجه ای با سرمربی است. من این مسئولیت را می‌پذیرم و امیدوارم در آینده بهتر بازی کنیم.
وی با اشاره به جنبه های مثبت عملکرد تیم ایران در جام جهانی گفت: بهترین دفاع وسط جهان یک ایرانی است. جایگاه دوم و سوم بهترین دریافت کننده جهان به بازیکنان ایرانی اختصاص دارد. پس اتفاق مهمی صورت گرفته است. از نظر من ایران پتاسیل بالایی دارد و شایسته بهترین هاست.
کواچ گفت: همیشه خوب و بد هر مسابقه را بعد از بازی به بازیکنان گوشزد می کنم. گاهی منتظرم ببینم بازیکنان چطور از خواب بیدار می شوند. آیا برای کسب نتیجه و یک نمایش خوب آماده‌اند یا خیر؟ به همین دلیل تمام مسئولیت‌ها را قبول می‌کنم و سعی دارم برای بهتر شدن تیم تلاش کنم.
سرمربی تیم ملی والیبال با تاکید بر اینکه هر نقدی که از روی دلسوزی و آگاهی انجام گیرد، می‌پذیرم، گفت: مردم ایران به خوبی والیبال را می فهمند و می‌دانند که هیچ نتیجه‌ای اتفاقی صورت نگرفته است و قبلاً اینگونه بازی نمی‌کردند. فراموش نکنید که پیروزی هایی که با تیم‌های بزرگ جهان رقم خورد، با همین کادر فنی اتفاق افتاد. گاهی نمی‌شود با تمام توان بازی کرد.
وی افزود: در لیگ جهانی تا آخرین بازی برای رسیدن به فینال جنگیدیم. در گروهی بودیم که همه ایران را بازنده می‌دانستند، اما بهتر از حد انتظار آنان ظاهر شدیم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ادامه با تمجید از عملکرد محمد موسوی در جام جهانی گفت: موسوی در جام جهانی عالی بازی کرد. از او بسیار راضیم چون خیلی سخت و با جدیت تمرین می‌کند. در همه میدان ها از جمله مسابقات جام جهانی و لیگ جهانی بهترین مدافع وسط بوده است. سایر مدافعین ما هم خوب کار می‌کنند اما موسوی بازیکنی است که هم در دفاع وسط توانمند است و هم آبشارهای او عالی است. امیدوارم توانسته باشم برای پیشرفت او قدمی بردارم و سهم کمی داشته باشم. به او تبریک می‌گویم. امیدوارم در بازی‌های آینده، بازیکنان بیشتری در رده‌های جهانی صاحب نام شوند.
وی درباره مسابقات انتخابی المپیک که اردیبهشت ماه در ژاپن برگزار می شود، گفت: فعلاً باید بازیکنانم کمی استراحت کنند. می‌دانم که در مسابقات آینده خوب بازی خواهیم کرد و سهمیه المپیک را نیز کسب می کنیم. چون ما شانس خوبی برای کسب سهمیه داریم. آمریکا که در جام جهانی سهمیه المپیک را کسب کرد و فکر می‌کنم کانادا هم در مسابقات قاره‌ای سهمیه المپیک را کسب کند. به هر حال توان پیروزی در مسابقات انتخابی المپیک داریم چون تیم‌های سرسختی مثل تیم‌های جام جهانی را برابر خود نداریم. مهمترین بازی ایران برابر دو تیم ژاپن و استرالیا است. امیدوارم بهترین رقابت ها باشیم.
وی در پایان به مردم ایران قول المپیکی شدن داد و گفت: توان والیبال ایران را باور داشته باشید. در این دو سال نتایج خوبی کسب کردیم و موجب شادی مردم شدیم. والیبال را فراموش نکرده‌ایم. مسابقات جام جهانی، آسان نبود. گاهی مشکلات داوری و مسائلی از این دست ما را عقب انداخته است. والیبال، جایگاه ثابتی ندارد و همیشه در جریان است. فدراسیون جهانی بیشترین نظر را روی تیم‌های اروپایی دارد و چهار تیم اروپایی سهمیه المپیک را کسب کرده اند. دیدید که بازی ایران با تیم لهستان چگونه آغاز شد و به ما کارت قرمز دادند که دلیلش را هم هنوز نفهمیدم.
وی تاکید کرد: در دیدار با لهستان وقتی هم حق با تیم ایران بود، درخواست‌های ویدیو چک رد می‌شد. به هر حال نمی‌توان گفت که شرایط سختی نداشته‌ایم. اما از این رقابت‌ها درس‌های زیادی آموخته ایم. مردم ایران باورمان کنند. ما می‌توانیم. تیم خوبی داریم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که ببریم.
کواچ در پایان  گفت: برای دیدارهای لیگ برتر به ایران خواهم آمد. بعد از شش ماه به خانه می روم. همه اعضای تیم نیاز به استراحت دارند. دیدار با خانواده روحیه همه را تقویت خواهد کرد. پس از بازگشت، باید تیم جدیدی را شکل دهم و از همه توان خود استفاده کنم چون این بار کسب نتیجه مهم است.

***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

تعداد صفحات : 2

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه