close
تبلیغات در اینترنت
هواداران والیبال ایران - 200
loading...

هواداران والیبال ایران

اولین سایت اختصاصی جامعه مجازی والیبال ایران

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392
 
می‌توانیم جایگاه سوم لیگ جهانی را کسب کنیم =

تعویض‌های هوشمندانه ولاسکو، کاهش خستگی تیم و افزایش شناخت بازیکنان نسبت به کوبا از عوامل مهم کسب سه امتیاز این بازی بود.

به نقل از نسیم، محورهای اظهارات این کارشناس والیبال به شرح ذیل است:

- در دیدار دوم با تیم کوبا، خستگی بازیکنان و فشارها نسبت به بازی نخست کمتر شد و شاهد ارائه بازی منطقی از ملی‌پوشان بودیم.
- تعویض‌های هوشمندانه ولاسکو، کاهش خستگی تیم و افزایش شناخت بازیکنان نسبت به کوبا از عوامل مهم کسب سه امتیاز این بازی بود.
- تیم ملی کوبا فوق‌العاده قدرتمند ظاهر شد اما بازیکنان ایران به خوبی توانستند کنترل بازی را در اختیار بگیرند.
- ایران با آنالیزی که از بازی‌های کوبا انجام داده بود، توانست پیروز شود و بازی بهتری را نسبت به حریف به نمایش بگذارد.
- ملی‌پوشان به سطح کنترل شرایط بحرانی و درک فرصت‌ها رسیده‌اند.
- بازیکنان کشورمان به این باور رسیده‌اند که در شرایط بحرانی به بازی برگردند و ست‌ها را به راحتی از دست ندهند.
- می‌توانیم جایگاه سوم گروه خود در لیگ جهانی را کسب کنیم، البته اگر کمی خوش شانس بودیم بهتر از این نتیجه می‌گرفتیم.

 

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392
 
سوغات ۵ امتیازی والیبال ایران از سفر به کوبا
 
 
 
تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم لیگ جهانی توانست برای دومین بار از سد میزبان قدرتمند خود عبور کند.

جام ورزشی، دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا در هفته ششم لیگ جهانی والیبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سیدواد دپورتیوا شهر هاوانا برگزار شد که در پایان این مسابقه شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 3 بر یک و با نتایج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) برای دومین بار از سد میزبان قدرتمند خود گذشتند و جمع امتیازهای خود را به 12 رساندند.

این مسابقه در حالی آغاز شد که خوش‌خبر و افروزی، شهرام محمودی را بلافاصله بعد بازی اول با کوبا به بیمارستان بردند.

دومین مسابقه تیم‌های ایران و کوبا هم مانند دیدار اول این دو تیم در حالی در سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا به انجام رسید که ایرانی‌های زیادی از کشورهای کانادا و آمریکا خود را به محل برگزاری مسابقه رسانده بودند و از تیم ایران حمایت می‌کردند.

* گیم اول؛ 25 بر 22 به سود کوبا

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران ترکیب اصلی تیم ایران را در آخرین لحظات تعیین کرد. بر این اساس سعید معروف، آرمین تشکری، امیر غفور، فرهاد ظریف، سید محمد موسوی، رحمان داودی و علیرضا مباشری نفرات اصلی تیم ایران را در دومین دیدار مقابل کوبا در لیگ جهانی تشکیل می‌دادند. تیم ایران گیم نخست را خوب شروع کرد و توانست از حریف خود پیش بیفتد. ملی‌پوشان ایران اختلاف خوبی را با حریف ایجاد کرده بودند و با حساب 11 بر 9 هم از میزبان خود پیش افتاد، اما رفته رفته کوبایی‌ها بر بازی مسلط شدند و بازی را به تساوی کشاندند. برتری کوبایی‌ها ادامه داشت تا اینکه نتیجه بازی 16 بر 15 به سود شاگردان ساموئل شد و تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

ولاسکو برای اینکه روند برتری ایران را حفظ کند دست به یک دو تعویضه زد و مهدوی و محمودی را جای غفور و معروف به میدان فرستاد.

در ادامه بازی کوبایی‌ها توانستند روند امتیازگیری خود را حفظ کنند و بازی را 21 بر 19 به سود خود کنند. شاگردان ساموئل که برای انتقام شکست بازی نخست وارد میدان شده بودند کار راحتی در پیش نداشتند، چراکه شاگردان خولیو ولاسکو بازی را در امتیاز 22 به تساوی کشاندند، اما این گیم در پایان با حساب 25 بر 22 به سود تیم میزبان تمام شد.

* گیم دوم؛ 25 بر 20 به سود ایران

تیم ایران گیم دوم را هم مانند یک نخست و با همان ترکیب آغاز کرد، اما این بار کوبایی‌ها بهتر بازی کردند و توانستند زودتر از ایران به امتیاز 8 برسند و تیم‌ها را روانه وقت استراحت فنی اول کنند. تیم ایران که با حساب 8 بر 6 از حریف خود عقب بود توانست در امتیاز 11 بازی را به تساوی بکشاند. امتیازگیری ایران ادامه پیدا کرد تا اینکه شاگردان ولاسکو زودتر از حریف به امتیاز 16 رسیدند و تیم‌ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستادند.

در ادامه مسابقه بازهم این شاگردان ولاسکو بودند که بهتر بازی می‌کردند و توانستند با نتیجه 22 بر 18 از حریف خود پیش بیفتند. این برتری تا انتهای گیم دوم ادامه پیدا کرد و ایران این گیم را با نتیجه 25 بر 20 به سود خود رقم زد تا بازی در مجموع یک بر یک شود و تیم‌ها به گیم سوم بروند.

* گیم سوم؛ 25 بر 18 به سود ایران

تیم ایران که در این مسابقه با لباس‌های قرمز بازی می‌کرد گیم سوم را هم خوب آغاز کرد و توانست پا به پای کوبا پیش برود. سرویس‌های خوب ملی‌پوشان ایران و دریافت‌های نامطمئن کوبایی موجب شد تا نتیجه بازی 8 بر 6 به سود ایران شود و تیم‌ها روانه وقت استراحت فنی اول شوند. سرویس‌های عالی معروف و داودی موجب شد نتیجه بازی 11 بر 7 به سود ایران شود و به دلیل افزایش اختلاف تیم‌ها ساموئل درخواست وقت استراحت فنی کرد تا مانع امتیازگیری شاگردان ولاسکو شود. دفاع کوبایی‌ها در این گیم بسیار خوب و با تک دفاع‌های خود کار را برای ایران سخت می‌کرد، اما تنوع پاس‌ها به قدری در تیم ایران زیاد بود که مهاجمان ایران با خیال راحت به توپ ضربه می‌زدند.

نتیجه 16 بر 11 به سود ایران موجب شد تا تیم‌ها روانه وقت استراحت فنی دوم بروند. حمایت هواداران ایرانی حاضر در سالن هم مانند بازی نخست قطع نمی‌شد و انگیزه ملی‌پوشان را افزایش می‌دادند. در حالی که بازیکنان کوبا کاملاً سردرگم شده بودند تیم ایران توانست نتیجه بازی 21 بر 15 به سود خود رقم بزند تا ساموئل بازهم درخواست وقت استراحت فنی کند تا شاید در ادامه بازیکنانش بتوانند اختلاف را کمتر کنند.

دو دفاع عالی متوالی توسط ملی‌پوشان ایران امتیاز 23 و 24 را به ارمغان آورد تا شاگردان ولاسکو در آستانه پیروزی در گیم سوم قرار بگیرند. امتیاز 25 را هم برای ایران در این گیم محمد موسوی کسب کرد تا گیم سوم با حساب 25 بر 18 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* گیم چهارم؛ 25 بر 22 به سود ایران

در گیم حساس چهارم هم هر دو تیم پایاپایی پیش رفتند، اما رفته رفته کوبایی‌ها خود را از ایران جدا کردند و نتیجه بازی 4 بر 2 به سود میزبان شد. زمانی که نتیجه مسابقه 6 بر 3 به سود کوبا شد، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد تا مانع روند امتیازگیری حریف شود. داودی که در این گیم عملکرد خوبی نداشت جای خودش را به زرینی داد. در امتیاز 8 بر 5 به سود کوبا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

دفاع خوب شاگردان ولاسکو موجب شد تا بازی در امتیاز 9 به تساوی برسد. در ادامه سرویس خوب عادل غلامی و دریافت بد کپدا موجب شد تا بازی 11 بر 10 به سود ایران شود و ساموئل درخواست وقت استراحت کند. بازی در این گیم که بسیار برای ایران هم حساس بود بسیار نزدیک پیش می‌رفت، اما این تیم ایران بود که توانست زودتر به امتیاز 16 برسد و به وقت استراحت فنی دوم برود. بازی در امتیاز 20 مساوی شد و هیچ کدام از تیم‌ها نمی‌خواستند که بازنده باشند، اما سرویس‌های پرشی و محکم کوبایی‌ها و انسجام خوب در دفاع روی تور نتیجه بازی را 22 بر 20 به سود شاگردان ساموئل کرد تا کادر فنی تیم ایران وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند.

مهدی مهدوی که برای کمک به دفاع روی تور ایران جایگزین سعید معروف شد توانست بازی خوبی از خود به نمایش بگذارد و با دفاع‌های خوب خود نتیجه بازی را 23 بر 22 به سود ایران کرد تا این‌بار اورلاندو ساموئل درخواست وقت استراحت فنی کند. این گیم در پایان با دفاع خوب ایران با حساب 25 بر 22 به سود شاگردان ولاسکو خاتمه پیدا کرد تا در مجموع تیم ایران 3 بر یک پیروز شود.

* سوغات 5 امتیازی از سفر به کوبا

پیش از این مسابقه ایران با کسب 9 امتیاز در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار داشت و کوبایی‌ها هم با 4 امتیاز در انتهای جدول گروه دوم حضور داشتند. تیم ایران در مجموع دو مسابقه برابر کوبا توانست 5 امتیاز از حریف خود بگیرد و تنها یک امتیاز به میزبان قدرتمند خود واگذار کرد.

پیش از بازی اول تیم‌های ایران و کوبا در سوابق رسمی دو تیم ملی والیبال ایران و کوبا، این دو تیم تنها 4 بار با هم در رده بزرگسالان با یکدیگر روبرو شده‌ بودند که سهم ایران در هر 4 بازی قبلی شکست بود. این در حالی بود که در مجموع رقابت‌های ایران و کوبا تنها یک گیم به سود ایران ثبت شده بود، اما با نتیجه‌ای که شاگردان ولاسکو در بازی نخست کسب کردند، سرانجام این طلسم را شکستند و توانستند در خاک کوبا این تیم قدرتمند را شکست دهند و افتخار دیگری برای ایران به ارمغان بیاورند.

بازی بعدی تیم ایران روز جمعه و از ساعت 21 برابر آلمان و در سالن 12 هزار نفری آزادی به انجام خواهد رسید.

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392
آمار تحلیلی عملکرد ملی‌پوشان ایران برابر کوبا/ روز خوب شاگردان ولاسکو

آمار تحلیلی عملکرد ملی‌پوشان والیبال ایران برابر کوبا منتشر شد.

خبرگزاری فارس: آمار تحلیلی عملکرد ملی‌پوشان ایران برابر کوبا/ روز خوب شاگردان ولاسکو

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا در هفته ششم لیگ جهانی والیبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سیدواد دپورتیوا شهر هاوانا برگزار شد که در پایان این مسابقه شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 3 بر یک و با نتایج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) برای دومین بار از سد میزبان قدرتمند خود گذشتند و جمع امتیازهای خود را به 12 رساندند.

امیر غفور، بازیکن تیم ملی ایران با به دست آوردن 19 امتیاز به عنوان امتیاز‌آورترین بازیکن ایران و این میدان معرفی شد.

در تیم کوبا هم داوید فل و رولند کپدا با کسب 16 امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکنان تیمشان را به خود اختصاص دادند.

* آمار عملکرد ملی‌پوشان ایران در بخش‌های حمله، دفاع و سرویس به این شرح است:

 در بخش حمله امیر غفور از مجموع 27 حمله، توانست 15 امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد. پس از غفور، علیرضا مباشری از 27 حمله خود موفق شد 12 امتیاز کسب کند. رحمان داودی هم در این بازی 20 حمله انجام داد و موفق به کسب 9 امتیاز برای ایران در بخش هجومی شد.  

 

در دفاع محمد موسوی عراقی در تیم ایران از مجموع 35 دفاع خود توانست 7 امتیاز کسب کند و پس از وی امیر غفور 11 دفاع انجام داد که موفق به کسب 4 امتیاز شد. حمزه زرینی هم یک دفاع انجام داد و توانست یک امتیاز برای ایران به ارمغان بیاورد.

در بخش سرویس هم رحمان داودی 15 بار پشت خط سرویس قرار گرفت و توانست 5 امتیاز مستقیم سرویس کسب کند. معروف هم از 11 باری که پشت خط سرویس قرار گرفت 2 امتیاز کسب کرد. محمد موسوی هم از 13 باری که پشت خط سرویس قرار گرفت موفق شد یک امتیاز برای ایران کسب کند.

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392
 
لغو پرواز اختصاصی تیم ملی والیبال ایران
 
 
 
رئیس فدراسیون والیبال گفت: متأسفانه به‌دلیل همکاری نکردن کشورهای مسیر پروازی، پرواز اختصاصی تیم ملی والیبال برای بازگشت از کوبا لغو شد.
 

به گزارش تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی گفت: علی‌رغم تصویب هیئت دولت و دستور ریاست محترم جمهوری و پیگیری‌های شرکت هواپیمایی ایران‌ایر امکان پرواز هواپیمایی اختصاصی تیم ملی به هاوانا میسر نشد.

 

وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام این کار تلاش زیادی کرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه کشورهای در مسیر این پرواز هیچ‌گونه همکاری در خصوص انجام پرواز 747 به‌مقصد هاوانا و بالعکس انجام ندادند.

 

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: متأسفانه پرواز اختصاصی تیم ملی والیبال انجام نخواهد شد و تیم ملی والیبال کشورمان بر اساس برنامه قبلی از طریق مسکو به تهران خواهد آمد.

 

داورزنی تأکید کرد: ملی‌پوشان ایران ساعت 23:30 روز سه‌شنبه 18 تیرماه از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد تهران می‌شوند.

 

تیم ملی والیبال ایران روزهای 21 و 22 تیرماه در چارچوب هفته هفتم لیگ جهانی میزبان آلمان در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران است.

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392

 

پیام تبریک رییس مجلس به مناسبت پیروزی‌های مجدد تیم ملی والیبال


رییس مجلس به مناسبت پیروزی‌های مجدد تیم ملی والیبال کشورمان پیام تبریکی صادر کرد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) متن این پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

تکرار کسب پیروزی‌های درخشان و استمرار موفقیت‌های تیم ملی والیبال در عرصه رقابت‌های لیگ جهانی که بار دیگر شور و نشاط ملت بزرگ ایران را به دنبال داشت به همه این عزیزان دلاور و اعضای کادر فنی آن تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی»

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392

 

سرمربی تیم ملی والیبال کوبا: عملکردمان ناراحت کننده بود

 

سرمربی تیم ملی والیبال کوبا پس از پایان کار این کشور در لیگ جهانی آن هم با تنها یک پیروزی در این رقابت‌ها می‌گوید عملکرمان در این دوره ناراحت کننده بود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی والیبال کوبا در دومین دیدار خود در برابر ایران توفیقی نداشت و باز هم طعم شکست را برابر والیبالیست‌های ایران تجربه کرد.

 

ساموئلس، سرمربی تیم ملی والیبال کوبا پس از شکست برابر ایران در نشست خبری خود ، اظهار کرد: ما تغییرات زیادی در تیم خود داشتیم و از بازیکنان خیلی جوان در این رقابت‌ها استفاده کردیم. تیم ما، تیم جنگنده‌ای است. پیروزی در تنها یک دیدار برای ما در لیگ جهانی نتیجه‌ خوبی نبود. این اتفاق ناخوشایندی برای ماست.

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392

 

اعتراف معروف پس از بازی دوم تیم ملی والیبال مقابل کوبا


سعید معروف با اعتراف بازی ضعیف ایران در ست نخست، کار گروهی و دفاع روی تور را عامل موفقیت ایران در بازی برابر کوبا دانست.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، والیبالیست‌های تیم ملی ایران در یک بازی خوب دیگر موفق شدند تیم ملی والیبال کوبا را در خانه خود با شکست روبرو سازند.

 

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران با اعتراف به این که در این بازی ایران مثل بازی قبل ضعیف شروع کرد، گفت: نمی‌دانم که چه اتفاقی در ست نخست برای ما رخ داد. می دانستیم که کوبایی‌ها به راحتی تسلیم نمی‌شوند،‌ مطمئنم که آنها برای پیروزی برابر ما تمام تلاششان را انجام دادند. نشان دادیم که پیروزی اولمان برابر کوبایی‌ها اتفاقی نبوده است.

 

معروف درباره رمز موفقیت تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا، اظهار کرد: کار گروهی به علاوه دفاع‌های روی تور ما رمز موفقیت ما برابر کوبا بود. من معتقدم که افراد کمی انتظار این نتیجه‌ خوب برای ما که مهمان این دو بازی بودیم راداشتند.

 

 

 

mohammad mahdavi یکشنبه 16 تير 1392
ولاسکو: در والیبال معجزه جایی ندارد/ کوبا جوان و بی‌تجربه بود

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: فکر می‌کنم در والیبال معجزه جایی ندارد و از طرفی فراز و نشیب در این رشته طبیعی است.

خبرگزاری فارس: ولاسکو: در والیبال معجزه جایی ندارد/ کوبا جوان و بی‌تجربه بود

به گزارش خبرگزاری فارس، خولیو ولاسکو پس از پیروزی 3 بر یک تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: در گیم نخست چند اشتباه داشتیم که همین موضوع موجب شد تا نتیجه را به حریف واگذار کنیم.

وی ادامه داد: در سایر گیم‌ها برنامه‌ریزی کردیم و با سرویس‌های هدفمند، میزبان خود را اسیر کردیم. مدافعان ایران عملکرد بسیار خوبی در این مسابقه داشتند و توانستیم به پیروزی ارزشمندی دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه کسب این پیروزی بسیار برایمان اهمیت داشت، خاطرنشان کرد: به این موضوع که کوبایی‌ها جوان و بی‌تجربه هستند احاطه داشتیم و فکر می‌کنم این تیم برای رسیدن به دوران اوج به زمان نیاز دارد.

ولاسکو با بیان اینکه کوبایی‌ها مربی بسیار خوبی دارند، گفت: بدون شک مربی کوبایی‌ها می‌تواند در آینده این تیم را به جایگاه واقعی خود برساند. درمجموع معتقدم که در والیبال معجزه وجود ندارد و فراز و نشیب در این رشته طبیعی است.

***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

تعداد صفحات : 205

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه