close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه با مسئولین
loading...

هواداران والیبال ایران

مصاحبه با مسئولین

javadirai یکشنبه 24 مرداد 1395به گزارش هواداران والیبال ایران این روزها که والیبالی ها در حساس ترین زمان ممکن قرار دارند، این روزها که ورزش ایران می تواند برای اولین بار در رشته تیمی در المپیک افتخار آفرین باشد، این روزها که چشم همه به والیبال است... به نظر می آید عده ای با غرض یا بی غرض می خواهند سدی شوند برای این افتخار آفرینی، این روزها مطلبی دست به دست می چرخد که چیزی جز تاسف ندارد تاسف از اینکه چرا زمان نقد کردن را نمی دانم؟ چرا شرایط را درک نمی کنیم؟  ای کاش اگر هم نقدی داریم، سخنی داریم، بحثی داریم بگذاریم برای بعد از رقابت های المپیک...امروز امیر خوشخبر سرپرست تیم ملی والیبال یادداشتی برای ما نوشته که در آن به خیلی از حرف و حدیث های بی اساس جواب داده است...

javadirai شنبه 16 مرداد 1395

خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال:

🔹 ربط دادن  شركت نكردن در رژه  به موضوع لباس كاروان اشتباه محض بود
🔹موسوی تا صبح نخوابيده و از بازتاب بد مطلبي كه در شبكه های اجتماعی نوشتند ناراحت  و پشيمان است
🔹مطرح شدن چنين موضوعاتي در اين شرايط براي تيم و كاروان مثل سم خطرناک است
🔹حضور در رژه برای ورزشكاران الزامی نیست و  تعدادی هم از جمله دوچرخه سوران ،نيما و روزبهانی هم شركت نكردند تا برای مسابقه خود خسته نشوند اما اينكه با نوشتن مطلب در شبكه هاي اجتماعی بخواهيم شركت نكردن خود را به  موضوع لباس ارتباط دهيم اشتباه محض است
🔹اين درست كه لباس من اندازه نبود و نتوانستم  بپوشم اما نمی تواند دلیلی برای حضور نيافتن در رژه  و نوشتن مطلب در شبكه های اجتماعی و ناراحت كردن مردم باشد

 

javadirai چهارشنبه 30 تير 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران،امیر خوش خبر درباره برنامه تیم ملی از زمان خروج از تهران تا زمان حضور در دهکده ورزشکاران بازی های المپیک 2016 ریو افزود: تیم ملی والیبال ایران با 12 بازیکن و 8 نفر کادر فنی بامداد سه شنبه پنجم مردادماه با پرواز لوف هانزا تهران را به مقصد فرانکفورت آلمان ترک می کند.

وی با بیان اینکه ملی پوشان کشورمان 13 ساعت در فرانکفورت توقف دارند، گفت: برای این مدت هتل جهت استراحت بازیکنان رزرو شده است و به دنبال گرفتن سالن هستیم تا تیم ملی والیبال ایران یک نوبت تمرین نیز در این شهر داشته باشد.

سرپرست تیم ملی والیبال تصریح کرد: ملی پوشان والیبال ایران ساعت پنج بامداد چهارشنبه ششم مردادماه به وقت محلی به فرودگاه ریودوژانیرو برزیل می رسند و پس از خروج از فرودگاه در کمپ تیم های ملی والیبال برزیل اسکان خواهند یافت.

وی به حضور تیم ملی والیبال برزیل در این کمپ اشاره کرد و گفت: تیم ملی والیبال ایران روزهای نهم و دهم مردادماه دو دیدار دوستانه و تدارکاتی با تیم برزیل برگزار خواهد کرد و یازدهم مردادماه نیز در دهکده ورزشکاران بازی های المپیک اسکان خواهد یافت.

خوش خبر با بیان اینکه شرایط ایده آلی برای تیم ملی والیبال مهیا شده است که 10 روز زودتر از شروع بازی های المپیک در بزریل حضور خواهد یافت، گفت: رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال نیز از این شرایط راضی است و آن را فرصت مناسبی برای هماهنگی آب و هوایی و جغرافیایی برای ملی پوشان ایران می داند.

وی با تاکید بر اینکه حضور زودهنگام در برزیل شرایط بسیار خوبی برای تیم ایران خواهد داشت، گفت: تنها مشکل دوری طولانی مدت بازیکنان از خانواده است که لوزانو نیز در گفت و گو با بازیکنان به آن اشاره کرده است. اما سرمربی تیم ملی یادآوری کرد که بازی های المپیک اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بازیکنان شرایط را درک کنند و برای سرافرازی تیم ملی کشورشان ایثار کنند.

javadirai سه شنبه 29 تير 1395


به گزارش هواداران والیبال ایران،دکتر محمدرضا داورزنی در حاشیه تمرین امروز تیم ملی در جمع خبرنگاران افزود: پیش بینی کرده بودیم که تیم ملی والیبال 11 مردادماه به ریو اعزام شود و بر اساس این پیش بینی بلیت نیز برای تیم اعزامی تهیه کرده بودیم.
وی با یادآوری اینکه فدراسیون والیبال برزیل از تیم ایران برای دو مسابقه تدارکاتی دعوت کرده است، گفت: طبیعی است باید زمان اعزام تیم به دلیل پذیرفتن این دعوت تغییر می کرد. شرکت هواپیمایی قبلی برای زمان جدید که هفتم مردادماه بود، جا نمی داد و به همین دلیل از طریق دیگر شرکت ها اقدام کردیم که تقریبا مسیر پروازی قطعی شده است.
رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه چند روز زودتر از بازی های المپیک به کمپ تیم های ملی والیبال برزیل می رویم، گفت: بعد از دو بازی تدارکاتی با تیم ملی والیبال برزیل در دهکده بازی ها در شهر ریودوژانیرو مستقر خواهیم شد.
داورزنی درباره وضعیت فعلی تیم ملی والیبال گفت: شرایط خوبی در تیم حاکم است و بازیکنان روز به روز بهتر می شوند. دو بازیکن مصدوم و بیمار (امیر غفور و فرهاد قائمی) نیز خیلی بهتر شدند و به شرایط ایده آل نزدیک می شوند.
وی با بیان اینکه برای اعزام تیم به برزیل مشکل کوچکی داریم، گفت: محدودیت برای کادر فنی اعزامی به برزیل مشکل فعلی والیبال است که تنها شش نفر آنان بر اساس قوانین اجازه حضور درالمپیک را دارند، در صورتی که تیم ایران هشت نفر کادر فنی دارد.
داورزنی افزود: در تلاش هستیم با کمک کمیته ملی المپیک مشکل حضور آنالیزو و مربی بدنساز تیم ملی والیبال ایران را نیز برطرف کنیم.
وی درباره پیش بینی عملکرد تیم ملی والیبال در المپیک نیز گفت: فکر نمی کنم در مرحله مقدماتی مشکل خاصی داشته باشیم اما برای مرحله حذفی باید حریفان مشخص شوند تا اظهار نظر کرد.

javadirai سه شنبه 01 تير 1395

به گزارش هواداران والیبال ایران؛محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال درباره بازی‌‌های هفته اول لیگ جهانی گفت: شرایط سختی را پیش‌بینی می‌کردیم چون اختلاف ساعت توکیو با ریو 12 ساعت بود و همین شرایط را سخت می‌کرد اما در مجموع از بازی با برزیل و آمریکا راضی هستیم.

وی درباره اعلام اسامی بازیکنان و حضور چند بازیکن جدید در تیم ملی عنوان کرد: تلاش ما این است تا تیم به شرایط آرمانی برسد به همین دلیل این فرصت در اختیار بازیکنان مختلف قرار می‌گیرد. به عنوان مثال مباشری یکی از بازیکنانی بود که بردیم و قرار است به صربستان هم بهبودی و فلاح اعزام شوند.اولویت ما نتیجه نیست تا تیم به شرایط آرمانی برسد.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه با بیان اینکه تیم ملی قطعاً در هفته دوم شرایط بهتری کسب خواهد کرد، گفت: خیلی از تیم‌ها در هفته اول شکست خوردند مثلاً فرانسه به روسیه باخت. بنابراین همه تیم‌ها دنبال قهرمانی نیستند. تیم ملی شب گذشته به صربستان رسیده و قرار است پنج‌شنبه با بلغارستان بازی کند. هفته آخر هم برای بازی در تهران آماده می‌شویم.

داورزنی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در خصوص تقابل ایران با آرژانتین و ولاسکو چیست، تصریح کرد: ولاسکو رابطه دوستانه‌ای با ایران دارد او زحمت زیادی برای ما کشیده و ایران را وطن دوم خودش می‌داند. ولاسکو رابطه خوبی با ایران برقرار کرده اما از رویارویی با کشورمان راضی نیست.

پ ن:برنامه و جدول و نتایج را میتوانید در ستون سایت مشاهده کنید

همچنین با کلیک بر روی بنر زیر در کانال تلگرامی ما نیز عضو شوید:

javadirai یکشنبه 12 ارديبهشت 1395

مرحله مقدماتی بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی با حضور ۱۲ تیم در سطح یک از 27 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری می‌شود.

مرحله مقدماتی لیگ جهانی 2016 در سه هفته پیگیری خواهد شد و تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم میزبان گروه سوم در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران خواهد بود. در این هفته تیم های آرژانتین، ایتالیا و صربستان به تهران می آیند.

نخستین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران با حضور روسای کمیته و بخش های مختلف فدراسیون والیبال امروز در دفتر رئیس فدراسیون والیبال و به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد.

رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست با یادآوری اینکه والیبال ایران برای چهارمین سال متوالی حضور در لیگ جهانی را تجربه می کند و سه دوره میزبانی نیز تا کنون داشته ایم، گفت: امسال رقابت ها به صورت فشرده برگزار می شود و میزبانی نیز در این شرایط دشوارتر می شود. باید در چهارمین میزبانی خود همانند سال های گذشته به شایستگی مسابقات را برگزار کنیم.

داورزنی تاکید کرد: فشردگی مسابقات نباید هماهنگی عوامل اجرایی را تحت تاثیر قرار دهد. بنابر این برنامه های خود را به گونه ای تدوین کنید که امکان اجرای آن در کمترین زمان ممکن وجود داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه مسابقات امسال لیگ جهانی همزمان با ماه مبارک رمضان در تهران برگزار می شود، گفت: هر روز دو مسابقه برگزار می شود که یک دیدار قبل از افطار است و تیم ملی والیبال ایران بعد از افطار به مصاف حریفان می رود.

رئیس فدارسیون والیبال گفت: سه داور بین المللی برای قضاوت این رقابت ها به تهران می آیند (داور اول، دوم و ویدیو چک) و ابراهیم فیروزی نیز داور بین المللی کشورمان به عنوان داور چهارم (ذخیره) این رقابت ها خواهد بود.

سپس روسای کمیته مختلف ستاد لیگ جهانی پیشنهادات و نظرات خود را برای هر چه برگزاری بهتر این مسابقات به همراه برنامه های خود ارائه کردند.

javadirai چهارشنبه 08 ارديبهشت 1395

محمدرضا داورزنی در پایان تمرین صبح چهارشنبه تیم ملی والیبال: «تمام سعی فدراسیون والیبال این است که آنچه تیم ملی لازم دارد برای کسب سهمیه المپیک فراهم شود. من به جرات می‌توانم بگویم برای رسیدن به جایگاه فعلی بیش از 10 سال کار شبانه‌روزی انجام شد تا مردم نسبت به تیم ملی احساس امیدواری کنند و حتی انتظار درخشیدن در المپیک را داشته باشند. تیم فعلی ترکیبی از جوانی و قدرت است که تجربه سال‌ها حضور در میادین مختلف را دارد.»

 «تیم ملی ایران در چند سال گذشته تمام قدرت‌های دنیا را شکست داده و نشان داده‌است که لیاقت و شایستگی المپیکی شدن را دارد. بازیکنان نیز از خودشان چنین انتظاری دارند. خوشبختانه دولت تمام تعهدات خود را در چند سال گذشته در مورد پاداش‌ها عملی کرده و از این بابت مشکلی وجود ندارد.»

«سعی کردیم در همه بخش‌ها روی پای خودمان بایستیم و در بخش توسعه نیز گام‌های بلندی برداشتیم ما امیدواریم در یک ماه آینده کاری انجام دهیم که تحولی بزرگ در والیبال ملی باشد و پس از 52 سال بتوانیم به المپیک صعود کنیم. والیبال نگین انگشتر کاروان ایران در ریو خواهد بود و ما تلاش می‌کنیم در المپیک هم بازی‌های خوبی را ارائه دهیم.»

 

 

javadirai سه شنبه 10 فروردين 1395


دکتر محمدرضا داورزنی در جمع بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی والیبال افزود: ملی پوشان از 22 اردیبهشت برای برگزاری دو مسابقه تدارکاتی به فرانسه سفر می کنند و پس از انجام دو مسابقه با تیم ملی این کشور به ایران باز می گردند.
وی در تشریح ادامه برنامه های تیم ملی والیبال در راه آماده سازی انتخابی المپیک گفت: تیم ملی هشت روز قبل از آغاز رقابت های انتخابی المپیک نیز به ژاپن سفر می کند تا در شهری غیر از توکیو دو مسابقه با لهستان برگزار کند و با آمادگی کامل وارد رقابت های انتخابی المپیک شود.
رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: تلاش ما این است که در میان سه تیم برتر رقابت های انتخابی المپیک قرار بگیریم تا یک تیم دیگر آسیایی نیز بتواند به بازی های المپیک راه یابد. هدف ما این است که رویای 52 ساله والیبال محقق شود تا دل مردم را شاد کنیم. مجموعه والیبال این ظرفیت را دارد که پس از سال ها با برنامه کار کردن به المپیک برسد.


داورزنی درباره مسابقات تدارکاتی تیم ملی با حریفانی که در رقابت های انتخابی المپیک دارد، گفت: قبل از مسابقات قهرمانی جهان هم تیم ملی با آمریکا مسابقه تدارکاتی برگزار کرد و نخستین مسابقه ما در رقابت های قهرمانی جهان هم با همین تیم بود. عده ای در آن زمان از این برنامه ریزی انتقاد کردند اما ایران توانست در رقابت های رسمی آمریکا را شکست دهد. لهستان و فرانسه در کنار ایران سه مدعی اصلی کسب سهمیه المپیک هستند و وقتی با هم بازی کنند خودشان را تقویت کرده اند.


وی با بیان اینکه اگر با تیمی مانند ونزوئلا مسابقه دهیم، دستاوردی برای والیبال ایران ندارد، گفت: هیچکدام از تیم های اروپایی در حال حاضر تیم آماده ای ندارد که با آنها مسابقه دهیم زیرا بازیکنان این تیم ها در اختیار تیم های باشگاهی هستند و خیلی دیر تمرینات خود را شروع می کنند.
تمرینات تیم ملی والیبال از صبح امروز برای حضور شایسته در مسابقات انتخابی المپیک در سالن والیبال فدراسیون آغاز شد که در نوبت عصر وزیر ورزش و جوانان میهمان ویژه این تمرینات بود.
مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2016 ریو از هشتم خردادماه در ژاپن آغاز می شود و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت.

 

javadirai سه شنبه 10 فروردين 1395

والیبال را بدون تردید می‌توان موفقیت‌ترین رشته ایران در سال های اخیر دانست. رشته‌ای که با حضور در هر تورنمنتی با کسب عنوان و مدال برای ملی پوشان ایران همراه شد و کارنامه طلایی والیبال ایران را رقم زد.

چشم‌انداز والیبال ایران از ابتدای سال 93 مشخص بود؛ زمانی که فدراسیون توانست این تیم را در جهان و آسیا قدرتمند نشان دهد. البته پازل این موفقیت هنوز کامل نشده‌است و بلند قامتان ایران به دنبال این هستند تا با حضور در مسابقات انتخابی کسب سهیمه در ژاپن که اردیبهشت ماه برگزار می شود جواز حضور در المپیک ریو را به دست بیاورند تا طلسم صعود به المپیک شکسته شود.

افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال در گفت و گو با آنا درباره عملکرد یک سال گذشته تیم ملی والیبال اظهار کرد: «والیبال ایران با ولاسکو به اوج رسید و در مسابقات لیگ جهانی با هدایت کواچ توانست کارنامه درخشانی از خود به جای بگذارد اما متاسفانه در رقابت‌های جام جهانی علیرغم توانایی بازیکنان شانس کسب سهمیه را از دست دادیم و برای اینکه شانس صعود به المپیک را هم از دست ندیم به سرعت دست به تغییر زدیم و با بررسی علت ناکامی ایران به این نتیجه رسیدیم که کادر فنی باید هر چه زودتر تغییر کند.»

 

وی افزود: «طبق برنامه‌ریزی فدراسیون بازیکنان از هشتم فرودین ماه به اردو رفته اند و رائول لوزانو هم بعد از تعطیلات نوروز به تمرینات ملحق می‌شود. لوزانو 13 بدر سال 1395 به تهران سفر می‌کند تا رسما کار خود را در ایران آغاز کند. ما یقین داریم که تیم ملی باتوجه به پتانسیل بالای بازیکنان و کادر فنی قوی‌ای که دارد شانس کسب سهمیه را به دست خواهد آورد.»

 

افشاردوست همچنین به دیگر برنامه‌های فدراسیون در سال گذشته اشاره کرد و گفت: «خوشبختانه فدراسیون والیبال از مدت ها قبل بحث پشتوانه سازی را دنبال کرده‌بود به طوری که تیم نوجوانان و جوانان توانستند امسال سومی جهان و عنوان قهرمانی جهان را به دست بیاورند. ما سال گذشته نمایندگان خود را به همه شهرهای کشور فرستادیم و افرادی را که استعداد خوبی داشتند، شناسایی کردیم. یکی از برنامه های ما این است که مسابقات والیبال را در سطح آسیا هم در بخش دختران و هم پسران برگزار کنیم. در کل می توانیم بگوییم در سال گذشته فدراسیون والیبال به همه اهدافی از قبل تعیین شده رسید.»

دبیر فدراسیون والیبال همچنین در مورد رویکرد فدراسیون در سال 95 اظهار کرد: «در سال جدید قصد داریم عملکرد تیم‌های پایه و نوجوانان را ریز ذره بین قرار دهیم و بر روی آنها سرمایه گذاری کنیم چرا که آنها جایگزین تیم ملی بزرگسالان در آینده خواهند بود. بعد از اینکه داورزنی به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد هدف ما این بود که خون تازه ای را در جریان والیبال ایجاد کنیم. به عنوان مثال قرار‌است در فدراسیون کمیته مربیان ایجاد کنیم که همین امر در آینده به روند تیم ملی والیبال در هر رده سنی کمک خواهد کرد. خوشبختانه داورزنی به عنوان رییس فدراسیون والیبال به همه مربیان، بازیکنان و مسئولان میدان می دهد.»

 

 

javadirai جمعه 23 بهمن 1394

 


به گزارش هواداران والیبال ایران به نقل از سینا هدایت، بر کسی پوشیده نیست که آمل مهد والیبال و شهروندان آملی کسانی هستند که با عشق و علاقه به والیبال بعنوان ورزش اول این شهرستان زندگی می کنند و چند سالی است که مدیران شرکت توانمند اقتصادی کاله با تشکیل تیم والیبال آن هم در سطح برتر انگیزه مضاعفی برای همه علاقمندان به این رشته ایجاد نمودند که جا دارد در همین جا به مدیران باشگاه دست مریزاد و خدا قوت گفت که البته در چند سال گذشته تیمی قدرتمند روانه مسابقات گردیده که نتایج بسیار مثبت و قابل قبولی ارائه نمودند و امسال در حضوری که با وقفه یکساله روبرو بوده شاهد مسائلی بودیم که شاید در شأن خود کاله و مردم شریف آمل نبوده و نیست که اینگونه در میادین حاضر شدیم و اقتداری را که در سالهای گذشته بعنوان بهترین تیم شهرستان کسب نمودیم ، براحتی به تاراج گذاشتیم روی سخنمان  با مدیرت کاله نیست  فقط در حد یک نگاه جدی و تامل بیشتر و حمایت کامل از والیبال انتظار داریم انشاالله سال آینده با تیمی مقتدر و هماهنگ در شأن کاله و مردم آمل روانه مسابقات بشویم اما حرف و نگاهی هم به کادر فنی تیم داشته باشیم شاید اگر همه ی  تقصیر ها را به عهده کادر فنی گذاشت کمی منصفانه نباشد و البته می توان به جرأت گفت بیشترین مقصور از سوی کادر فنی بوده که بایستی پاسخگو احساسات مردم باشند.


به دلایل ذیل می توان نگاهی دگر به روند حضور کاله در مسابقات امسال داشت:


1: تیم والیبال کاله مازندارن در لیگ برتر والیبال آنطور که پیش بینی می شد نتیجه نگرفت. باشگاه ورزشی کاله که در سال های اخیر نگاه های زیادی را به خود معطوف کرده بود در میدان لیگ برتر والیبال امسال با توجه به گفته مدیران باشگاه ورزشی کاله مازندران و کادر فنی تیم‌ در ابتدا فصل درباره تیمی در حد و اندازه نام آمل صحبت می‌کردند، یکی از ضعیف‌ترین نتایج والیبال آمل در  چند سال اخیر در لیگ برتر بدست آمد. . تیم تحت هدایت عطایی نه تنها در نتیجه گیری که در حفظ نتیجه نیز ناموفق بود.
کاله با همان اعتبار چند میلیاردی که تشکیل شد که شاید برای رفتن به سکو کفایت نمی کرد ولی با هدف گذاری در ابتدا فصل بدنبال چه رتبه ای بودند؟ آیا به مقام نهم آن هم پس از انصراف نماینده زاهدان و منصرف شدن تیم های مثل گنبد و هرمزگان در  جمع 12 تیم فکر می کردند ؟ و یا هدف گذاری ، در جمع هشت تیم برتر بوده ؟ که ناکامی کادر فنی را به دنبال داشته است .
مقصر اصلی این شکست ها و عدم راهیابی به پلی آف آن هم در مقابل چشمان بهت زده 4 هزار نفر در استادیوم و دیدگان مبهوت هزار ها نفر در پای تلویزیون، متوجه همه کادر اصلی باشگاه از هئیت مدیره، مدیر عامل، کادر فنی خصوصا سرمربی و علی الخصوص بازیکنان خواهد بود و هیچ کس از این قاعده مستثنی نیست، اما کادر فنی و بازیکنان بیشتر باید سنگینی این همه احساس پاک را می‌فهمیدند.

 

2: با نگاهی به چگونگی حضور تیم های چهارم الی هشتم در لیگ در می یابیم که هم اعتبار مالی و حضور بازیکنان ما و تیم های ذکر شده در یک سطح بوده و البته تفاوت آنچنانی نداشته است پس چه شده که تیم های دیگر با تیمی به مشابه آرمان اردکان براحتی در جمع هشت تیم حاضر می شوند ولی ما ...


3:با نگاهی به نیمکت در می یابیم که چگونگی تشکیل کادر فنی و مربیانی که می بایستی به سرمربی مشاوره بدهند هم بسیار ضعیف بوده که سرمربی در بسیار مواقع خود را تنها احساس می کرد بهتر نبود از مشاورین و اهالی ورزش والیبال که صد البته شهرستان از نیروهای متخصص این رشته فراوان می باشد بهره جست.


در آخر فکر می کنیم آنچه که تیم کاله امسال از آن ضربه خورد عدم اعتبار مناسب نبوده بلکه ناهماهنگی در کادر فنی که تیم را در بسیار مواقع با مشکل هماهنگی روبرو ی ساخته و حواشی که از شروع فصل در یارگیری تیم دخالت داشته و افرادی مجهول الهویه در ورزش که در تصمیم گیری و شکل گیری تیم دخالت داشته و همین امر حواشی فراوانی را از اول فصل تا ناکامی تیم در رسیدن به جمع هشت تیم برتر به دنبال داشته است .


 اگر بخواهیم در خصوص آمدن بازیکنان به تیم کاله بصورت جزء بحث کنیم شاید در این مقوله نگنجد اما به همین نکته که ناکامی والیبال کاله موجب تلخ کامی شهروندان و علاقه مندان گردیده که می طلبد کادر فنی بجای بهانه در خصوص مبلغ اعتبار پاسخگو افکار عمومی باشند ؟

 

ورزشگاه خاطر انگیز پیامبر اعظم، تلخی و شیرینی زیادی را برای این تیم محبوب به خود دیده است اما هیچ گاه تلخی های این فصل را به خود تجربه نکرده بود. اشکی که از چشم هر هوادار عزیز در پیامبر اعظم و یا اشک و اندوه هزاران نفر که در پای تلویزیون در اقصی نقاط استان مازندارن ریخت، حجت را برای هئیت مدیره و مسئولان باشگاه و بازیکنان تمام کرد و شرمندگی را نیز برای همه به همراه داشت.

باید اعتراف نمود که تیمی که در مسابقان لیگ برتر والیبال امسال شرکت کرد در قد و قواره کاله پرافتخار گذشته و نه چندان دور نبود، از نقل و انتقالات بی هدف در ابتدا فصل تا بی‌تفاوتی برخی بازیکنان مبین این واقعیت‌ها بود.

 

javadirai دوشنبه 07 دي 1394

 


رییس فدراسیون والیبال گفت: با مسببین و خاطیان اتفاقات پس از مسابقه بانک سرمایه و پیکان تهران برخورد جدی خواهیم کرد.

در نخستین مسابقه این هفته و در خانه والیبال تهران، تیم های پیکان و بانک سرمایه به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه سه بر یک به سود بانک سرمایه به پایان رسید، اما این دیدار با حاشیه هایی از سوی بازیکنان دو تیم همراه شد.
 رییس فدراسیون والیبال درباره این اتفاقات گفت: در بروز این اتفاق ها مسئولین، کادر فنی و بازیکنان دو تیم مقصر خواهند بود.
دکتر محمدرضا داورزنی تاکید کرد: کمیته انضباطی فدراسیون والیبال پس از بررسی دقیق موضوع و دریافت گزارش ها با خاطیان و مسببین برخورد شدیدی خواهد کرد.

javadirai جمعه 04 دي 1394

محمود افشار دوست دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان کافی برای سرمربی جدید تیم ملی جهت اداره تیم گفت : لوزانو فرصت کافی اداره تیم را دارد و در مدتی که ما در حال رایزنی برای انتخاب سرمربی بودیم تمام مربی های برتر دارای تیم بودند و باید به تبع این شرایط را می پذیرفتیم.

در آخر فروردین ماه لوزانو قطعا به ایران می آید و کسی را به عنوان دستیار در کنار او گذاشتیم و با والیبال ایران آشناست و هماهنگی خوبی با سرمربی جدید تیم ملی دارد.لوزانو زمان کافی برای رساندن والیبال به المپیک را دارد و بعد از پایان کار خود در لهستان به ایران خواهد آمد. وی اطلاعات لیگ برتر را گرفته و از طریق دستیار خود به شناخت کافی خواهد رسید.


افشار دوست در خصوص تعداد بازهای تدارکاتی در آینده گفت : در جلسه دومی که با لوزانو صحبت کردیم این موضوع بسته شد و نمی خواهیم اشتباهی که در بازیهای جهانی داشتیم تکرار شود لذا شش بازی تدارکاتی پیش از شروع بازیهای انتخابی المپیک برای تیم ملی والیبال ایران پیش بینی شده است.قرارداد سرمربی جدید تیم ملی والیبال تا پایان المپیک و چون قرارداد کواچ هم در همین بازه زمانی است باید تعهدات مالی به کواچ پرداخت شود اما بنا داریم در جلسه ای با وی این موارد حل شود.بر اساس توافقی که با لوزانو داشتیم قرار است دو دستیار ایرانی وی را همراهی کنند و این دستیاران از میان افرادی انتخاب می شوند که ظرفیت بالایی داشته باشند.


افشاردوست در خصوص عملکرد کواچ گفت: ما بر سرموضوع مدیریت با وی بحث داشتیم و حتی از نیمکت او هم بارها و بارها انتقاد کردیم ولی کواچ مصر بود که کارش درست است.

در ادامه برنامه دیشب شبکه خبر با حضور محتشمیان و محمود افشار دوست جمشید حمیدی نیز دیگر کارشناس والیبال در ارتباط تلفنی گفت: در زمان مدیریت کواچ تیم در اختیار کواچ نبود و تمرینات بسیار ابتدایی و به صورت شوخی برگزار می شد.بزرگ نمایی بیش از حد بازیکنان از سمت رسانه ها و فدراسیون نیز معضلی بود چرا که بازیکنان بزرگ ما هنوز به انسانهای بزرگ تبدیل نشده اند .

javadirai سه شنبه 01 دي 1394

 

رییس فدراسیون والیبال گفت: کسب سهیمه المپیک آرزوی دیرینه والیبال ایران است و در مقطع حساسی برای رسیدن به این هدف قرار داریم.


دکتر محمدرضا داورزنی سه شنبه در مراسم امضای قرارداد همکاری فدراسیون والیبال با لوزانو سرمربی تیم ملی که در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد، افزود: در ابتدا به اصحاب رسانه به دلیل کمک به رشد والیبال کشور در چند سال گذشته و انعکاس اقدامات این رشته ورزشی خوش آمد می گویم.


وی با بیان اینکه در گذر تاریخی مهمی از والیبال قرار داریم که برای این ورزش بسیار مهم است. افزود: با توجه به موقعیت های چندسال اخیر و انتظارات بوجود آمده در جامعه باید تلاش کنیم تا در بالاترین سطح جهان حضور داشته باشیم.
رییس فدراسیون والیبال تصریح کرد: باید در مسابقات المپیک برای اولین بار کسب سهمیه کنیم و به همین دلیل در مقطع حساسی برای والیبال قرار داریم که با دقت بیشتر، امکان اشتباه کمتر را فراهم کنیم.


وی به آسیب شناسی های عملکرد والیبال در دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: عملکرد والیبال ایران در جام جهانی امسال دقت نظر در آسیب شناسی را افزایش داد و به همین دلیل با وسواس بیشتری این کار انجام شد تا ریسک کمتر شود.
داورزنی گفت: همه عوامل دخیل در نتیجه گیری مانند مدیریتی ، بازیکنان، کادر فنی و دیگر عوامل بررسی شد و تقویت کادر فنی به تصویب رسید تا با آمادگی بیشتری در مسابقات انتخابی المپیک در سال آینده حاضر شویم.
وی خاطر نشان کرد: بررسی کردیم که با چه شرایط و ترکیبی باید در مسابقات انتخابی شرکت کنیم که با استفاده از تجربه لوزانو برای رسیدن به المپیک رسیدم تا از دو حضور در المپیک ایشان نیز استفاده کنیم .


رییس فدراسیون والیبال گفت: از آنجایی که لوزانو در حال حاضر با تیم باشگاهی لهستان قرارداد دارد  نمی توانستیم قرارداد طولانی مدت ببندیم و به همین دلیل تا پایان المپیک با سرمربی قرارداد همکاری امضا خواهیم کردیم. چون برنامه ایران برای المپیک 2020 هم است بعد از المپیک 2016 برای قرارداد بلند مدت ، لوزانو باید قرارداد با باشگاه لهستان را پایان دهد و هر دو طرف برای همکاری به جمع بندی در آن زمان خواهیم رسید.


وی به تجربه لوزانو در تیم های مختلف اشاره کرد و گفت: سرمربی تیم ملی والیبال چهار سال مربی لهستان، دو سال آلمان و در اسپانیا نیز تجربه مربیگری تیم ملی داشته است و تحقیقات زیادی در ورزش والیبال دارد که از نظر علمی و عملی فرد مناسبی برای تیم ایران خواهد بود. کار ما در تیم ملی از اکنون شروع شده و نکات مورد نیاز به اطلاع ایشان خواهد رسید تا اسفندماه با گروه مصدوم روبرو نباشیم. هنوز زمان قطعی مسابقات انتخابی المپیک مشخص نیست اما حدودا پایان اردببهشت آغاز می شود و اگر مصدوم در پایان لیگ برتر داشته باشیم، امکان برطرف کردن مصدومیت نخواهیم داشت. بنابر این با همکاری سرمربیان و مدیران باشگاه ها بازیکنان شایسته را زیر نظر خواهیم داشت تا دچار مشکل نشویم.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد که تیم ملی والیبال ایران در مسیر المپیک موفق گام بردارد تا به هدف نهایی والیبال ایران برسیم و سهمیه المپیک که نقطه تاریخی برای والیبال ایران است، به دست آوریم.
پس از صحبت های رییس فدراسیون والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی و رائول لوزانو قرارداد همکاری سرمربی تیم ملی با فدراسیون والیبال را امضا کردند. سپس پیراهن تیم ملی والیبال از سوی دکتر داورزنی به سرمربی تیم ملی اهدا شد.

javadirai یکشنبه 29 آذر 1394

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال که صبح امروز با مسئولان شبکه سوم سیما نشستی داشت، در جلسه هماهنگی لیگ برتر نیز حضور یافت. رئیس فدراسیون والیبال در این جلسه گفت: در نشست با مسئولان شبکه سوم صداوسیما مقرر شد که در دور برگشت هفته‌ای یک مسابقه پخش مستقیم داشته باشیم.

داورزنی از احتمال جدایی دو تیم گوهر کویر زاهدان و آلومینیم المهدی هرمزگان از لیگ برتر سال جاری ایران خبر داد و گفت: احتمال برطرف شدن مشکلات این دو تیم بسیار کم است. بنابراین احتمالاً لیگ برتر والیبال با 10 تیم ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه به برنامه‌های تیم ملی والیبال اشاره کرد و گفت: ششم فروردین 95 اردوی اصلی تیم ملی آغاز می‌شود. مسابقات انتخابی المپیک 26 اردیبهشت آغاز می‌شود، اما تیم ملی ایران 10 روز زودتر به سمت ژاپن حرکت خواهد کرد. همچنین هشت روز قبل از اعزام به شرق آسیا در اروپا با تیم‌های غیر رقیب مسابقه تدارکاتی خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون والیبال در جمع‌بندی صحبت‌های خود گفت: بنابراین مهلت آماده‌سازی تیم در ایران از ششم فروردین تا 10 اردیبهشت 95 خواهد بود تا از بین نفرات دعوت شده که احتمالاً 35 تا 40 نفر خواهند بود، بهترین‌ها انتخاب شوند و ترکیب 14 نفره تیم ملی مشخص شود که واقعاً فرصت بسیار کمی است.

داورزنی تصریح کرد: از سوی دیگر تیم لوزانو در لیگ لهستان در چند هفته اخیر موفق عمل کرده است و باید ببنیم که تا چه زمانی باید در لهستان بماند. شاید تا 20 فروردین ماه نتواند به ایران بیاید، هر چند که سیچلو از اواخر دی 94 در تهران به صورت ثابت خواهد ماند و کارش را با تماشای لیگ برتر والیبال آغاز خواهد کرد.

وی درباره مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال نیز گفت: موافق حذف پلی‌آف نیستم، زیرا در کشورهای مختلف پلی‌آف شرایط بهتری برای مسابقات ایجاد می‌کند. تجربه کلی نشان می‌دهد که برگزاری پلی‌آف به سود باشگاه‌ها و بازیکنان است، اما تعداد مسابقات پلی‌آف قابل بحث و بررسی است.

رئیس فدراسیون والیبال افزود: کشورهای اروپایی فرصت 20 روزه‌ای برای پایان لیگ و مسابقات تیم ملی قرار می‌دهند، اما در ایران این‌گونه نیست و هر ساله پایان اسفندماه، پایان لیگ بوده است. البته کشورهای اروپایی نیز به فکر تجدیدنظر در روش کار خود به ویژه در سال المپیک هستند. فدراسیون والیبال نیز تصمیم‌گیری نهایی را بر عهده شورای لیگ و نشست‌های هماهنگی گذاشته است تا براساس تصمیم کلی باشگاه‌ها عمل کنیم. نظر کلی من این است که به تصویب شورای لیگ و قانون عمل کنیم.

javadirai جمعه 27 آذر 1394

محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال کشور امروز 25 آذر ماه در نخستین همایش ملی برند در ورزش که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد،گفت: باید در ابتدا مشخص کنیم که از این همایش به دنبال چه هستیم؟ از مطرح کردن نمادهای مربوط به برند به دنبال رسیدن به چه دستاوردهایی هستیم؟ بسیاری از انسان‌ها به دلیل اقدامات مثبت و منفی که انجام می‌دهند، به شهرت می‌رسند، اما باید ببینیم در ورزش کشورمان به دنبال چه نوع شهرتی هستیم؟

وی افزود: خروجی ورزش ما چه باید باشد؟ البته در کارگاه‌های پیش‌بینی شده در خصوص مسائل به صورت ریز صحبت می‌شود، اما باید ببینیم که به چه شکلی می‌توان در جامعه جهانی به برندسازی دست یابیم، آیا با شعار می‌توان به جایی رسید؟ مسلما نه پس باید بدانیم و آگاه باشیم که زمانی می‌توانیم کشورمان را در دنیا پرآوازه کنیم و ورزش ایران را به دنیا بشناسانیم که به مقامی در خور منزلت دست یابیم، باید سعی کنیم که نه در شخص بلکه در کشور به برندسازی برسیم.

داورزنی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در سال‌های گذشته با اعمال تحریم‌ها و مشکلاتی که برای کشورمان به وجود آوردند و سعی داشتند که هیچ نکته مثبتی از ایران به گوش دنیا نرسد، اما با رفتار ما در عرصه بین‌الملل، نتایج و رفتاری که در مسابقات خارجی داشتیم توانستیم حربه دشمن را خنثی کنیم و هیچ‌کس نمی‌تواند نتایج را در دنیا وارونه نشان دهد.

وی اضافه کرد: تیم‌های بزرگ جهان در این مدت سوال‌های زیادی را از فدراسیون والیبال انجام دادند که چگونه توانسته‌اید در این مدت به این موفقیت دست پیدا کنید. تیم ملی برزیل این موضوع را بررسی کردند که چه طور توانسته‌اید در پنج بازی در یک سال، سه بازی را با پیروزی به پایان برسانید، باید این موضوع را اعلام کنم که این موضوع یک شبه رخ نداده است. علاوه بر برزیل، توانسته‌ایم تیم روسیه را نیز چهار بار شکست دهیم که این موضوع موجب شده است که تبدیل به یک برند در جهان شویم.

رئیس فدراسیون والیبال عنوان کرد: دانشگاه فردوسی نیاز به یک برنامه جامعی دارد که بتواند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند و قطعا نمی‌تواند یک شبه این راه را طی کند. والیبال را می‌توانیم نمونه‌ای از یک توانسازی که توانسته است در مدت طولانی افتخارهای زیادی را بدست آورد، در گذشته برای برگزاری دیدار با تیم‌های درجه دو و سه اروپا خیلی باید تلاش می‌کردیم تا یک دیدار تدارکاتی با این تیم‌ها داشته باشیم که در انتها با اهدا جوایز و پرداخت مبالغی این موضوع عملی می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای جهان به یک هم باوری رسیده‌اند که ایران را به عنوان قطبی بزرگ در کشور شناسایی کنند.داورزنی در خصوص صحبت‌های رئیس فدراسیون جهانی والیبال، اظهار کرد: پیشرفت والیبال ایران به صورت موشکی بوده و باید در این موضوع تحقیق بیشتری انجام دهیم که کشور ایران چه کاری کرده که در دنیا توانسته است به یک برند تبدیل شود و این موضوع نشان می‌دهد که ایران در سطح جهان پیشرفت‌های خوبی را داشته است.

وی یادآور شد: امیدوار هستم این همایش‌ها در سطح کشور بیشتر برگزار شود تا شاهد آغاز یک فصل جدید در ورزش کشور باشیم.

javadirai جمعه 17 مهر 1394

پس از نتایج ضعیف ایران در رقابت های جام جهانی 2015 اکثر دست اندرکاران تیم ملی والیبال کشورمان مورد انتقاد جدی مردم و کارشناسان قرار گرفتند. در این میان صحبت هایی جهتدار و پراکنده نیز نسبت به برخی اشخاص مطرح گردید که برخی حاشیه آفرین شد. چندی پیش امیر خوشخبر با نامه رسمی وزارت ورزش و جوانان جهت ادامه خدمت به این وزارت خانه فراخوانده شد و پس از چند روز با درخواست رئیس فدراسیون در این حکم بازنگری شد تا خوشخبر همچنان سرپرست تیم ملی تا پایان المپیک 2016 باقی بماند. این اتفاق با واکنش های متفاوتی در بین اهالی والیبال همراه شد.

امیر خوشخبر در این باره یادداشتی نوشته است که در ادامه می خوانید:

به عنوان یک خدمتگزار کوچک در نظام معظم ورزش کشور و در تعامل با مدیران مدبر و کارآمد این تشکیلات چنین دریافته‌ام که از هرگونه رخداد و پیشامد، عبرتی آموخته و علیرغم مثبت و منفی بودن آن رخدادها، درسی فرا بگیرم به گونه‌اى که در پیشبرد امور، راهگشا و راهنمایم باشند. به هر حال قریب ٣� سال است که در جامعه ورزش میهنم مشغول خدمت هستم، چه در قالب بازیکن و چه در قالب مامور و کارمند و مدیر و سرپرست، بنابراین اعم از واحدهاى صنفی و ستادى، دیر زمانیست که به هر شکلی در پی خدمت به مردم فهیم و ورزش‌دوست کشورم هستم. این مایه افتخار و مباهات من است که هرگز کم‌فروشی نکرده، در پی حاشیه و مسائل فراورزشی نبوده و با تمامی توان سر به کار خود داشته‌ام. بی هیچ شک و شائبه‌اى، کم و کاستی‌هاى بسیارى دارم که پیوسته تلاش می‌کنم با تلمذ در محضر اساتید، پیشکسوتان، مدیران و مهم‌تر از همه تجربه و عمل به رفع و رجوع آنها بپردازم.

 

در بازگشت از مسابقات جام جهانی ژاپن و روزهاى پس از آن، فضاى ورزش والیبال دستخوش تنش و رخدادهایی شد که به اعتقاد شخص من، بسیار طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است. به هرحال تیم، نتیجه مورد نظر را نگرفته و نقد و بررسی، حق منتقدان و دلسوزان است. قویا اعتقاد دارم که وقایعی از این دست، هر از چند گاهی براى هر مدیر و سرپرستی، بس مفید و درخور فایده خواهد بود. چه، آدمی را به خود می‌آورد، جایگاهش را یادآور می‌شود و هر کسی را به نوعی خانه تکانی در روش‌ها و شیوه‌ها و برخوردها و ارتباطات وا می‌دارد.

چنین آموخته‌ایم که قدرشناسی از قدرشناسان یک رسم دیرینه و سنتی مکتبی و دینی است، لذا به مصداق «من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق» وظیفه می‌دانم از همه دست اندرکاران و دوستداران ورزش به خصوص ورزش والیبال که در این چند روز ارائه طریق کرده و مستقیم و غیرمستقیم گوشزدهایی داشتند، تشکر کنم. بودند کسانی که پهلوان‌منشانه از سرپرست بسکتبالی والیبال(!) حمایت کردند، مصلحت اندیشی نکرده و پندارشان را روشن و واضح، آشکار ساختند. آنان به شایعات بی‌پایه و اساس توجهی نکردند و این درخور تقدیر است. نقدهایی نیز داشتند که آنها را به جان دل می‌پذیرم.

 

از رسانه‌ها به طور کلی، اعم از روزنامه‌ها و سایت‌ها و خبرگزارى‌ها به جهت اعتمادى که نشان دادند و جانب حق را گرفته و بی‌طرفانه، هر آنچه رخ داده بود را منعکس ساختند و در پی تنش‌زدایی و نه تنش‌زایی بودند، بسیار بسیار سپاسگزارم. نه امروز که در طول این ده سال حضورم در تیم ملی، پیوسته از حمایت‌هاى زحمت‌کشان رسانه‌اى برخوردار بوده‌ایم، هم من و هم تمام والیبالی‌ها، این حمایت‌ها را فراموش نخواهیم کرد.

 

از همکارانم در فدراسیون والیبال به خصوص ریاست محترم آن جداگانه تشکر کرده و حسن ظن ایشان را قدر می‌شناسم. بی تردید چنین توجهی از بالاترین مدیر والیبال کشور از سویی مسئولیتم را سنگین‌تر و از سوى دیگر همه بچه‌هاى تیم ملی را در انجام وظایف شان راسخ‌تر خواهد کرد.

 

بسیارى از همکاران در وزارت ورزش به اشکال مختلف حمایت خود را نشان دادند. ضمن تشکر از آنها، توجهات شخص وزیر محترم ورزش و جوانان را به والیبال ارج می‌نهیم و وعده می‌دهیم که با تمامی توان از بروز هرگونه حاشیه در تیم ملی جلوگیرى کرده و بیشترین تلاش را در انجام امور، خواهیم کرد.

 

از کج اندیشان، بدخواهان و غرض‌ورزان و شایعه‌سازان نیز به نوبه خودم ممنون و سپاسگزارم. آنان به مصداق «عدو شود سبب خیر ...» ناخواسته مرا در مواجهه با چنان چالشی قرار می‌دهند که بدانم و بفهمم این پست‌ها و جایگاه‌هاى ادارى به احدالناسی وفا نکرده است. لباس مدیریت هر چقدر هم فاخر باشد به تن و بدن کسی نچسبیده و نخواهد چسبید. من به خوبی می‌دانم به تکه کاغذى آمده‌ام و به تکه کاغذى خواهم رفت. چنانکه کل زندگی نیز همین داستان است. به برگ تائید پزشک اطفال می‌آییم و به برگ تائید پزشک قانونی روانه می‌شویم.

 

مایلم تاکید و تکرار کنم، بحث و فحص در متن و حاشیه یک تیم ملی، امرى کاملا طبیعی و پسندیده است. تنها چیزى که به اعتقاد من نباید رخ می‌داد، رسانه‌اى شدن برخی مسائل درون سازمانی ساده و روتین بود. از جمله ابطال ماموریت من و بازگشتم به وزارتخانه که یک امر روزمره و حق طبیعی و واضح مدیران است. گمان می‌کنم چنین دستوراتی پیوسته در سازمان‌ها رخ می‌دهد و رسانه‌اى شدن آنها درست نیست. به هرحال هرگاه چنین دستورى باشد بی گمان اطاعت خواهد شد.

 

اعلام می‌دارم همچون گذشته در جهت رشد و توسعه ورزش والیبال تلاش خواهم کرد. اعتلاى والیبال اولویت همه بچه‌هاى تیم ملی است. وعده می‌دهم که آرامش به بهترین شکلی در تیم ملی حاکم خواهد شد و یکدل و یک صدا به سوى اهداف مکتوب ورزش والیبال حرکت خواهیم کرد.

 

خداى بزرگ را شاکرم. اگر آزمونی بود، گویا سربلند بیرون آمده‌ام. سبب چه می‌تواند باشد جز «هذا من فضل ربی». ما مجددا کار خودمان را خواهیم کرد، با همه توان. دلگرم به همین حمایت‌ها هستیم . آن را از ما دریغ نکنید به خصوص در سفرها و تورنمنت‌ها. هر نوشته، مطلب و هر ترغیب و تشویق شما، حتی در گوشه‌اى از یک روزنامه به ما بال و پر می‌دهد. آن را از ما دریغ نکنید.

یاحق.

javadirai چهارشنبه 08 مهر 1394

رییس فدراسیون والیبال ایران گفت: این رشته ورزشی به رغم نتایج کسب شده در جام جهانی باز هم موفق ترین رشته تیمی ایران است ولی در این شرایط والیبال مظلوم واقع شد.
دکتر محمدرضا داورزنی در نشست شورای لیگ که عصر امروز برگزار شد، افزود: عملکرد هیچ رشته تیمی ایران قابل مقایسه با والیبال نیست.
وی تصریح کرد: والیبال ایران در ده سال اخیر از رتبه 27 جهان به هشتم آمده است و انتقادهای بی سابقه به عملکرد این رشته قابل قبول نیست.
 رییس فدراسیون والیبال گفت: طبیعی است که همه دوست دارند تیم ملی در همه مسابقات پیروز شود و حتما صعف هایی وجود دارد اگر نتوانستیم انتظارات بالای مردم را پاسخ دهیم.

داورزنی با اشاره به حضور والیبال ایران در سه دوره جام جهانی گفت: در سه دوره شرکت کردیم که عملکرد ایران رو به رشد بوده است. رتبه های یازدهم، نهم و هشتم نتایج این حضور بوده است و برای دوره بعدی نیز حضور در چهار تیم برتر هدف والیبال ایران خواهد بود.

وی تاکید کرد: نمی توان تنها کادر فنی را برای نتایج به دست آمده مقصر دانست بلکه باید تمامی عوامل دخیل از جمله کادر فنی، بازیکنان، فدراسیون و .. مورد ارزیابی قرار گیرند تا ضعف های احتمالی برطرف شود. کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی نیز به این موضوع خواهد پرداخت و این موضوع را آنالیز خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: شورای لیگ یکی از نشست هایی است که نتایج آن تاثیر زیادی در رشد والیبال کشور و موفقیت و عملکرد تیم های ملی والیبال خواهد داشت؛ زیرا تصمیمات این شورا تاثیر زیادی بر نحوه برگزاری لیگ برتر و مسابقات و بالطبع آماده سازی و رقابت بازیکنان در طول مسابقات خواهد داشت.

داورزنی با یادآوری اینکه باشگاه های اروپایی معمولا مسابقات خود را تا نیمه دوم اردیبهشت پیگیری می کنند، گفت: در اصل باشگاه ها وظیفه آماده سازی بازیکنان ملی پوش را برای حضور در مسابقات رسمی برعهده دارند. برخی کشورها نیز مانند استرالیا که لیگ ندارند، بازیکنان ملی پوش خود را در باشگاه های اروپا آماده نگه می دارند.
رییس فدراسیون والیبال با اشاره به اهمیت مسابقات والیبال لیگ های ایران گفت: باید شورای لیگ به گونه ای برنامه ریزی کند که تجربه تلخ سال گذشته تکرار نشود و شاهد لبخند های مردم در پایان سال و نوروز برای لیگ برتر والیبال باشیم.


لیگ برتر والیبال سال 94 با نام «گرامیداشت 200 شهید والیبال» از 29 مهرماه آغاز می شود. تاکنون حضور 10 تیم در این رقابت ها قطعی شده است اما احتمال حضور دو تیم دیگر وجود دارد.
در نشست شورای لیگ امروز مدیرعاملان چهار باشگاه پیکان تهران، شهرداری ارومیه، اردکان و بانک سرمایه حضور داشتند. دیگر باشگاه ها نمایندگانی برای حضور در این نشست معرفی کرده بودند.

پس از قرائت صورت جلسه شورای لیگ رییس فدراسیون والیبال از سازمان لیگ خواست که این بند را نیز به آن اضافه کنند: مسئولیت امنیت مسابقات بر عهده میزبان است و باید تمامی شرایط رعایت شود. اگر تیم میزبان به هر دلیل شرایط را مهیا نکند، شامل جرایم خاص خواهد شد. ناظرین سازمان لیگ نیز باید تمام تلاش خود را برای نظارت دقیق در مسابقات به عمل آورند و در صورت وجود فحاشی بلافاصله مسابقه توسط ناظر متوقف و تیم خاطی بازنده اعلام شود.

javadirai یکشنبه 15 شهريور 1394


امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران درخصوص کارشکنی چندباره ژاپنی ها اظهار داشت: در حالی که دو روز به شروع مسابقات تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی باقی مانده است، متاسفانه ژاپنی ها از دادن سالن توپی به تیم ایران خودداری کردند. سهوی یا عمدی بودن این موضوع اهمیت چندانی ندارد، اما مهم این است که ما مهمترین تمرین خود را از دست دادیم.
وی افزود: اعتراض خود را اعلام کرده و صحبت هایی انجام دادیم و ژاپنی ها تحت فشار قرار گرفتند. آنها با این کار خود ضربه سختی به تیم زدند و از همه مهمتر اینکه با اعصاب و روان تیم ایران بازی شد که این اتفاق را حتماً در جلسه امروز با مسئولان برگزار کننده مطرح می کنیم.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: با تلاش هایی که انجام شد عصر امروز در یکی از سالن ها که قطعاً سالن اصلی مسابقه نخواهد بود تمرین می کنیم. تلاش خواهیم کرد با برگزاری یک جلسه تمرینی خوب آماده شویم و با تمام توان برای رسیدن به هدف خود بجنگیم.

admin2 جمعه 05 تير 1394

  سرپرست تیم ملی والیبال ایران با تکذیب هر گونه اختلاف و درگیری در اردوی تیم ملی و با اشاره به تغییر قوانین فدراسیون جهانی، در اهمیت تعداد بردهای یک تیم در جدول رده‌بندی گفت: با این شرایط محکوم به پیروزی بر لهستان هستیم و نباید در بازی‌های خانگی بازنده باشیم. 

  امیر خوش‌خبر اظهار کرد: با تغییر قوانین FIVB شرایط ما بسیار حساس شده است. ما باید لهستان را شکست دهیم. به بازیکنان هم گفتم محکوم به برد در بازی امروز هستیم زیرا تعداد بردهای یک تیم شرایط را برای صعود مشخص می‌کند. البته قرار نبود که تعداد بردهای یک تیم از امتیازهای آن مهم‌تر باشد اما گویا به طور آزمایشی فقط برای لیگ جهانی امسال این قانون لحاظ شده است.

   وی با تکذیب هر گونه درگیری و اختلاف در اردوی تیم ملی گفت: من 10 سال است که سرپرست تیم ملی هستم. هیچ گاه این همیت و همدلی بین بازیکنان وجود نداشت. من قویا هر گونه اختلاف و درگیری بین بازیکنان یا کادر فنی را تکذیب می‌کنم. نمی‌دانم چرا برخی به این مسائل می‌پردازند. اما اطمینان می‌دهم که هیچ اختلافی در اردوی تیم ملی نیست.

   خوش‌خبر درباره شایعات منتشر شده مبنی بر جدایی فرهاد ظریف از تیم ملی گفت: ظریف قبل از شروع مسابقه‌ها به شدت از ناحیه مچ دست احساس درد می‌کرد. حتی در آمریکا برای او وقت ام آر آی گرفتیم. در جریان مسابقه‌ها هم خودش با درد بازی می‌کرد و شاید همین موضوع باعث شد که نتواند آن ظریف همیشگی باشد. حالا هم به آسیب دیدگی‌اش پرداخته و همچنین از نظر شرایط روحی اعتماد به نفسش را بازیافته است. قرار نبود که کسی جایگزین ظریف باشد اما وقتی در شرایط اضطرار مرندی به زمین آمد عملکرد بسیار خوبی داشت و کواچ متقاعد شد که فعلا از او بهره ببرد. مرندی بازیکن بسیار خوب و باانگیزه‌ای است که در بازی‌های لیگ برتر نیز بسیار قابل قبول کار کرد.

    سرپرست تیم ملی تاکید کرد: ظریف از تیم ملی جدا نشده. حتی دیشب شام را با ما صرف کرد. او تمرین‌هایش را با جدیت دنبال می‌کند و قطعا هر وقت کادر فنی تشخیص دهد به ترکیب اصلی بازمی‌گردد. ظریف یکی از بازیکنان بااخلاق تیم ملی است که در سال‌های گذشته همواره برای والیبال ایران زحمت کشیده و نباید با حرف‌های مطرح شده درباره اختلاف و درگیری در تیم ملی، برای او و سایر بازیکنان حاشیه ایجاد کنند.

    سرپرست تیم ملی والیبال همچنین درباره مصدومیت کورک ستاره تیم والیبال لهستان در بازی با ایران گفت: ما زیاد به این موضوع اهمیت نمی‌دهیم زیرا معتقدم که نباید برای ما حضور یک بازیکن در تیم حریف تفاوت داشته باشد. البته کادر فنی تیم ملی برنامه‌هایش را طوری تنظیم کرده که اگر کورک بازی کند یا غایب باشد، تیم ایران به مشکل نخورد. قطعا کورک یکی از موثرترین بازیکنان تیم لهستان است که تا اینجا نقش بسیار زیادی در موفقیت این تیم داشت. البته کادر فنی تیم لهستان و مربیان این تیم سعی می‌کنند تا غیبت کورک را بی‌اهمیت جلوه دهند و بگویند که اساسا دغدغه‌ای از این جهت ندارند اما همین اظهار بی‌تفاوتی آن‌ها نشان می‌دهد که کاملا روی این موضوع حساس هستند. به هر حال ما برای برد بازی می‌کنیم. جای اشتباه نداریم و باید پیروز شویم.

 

Armin veisi

admin2 چهارشنبه 03 تير 1394

وقتي بعد از بازي حجت الاسلام ابوترابي‌فرد نايب ‌رئيس مجلس، نهاونديان رئيس دفتر رئيس‌جمهور و محمود گودرزي وزير ورزش براي تبريك و خسته نباشيد به رختكن تيم‌ ملي رفتند، به يكباره غافلگير شدند؛ با گلايه سعيد معروف كاپيتان تيم ‌ملي واليبال به سياسيون، وقتي گفته بود: «من مي‌دانم شما الان حاضريد، اميدوارم دوباره نرويد تا سال ديگر.» رئيس فدراسيون واليبال معتقد است كاپيتان تيم ‌ملي حالا نبايد گلايه را مطرح مي‌كرد: «سعيد نبايد حالا مطرح مي‌كرد. البته منظور او بيشتر به مجلس بود، چرا كه سال قبل نايب ‌رئيس مجلس بعد از درخشش تيم به رختكن آمد و قول‌هايي داد و رفت اما اتفاقي نيفتاد. با اين حال من توقع نداشتم سعيد تند صحبت كند، چرا كه معتقدم بايد مطالبات را محترمانه گفت

به گفته داورزني دولت به قول‌هايش عمل كرده است: «دولت تا به حال به وعده‌هايش عمل كرده است. وزير هم هر چه قول داده، مسكوت نمانده است. به‌ هر‌ حال همه ما مي‌دانيم دولت چه وضعيتي دارد. اين كار نه تنها جايگاه تيم و واليبال را پايين مي‌آورد كه مسئولاني كه تا به حال زحمت ‌كشيده‌اند را هم دلسرد مي‌كند. ما مي‌خواهيم مشكلات را برطرف كنيم.» او مي‌داند كه گلايه پاسور تيم ‌ملي از دولت به بدقولي بابت وعده حواله خودرو با ششمي تيم ‌ملي در قهرماني جهان برمي‌گردد اما مي‌گويد: «ما براي گرفتن حواله خودرو مشكلي نداشتيم. فقط حواله‌اي كه مي‌دادند ارزشي نداشت، چرا كه بايد توجه به واليبال در حد و اندازه پيشرفتش باشد. ما حواله‌ها را نخواستيم تا تبديل به احسن شود. دولت كمك كرده است و هفته پيش مصوب شد پاداش نقدي به بچه‌ها داده شود. شك نكنيد با صعود تيم به دور نهايي از خجالت تيم درمي‌آييم. فعلاً سكوت كرده‌ايم تا بچه‌ها اين مرحله را طي كنند

داورزني البته دفاع تمام‌قدي از كاپيتانش مي‌كند: «انتظار بچه‌ها همين توجه بود، وگرنه سعيد خوب مي‌داند كه شادي دل مردم ارزش دارد اما بچه‌ها توقع دارند كه نمايندگان مجلس و دولت هم به آنها توجه كنند تا تيم آرامش داشته باشد، آن هم حالا كه فضاي عمومي كشور واليبالي است و همه جا حرف از واليبال است و مردم احساس خوبي دارند. رسانه‌ها هم نبايد جوري گلايه سعيد را انعكاس دهند كه مردم تصور كنند واليباليست‌ها پولكي هستند. نبايد بنويسند بچه‌ها دنبال پول و جايزه هستند.» با اينكه شايد دل رئيس گواهي مي‌دهد تيم‌ ملي واليبال از پس لهستان هم برمي‌آيد اما به سختي كار هم اعتراف مي‌كند: «اگر نظرسنجي سايت فدراسيون جهاني را درباره دو تيم صعود‌كننده به دور نهايي از گروه B را ديده باشيد، شانس ايران و آمريكا 82 درصد است و شانس لهستان 12 درصد. شانس آمريكا و لهستان هم 8 درصد، در حالي كه لهستان امسال هدفش قهرماني ليگ جهاني است. اين آمار هم روان لهستان را به هم مي‌ريزد. آنها كار سختي دارند و اگر 6 امتياز دو بازي با ايران را نگيرند، تمام و خداحافظ. همين مسئله كار بچه‌ها را سخت مي‌كند

لهستان بعد از بازي با ايران به آمريكا مي‌رود تا در هفته بعد با تيم صدرنشين بازي كند. بازي سختي انتظار آنها را مي‌كشد. داورزني هم تأييد مي‌كند: «اگر تيم آنتيگا در تهران امتياز نگيرد، كار خيلي سختي در آمريكا دارد. به طور حتم آمريكا 4، 5 امتيازي در خانه‌‌اش از لهستان مي‌گيرد. پس لهستان چاره‌اي جز به آب و آتش زدن در تهران ندارد. دو بازي در تهران براي لهستاني‌ها حكم مرگ و زندگي را دارد.» او معتقد است ملي‌پوشان نبايد اين بازي را ساده بگيرند: «بازيكنان ما نبايد فكر كنند با برد آمريكا صعودشان به دور نهايي قطعي است. آنها فراموش نكنند لهستان در تهران انتحاري بازي مي‌كند. درست است كه ريسك است و خطرناك اما شايد جواب بدهد. بنابراين تيم ما هم براي پيروزي بايد بازي كند و بس.

armin veisi

***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه