close
تبلیغات در اینترنت
عطایی:قهرمانی آسیا شایسته تیم ملی جوانان است
loading...

هواداران والیبال ایران

تيم واليبال جوانان ايران خود را براي حضور شايسته در هجدهمين دوره مسابقات واليبال جوانان زير 20 سال پسر آسيا كه از 19 تا 27 تيرماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود، آماده مي كند. ملي پوشان واليبال جوانان ايران در سال 2014 براي پنجمين بار عنوان قهرماني قاره كهن آسيا را به دست آوردند تا از نظر تعداد عنوان قهرماني بعد از كره جنوبي كه شش بار بر بام واليبال جوانان آسيا ايستاده است، در جايگاه دوم اين داده آماري قرار گيرند. نخستين اردوي آماده سازي اين تيم از چهارشنبه 25 فروردين، كمتر از 90 روز قبل از…

javadirai یکشنبه 12 ارديبهشت 1395

تيم واليبال جوانان ايران خود را براي حضور شايسته در هجدهمين دوره مسابقات واليبال جوانان زير 20 سال پسر آسيا كه از 19 تا 27 تيرماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود، آماده مي كند.
ملي پوشان واليبال جوانان ايران در سال 2014 براي پنجمين بار عنوان قهرماني قاره كهن آسيا را به دست آوردند تا از نظر تعداد عنوان قهرماني بعد از كره جنوبي كه شش بار بر بام واليبال جوانان آسيا ايستاده است، در جايگاه دوم اين داده آماري قرار گيرند.
نخستين اردوي آماده سازي اين تيم از چهارشنبه 25 فروردين، كمتر از 90 روز قبل از شروع مسابقات با حضور 19 بازيكن در آكادمي ملي المپيك آغاز شد و هم اكنون مرحله دوم خود را پيگيري مي كند.
بهروز عطايي سرمربي تيم واليبال جوانان در گفت وگو با ايرنا، تغيير ذهنيت بازيكنان را مهمترين اقدام براي تكرار عنوان قهرماني در رقابت هاي امسال دانست و گفت: در رده سني جوانان و بزرگسالان تغيير ذهنيت بازيكنان به مراتب سخت تر از تغيير تكنيكي آنان است.
وي با بيان اينكه ملي پوشان دعوت شده به اردوي آماده سازي از رده سني نوجوانان به جوانان آمده اند، گفت: در اصل آنان از رده سني پايه به دوران واليبال حرفه اي خود گام مي گذارند و از نظر سني در شرايطي هستند كه تغيير ذهنيت برايشان بسيار مشكل خواهد بود. به راحتي نمي توان ذهنيت اين بازيكنان را نسبت به حريفان و توان خود تغيير داد و اين موضوع برخي مواقع همانند آفت براي يك تيم مشكل آفرين مي شود.
عطايي با بيان اينكه نوجوانان واليبال ايران در آسيا قهرمان شدند و در جهان عنوان سومي را به دست آورده اند، گفت: به همين دليل ملي پوشان حاضر در اردوي جوانان كه اغلب اعضاي تيم نوجوانان سال گذشته بودند، از بالا به مسابقات نگاه كرده و فكر مي كنند چون در دو سال گذشته بهترين هاي آسيا و جهان بودند، اين روند به سادگي ادامه خواهد داشت، در صورتي كه واليبال رده هاي سني جوانان و بزرگسالان شرايط بسيار متفاوتي با رده سني پايه دارد.
سرمربي تيم واليبال جوانان ايران، دومين مشكل پيش روي اين تيم را فرصت كم براي حضور شايسته در رقابت هاي قهرماني آسيا دانست و گفت: از زمان تشكيل تيم تا آغاز مسابقات قهرماني آسيا كمتر از 90 روز فرصت داريم كه حدود 20 روز آن نيز گذشت. تيم بايد تا آخر ارديبهشت از نظر آمادگي جسماني براي مسابقات تداركاتي آماده باشد تا نقاط ضعف و قوت بهتر مشخص شود و اين فرصت بسيار كمي است. اما تلاش فدراسيون، كادر فني و بازيكنان دفاع از عنوان قهرماني آسياست.
عطايي كه در چند سال اخير و قبل از انتصاب به عنوان سرمربي جوانان به عنوان يكي از منتقدان واليبال در رسانه ها مطرح بوده است، در پاسخ به اين پرسش كه آيا انتقادات او از واليبال در انتخابش به عنوان سرمربي تيم تاثير داشته است، گفت: اگر به خاطر انتقادات انتخابم مي كردند، بايد در زمان ولاسكو كه بيشترين انتقاد را داشتم، برگزيده مي شدم. فدراسيون براي انتخاب سرمربي به كارنامه مربيان مد نظر توجه داشته است و من بر اساس كارنامه ام انتخاب شدم.
وي كه به مدت سه سال به عنوان مربي تيم ملي بزرگسالان، زنده ياد حسين معدني (سرمربي) اين تيم را همراهي كرده است، با يادآوري اين موضوع كه انتقاداتش بر اساس تفكرات فني بوده است، تاكيد كرد: من در زمان هاي مختلف نسبت به برخي رويدادهاي واليبالي انتقادهايي داشتم ام، اما اين انتقادها به عملكرد فدراسيون واليبال نبوده بلكه در رابطه با موضوعات خاص همان زمان بوده است. هنوز هم آمار و اطلاعات آن مسابقات موجود است و من بر اساس آمارهاي به دست آمده از عملكرد تيم ايران در يك مسابقه يا تورنمنت نسبت به آن از نظر فني انتقاداتي را مطرح كردم كه مي تواند مثبت و يا منفي باشد.
سرمربي تيم واليبال جوانان با تاكيد بر اينكه نبايد نقد را با تخريب يكسان بدانيم، گف: آيا عملكرد مثبت نقد مي شود؟ من اين كار را كرده ام و نقدهايم به اصل موضوع بر مي گردد. هدف نهايي نقدهاي گذشته و آينده من براي توانايي واقعي واليبال است و با كسي در خانواده بزرگ واليبال مشكل ندارم. البته اين موضوع را هم يادآوري كنم كه ورزش ايران به صورت كلي نقدگريز است.
عطايي در پاسخ به اين پرسش كه آيا نقدي بر تيم فعلي جوانان كه هدايت آن را بر عهده شماست، داريد؟ گفت: هنوز در ابتداي راه هستيم و شايد من هم در انتخاب هايم اشتباه كنم، زيرا يك انسان هستم. بنابر اين بايد تلاش كنيم كه از حداقل امكانات موجود، بهترين بهره برداري را انجام دهيم. براي اينكه اشتباهاتم به حداقل برسد با افراد زيادي از خانواده واليبال ايران و حتي لوزانو و سيچلو ( مربيان تيم ملي بزرگسالان) مشورت و تصميم گيري مي كنم.
سرمربي تيم واليبال جوانان در پاسخ به اين پرسش كه چه تفاوتي بين رائول لوزانو و اسلوبودان كواچ سرمربي فعلي و سابق تيم ملي واليبال مي بينيد؟ گفت: اين دو اصلا قابل مقايسه با يكديگر نيستند. اگر بخواهيد لوزانو را با فرد ديگري مقايسه كنيد، بهترين گزينه خوليو ولاسكو سرمربي اسبق تيم ملي واليبال است زيرا اين دو شباهت هاي زيادي با هم دارند.
وي با بيان اينكه كواچ رفتارش با واليبال ايران هماهنگي نداشت، گفت: كواچ نظم و انضباط خوبي در تيم ملي واليبال ايجاد نكرده بود، اما لوزانو از اين جهت همانند ولاسكو است و در كارش بسيار جدي است. از سوي ديگر دستيار لوزانو يعني خوان سيچلو كمك بسيار خوبي براي اين سرمربي است و من اين دو را زوج طلايي كادر فني تيم ملي واليبال مي دانم.
عطايي تصريح كرد: چند مربي ايراني نيز به كادر فني تيم اضافه شدند و در مجموع كادر ايراني تيم ملي واليبال هم اكنون در وضعيت خوب و هماهنگي با لوزانو ديده مي شود.
وي در پايان با بيان اينكه در روزهاي تعطيلي تمرينات تيم جوانان در سالن فدراسيون واليبال تماشاگر تمرينات بزرگسالان است، گفت: نكته جالبي كه در تمرينات بازيكنان تيم ملي وجود دارد، انگيزه فراوان آنان است و اين انگيزه حكايت از تلاش براي كسب سهميه المپيك دارد. انگيزه بازيكنان در پنج هفته گذشته به گونه اي بوده است كه كسب سهميه المپيك بعد از 52 سال حسرت، حتمي به نظر مي رسد.
رسول آقچه لي، علي رمضاني، بيژن براتي طرقي، علي اصغر مجرد، پوريا يلي، مرتضي شريفي، علي يوسف پور نصفحي، محمود رسولي، اسماعيل طالبي خامنه، توحيد صمدي، طيب عيني ثمرين، محمدكاظم غفاري، اميرحسين اسفنديار، مصطفي خليلي، جواد كريمي سوچلمايي، ميربابك موسوي گرگري، اكبر ولايي، عليرضا صفايي طهراني و اسماعيل مسافر داشلي برون بازيكنان حاضر در تمرينات آماده سازي تيم واليبال جوانان هستند.
بهروز عطايي به عنوان سرمربي، مسعود آرمات، عليرضا طلوع كيان، احمد لاهوتي (مربيان)، دكتر بهمن تاروردي زاده (بدنساز)، محمد امين شاكري (آناليزور)، دكتر مهدي احمدي (فيزيوتراپ) و اكبر محمدي به عنوان سرپرست ملي پوشان را در اين اردو همراهي مي كنند.
دومين مرحله اردوي آماده سازي تيم واليبال جوانان كه از شنبه چهارم ارديبهشت ماه آغاز شده است، چهارشنبه هفته جاري (15 ارديبهشت) به پايان مي رسد.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه