close
تبلیغات در اینترنت
خوشخبر:نمیدانم سعید معروف چه هیزم تری فروخته است!!
loading...

هواداران والیبال ایران

به گزارش هواداران والیبال ایران این روزها که والیبالی ها در حساس ترین زمان ممکن قرار دارند، این روزها که ورزش ایران می تواند برای اولین بار در رشته تیمی در المپیک افتخار آفرین باشد، این روزها که چشم همه به والیبال است... به نظر می آید عده ای با غرض یا بی غرض می خواهند سدی شوند برای این افتخار آفرینی، این روزها مطلبی دست به دست می چرخد که چیزی جز تاسف ندارد تاسف از اینکه چرا زمان نقد کردن را نمی دانم؟ چرا شرایط را درک نمی کنیم؟  ای کاش اگر هم نقدی داریم، سخنی داریم، بحثی داریم بگذاریم برای بعد…

javadirai یکشنبه 24 مرداد 1395به گزارش هواداران والیبال ایران این روزها که والیبالی ها در حساس ترین زمان ممکن قرار دارند، این روزها که ورزش ایران می تواند برای اولین بار در رشته تیمی در المپیک افتخار آفرین باشد، این روزها که چشم همه به والیبال است... به نظر می آید عده ای با غرض یا بی غرض می خواهند سدی شوند برای این افتخار آفرینی، این روزها مطلبی دست به دست می چرخد که چیزی جز تاسف ندارد تاسف از اینکه چرا زمان نقد کردن را نمی دانم؟ چرا شرایط را درک نمی کنیم؟  ای کاش اگر هم نقدی داریم، سخنی داریم، بحثی داریم بگذاریم برای بعد از رقابت های المپیک...امروز امیر خوشخبر سرپرست تیم ملی والیبال یادداشتی برای ما نوشته که در آن به خیلی از حرف و حدیث های بی اساس جواب داده است...
واقعیت این است که سعید معروف و بروبچ والیبال درست زده اند به خال. حالا دست به قلمی تحمل ندارد و میخواهد سرش را به درودیوار بکوبد، خوب بکوبد. در این هفت هشت سال تا دلتان بخواهد مقام و موقعیت کسب شده براى والیبالی که پیش تر از این اون گوشه موشه هاى ورزش ایران پرسه میزدند. قهرمانی آسیا و پاى ثابت لیگ جهانی و ششم جهان و این آخرى هم که شاهکار المپیکی شدن. اینطورى می شود که حتی غیروالیبال نویس ها هم رو می آورند به والیبال نویسی. انگار نان و آب دارد!! نمی دانند که والیبال نوشتن تعصب می خواهد، به تیم ملی کشور و سربازانش! چیزی که والیبال نویس های ما دارند به اندازه مکفی!

هرچه میگردم در برخی از این نوشته ها دوکلمه حرف حساب از نقدهاى فنی و تحلیل هاى والیبالی چیزى پیدا کنم، نمیکنم که نمیکنم . حرف حساب که پیشکش، بعضی هاشان دیگر لجن پراکنی است. عجیب است که این آقایان درست سر بزنگاه دست بکار میشوند. درست زمانیکه همه باید یکدل و یکصدا، ایران ایران بکنیم و درپی پیروزى و کسب مقام باشیم ، عین خروس بی محل از راه می رسند و عقده گشایی میکنند .

 
پنجه های طلا را رها و چسبیده اند به تیپ و هیکل

راستش نمیدانم سعیدخان معروف چه هیزم ترى به بعضی از آقایان فروخته. پنجه هاى طلایی اش را رها کرده اند چسبیده اند به تیپ و هیکل و رنگ چشمش. حالا طرفدار دارد و خیلی ها میخواهند کنارش عکس بگیرند شما چرا می سوزید.شاید هم براى اینکه اهل باج دادن نیست و اتفاقا  انگار دستتان خالی مانده...


معروف بی اخلاق نیست و جسارت دارد

همه جاى دنیا بازیکنی که می شود ستاره، طرفدار پیدا می کند. شما این جایگاه سعیدخان را ولش کنید. بروید بگردید آیا یکبار از این آدم با آن همه به قول خودتان عاشقان دلخسته، حرکتی غیراخلاقی ، رفتارى ناخوشایند ، و نابسامانی و نابکارى دیده اید؟ نه که ندیده اید که اگر بود پیراهن عثمانش کرده بودید. حالا اگر با جسارت مثال زدنی اش با نماینده دولت درد و دلی هم کرد و خواست حق و پاداش هم تیمی هایش را آن هم به عنوان کاپیتان تیم ملی بگیرد، گلی به جمال سعید خان!  که دارد جور قلم به دستان راهم میکشد. او باید والیبالش را بازى کند نه اینکه جلوى دولتمردان بایستد و از حق بازیکنانش دفاع کند.


نه تنها تین ایجرها بلکه افسانه والیبال جهان هم به دنبال عکس گرفتن با معروف است

وقتی من وشما درگیر لباس و مدرک تحصیلی و رنگ چشم بازیکن هستیم و طرفداران تین ایجرش را رصد میکنیم، دفاع از بازیکن میافتد گردن سعیدمعروف. اگر دخترکان تین ایجر دنبال عکس گرفتن با ستاره وطنی شان هستند، چقدر خوب !! از همین مردم و از همین فرهنگ و از همین خاک باشد این عکس گرفتن ها. اصلا می دانید چیست؟! مرغ همسایه همیشه غاز است. عکس رونالدو با پسرش وقتی غذا میخورد، وقتی ورزش میکند، وقتی رانندگی میکند، وقتی با مردم و هوادارنش عکس یادگاری می گیرد، وقتی ....  اینها دست به دست در دنیاى مجازى میگردد. بیچاره سعید معروف.  اما این را هم گفته باشم بد نیست بدانید، وقتی خوان توره نا ، افسانه والیبال جهان در مسابقات لیگ جهانی میخواهد عکسی با سعید معروف بگیرد، آقایان حضور ندارند که ببیند سعید متواضعانه به استقبالش می رود. بله ، فقط تین ایجرها نیستند که چنین خواسته اى دارند.


انگار ذهن و قلم برخی مانده در سی چهل سال پیش

 نمیدانم واقعا از درآمد میلیاردى و کذا و کذاى بازیکنان به من و شما چه ؟ برایم جالب است که وقتی یدالله خان کارگرپیشه را الگو معرفی میکنند که صدالبته هست و برمنکرش لعنت .... خوب برویم ببینیم این مرد زحمتکش ورزش ایران اکنون کجاست و چه میکند!؟ اتفاقا همین ها می شوند آئینه تمام قد ورزش ایران که بیرحم است. نمیخواهم اسم بیاورم که برخلاف برخی آقایان دست به قلم ،میترسم مبادا کمی رنجیده شوند. اما همه می شناسیم ورزشکارانی را که زمانی ستاره بودند و غوغا می کردند اما ذهن اقتصادى شان تعطیل بود و حالا درمانده اند و ..... بماند. دوره ات که تمام شد، بازنشسته که شدى، چه کسی به دادتان می رسد. علی آقا پروین هم که توى بنگاه اتومبیلش می نشست میگفتند اسطوره ورزش ایران دلالی میکند. خوب ! کار نکند که تو به دادش برسی ؟؟؟ که بروى کمپین راه بیندازى و پول بیمارستان بچه اش را بدهی ؟! دستش درد نکند علی آقاى دایی . الگو شد براى ورزشی هاى حرفه اى . . تشکیلاتی براى خودش راه انداخته و می گویند توى خانه چند ده میلیاردى می نشیند. نوش جانش. غیر از این باشد که سرافکنده ایم برادر.

شان ستاره بودن، آنهم ستاره جهانی همین است. محتاج کسی نباش. آنقدر می چسبی به تور و توپ که سرت را بالا میکنی میبینی عمر ورزشی ات تمام شده و شانس بیارى میشوى راننده تاکسی. نمی دانم پس کی می خواهیم حرفه ای شویم و حرفه ای نگاه کنیم و زندگی...

 پس اتفاقا ورزشکار باید هم سوراخ دعا و هم سوراخ دنیا را پیدا کند به تعبیر حضرات !!!! وگرنه ما همینیم. یکی از پا بیافتد و کاسه هاى داغ تر از آش دست بکار شوند و هاى و هوى که بشتابید یک نفر دارد از گرسنگی جان می دهد!!

حالا دیگر بماند که فوتبالی ها با آن آفتابه لگن هفت دست شان و شام و ناهار هیچ و پوچشان (از جمله جاى خالیشان در همین المپیک ریو ) چگونه قراردادهاى میلیاردى دارند و پول پارو میکنند . والله که نوش جانشان. همه جوانان این مملکت اند. چه اشکالی دارد ؟؟ حالا شما هی رگ نوستالژى تان بجنبد که یادش بخیر، زمان ما اول زمین را تی می کشیدیم بعد تمرین میکردیم. گذشت برادر. انگار ذهن و قلمتان مانده در سی چهل سال پیش. یکبار سرى به تمرینات تبم ملی بزنید بد نیست. هرحرکت بازیکن ثبت میشود. همه فیلمبردارى میشوند. دوره دوره آنالیز و نرم افزار و رایانه و ثبت و ضبط است. آن والیبال تیغی که شما می شناسید دوره اش گذشت. اصلا مربی اجازه نمی دهد بازیکن کاری غیر از تمرین انجام دهد.


در این مقطع یاد کواچ افتادن دیگر چه صیغه ایست؟

میدانستیم، به روشنی میدانستیم که ولاسکوى کبیر وقتی آمد همین آقایانی که دهن کجی کردند و مِنّ و مِنّ راه انداختند، مدتی بعد او را روى سر می گذارند و حلوا حلوا میکنند. این چیزها در ورزش ایران دیگر نخ نما شده و دوستان نق نقو، براى سخن چینی بهتر است طریقتی نو بیاورند.  بروید نگاهی به آرشیو مطبوعات و نقدها و نوشته ها بیندازید. مگر برکنارى کواچ خواسته شعور جمعی والیبالی ها نبود؟ اعم از مربیان و نویسنده ها و پیشکسوتان و ..... !! حالا اگر بازیکنان به خواست مربی تن نمی دهند و در زمین حضور پیدا نمیکنند ( که ابدا چنین نبوده و دروغ محض است ) باید یقه آن مربی راچسبید که اتوریته لازم را ندارد. نمیدانم واقعا این اخبار را ازکجا  می گیرند اما بهتر است فکرى به حال منابع خبرى شان بکنند که از بیخ و بن راه بر خطا می روند.بماند که واقعا عجیب است الان در این موقعیت و در مصاف با حریفان المپیکی ، یاد کواچ افتادن دیگر چه صیغه ایست؟


والیبال حول محور پاسور میگردد نمی دانی بدان برادر!

وقتی یک غیر والیبال نویس، والیبال می نویسد می شود همین دیگر. همه جاى دنیا و از همان آغاز، والیبال حول محور پاسور میگردد. نمی دانی بدان برادر!! همه تیم هاى والیبال دنیا همین است. از قهرمان جهان بگیر تا آنها که کنار دریا تیغی بازى میکنند. پاسور پاس خوب ندهد بهترین اسپکر دنیا خراب می شود. بهترین قدرتی زن دنیا کم می اورد. همه چشم ها به پاسور است. اوست که طراحی میکند. اوست که تیم را پیش می اندازد. اوست که بار تیم را بر دوش میکشد. من این بار سنگین را بر دوش سعید معروف دیده ام . بارها و بارها. شما ندیده اید. معلوم است که ندیده اید. اگر می دیدید در این موقعیت حساس در پی تخریب او برنمی آمدید.


شما استرس قبل از بازى را درون رختکن ندیده اید

شما دنبال چشم هاى میشی و حساب بانکی و شراکت با فلانی و تیپ و لباس و ریخت و قیافه بوده اید. شما استرس قبل از بازى را درون رختکن ندیده اید. شما در عرض یک ماه چند سفر سی ساعته هوایی را ندیده اید. شما اقامت ١٢ ساعت در فرانکفورت و یک جلسه تمرین در همان ١٢ ساعت را ندیده اید، شما چند دقیقه دیر آمدن بازیکنان به تمرین در زمان کواچ را شنیده ایداما نمی گویید که بازیکنان ساعتی پس از رسیدن به ریو بعد از یک سفر سی ساعته ، همه در زمین تمرین آماده می شوند و سخت تمرین می کنند تا تایم خوابشان تنظیم شود.  اینکه این ها چگونه برنامه ریزى می شود و سالنش چطور مهیا می شود و وسایلش از کجا می آید و رتق و فتق امور را ندیده اید. ندیده اید چون نمی خواهید ببینید. کسی که عکس گرفتن یک دختر دبیرستانی با ستاره محبوب وطنی اش را " دلالی محبت " نام می گذارد، بهتر است قید دست به قلمی را بزند و فکرى به حال ذهن مسمومش بکند.


از نتیجه صحبت کن برادر ، از مقام و جایگاه رسمی

 میگویم از روابط بچه هاى تیم ملی و بخصوص ارتباط شان با سرپرست ناراحتید ؟؟؟ خوب اگر چنین ارتباطاتی برایمان قهرمانی قدرتمند آسیا و عضویت در لیگ جهانی و ماندن در سید یک و رفتن به المپیک به ارمغان می آورد، بیایید شماهم الگو بگیرید. بسکتبال هم چنین کند، فوتبال هم ، هندبال هم ...... آقاجان ، جواب داده دیگر، مگرنه ؟

حالا بازهم ژست نوستالژیک بگیرید و بگویید کارگرپیشه اسپک می زد از زمین نفت درمی آمد. من ندیده ام موضع گیرى تا این حد بچگانه. شما استخراج نفت را بسپارید به شرکت نفت!! واقعا نمی دانم چرا از این نفت درآمدن ها یک مقام کوچک آسیایی - جهانی هم نصیب مان نشد. دایی داشتم که در یکی از شهرهاى دورافتاده استان گیلان فوتبال بازى می کرد . از وسط میدان شوت میزد ، توپ زوزه کشان میرفت توى دروازه. خوب که چه بشود ؟! از نتیجه صحبت کن برادر . از مقام و جایگاه رسمی . اینها درتاریخ می ماند. از سرافرازی نام ایران و ایرانی صحبت کن برادر! مربیان طراز اول جهان براى مربیگرى تیم ملی والیبال سرودست میشکنند. چرا که به مدد این تیم دیده می شوند. هم در آسیا هم در جهان و البته در المپیک. این چیزى است که به چشم می آید.


مدیر به روابطش مدیر است

 بله ... اگر نمیدانید بدانید. سرپرست ، یک سرپرست واقعی پوشش دهنده ضعف هاى بازیکنانش نیز هست . چه اشکالی دارد ؟! این در تعریف علمی مدیریت نیز آمده است . مدیر به روابطش مدیر است. به مدد همین روابط است که از اینجا زمین تمرینی تیم در ریو آماده می شود . اتوبوس اش مهیاست. اقامتگاهش ردیف است. اینها کار میبرد آقا. شما بچسب به دونفرى که نمیدانم کیو کجا خواب مانده اند. اصلا بشین سناریو بنویس آن تصورى که برخی از سرپرست دارند اتفاقا همان مفهوم پادوگرى هست. یا مثلا مسئول تدارکات. سرپرست تیم ملی والیبال جمهورى اسلامی نه پادوست و نه تدارکاتچی. مدیر است به معناى واقعی کلمه دعوتتان میکنم نگاهی به مقوله روابط انسانی در مدیریت بیندازید. پس از جنگ جهانی دوم پی بردند که یک مدیر واقعی باید بتواند روابط را مدیریت کند. می شود مدیریت روابط انسانی. این کجایش ایراد دارد که مدیر یا به تعبیرى سرپرست ، در یک رابطه مستمر و فعال با مجموعه اش باشد؟!


چرا کسی نمی گوید در ١٠ سال گذشته از این تیم کثیرالسفر حتی یک گزارش ناخوشایند نشنیده ایم؟

بازیکنان سرپرستشان را پدر میخوانند، خوب ایرادش کجاست؟! این عین مدیریت علمی است. چه اشکالی دارد سرپرست تیم ، شب وروز از حال و وضع بازیکنانش مطلع باشد؟! چه چیز این موضوع امثال شما را می رنجاند؟؟ چرا کسی نمی گوید و نمی پرسد در ١٠ سال گذشته از این تیم کثیرالسفر حتی یک گزارش ناخوشایند نشنیده ایم. ما میدانیم که هستند کسانیکه منتظرند. منتظر یک اتفاق ناگوار. تا فریاد وامصیبتا سر دهند و بر صندلی معلم اخلاق بنشینند و اندرزگویی کنند. هزار بار شکر که چنین نشده است. والیبالی ها بچه هایی رشد یافته با شخصیتی پخته و بالغ هستند. براى همین است که ناقدان بدخواه ، تنها به شایعات تکیه می کنند. این در شأن شغل شریف روزنامه نگارى نیست.

آیا دست به قلمی و ستون نویسی و ورزشی نویسی تا این حد بی دروپیکر است؟! آیا حسابرسی نیست ؟! مگر می شود به همین سادگی به عبارت " میگویند" استناد کرد؟ چقدر ابلهانه ؟! سرپرست تیم از بازیکنان خودرو ١٥٠ میلیونی کادو میگیرد! چه ثروتی خوابیده در والیبال ؟ که چه بشود؟ این کادو براى چیست؟ من شخصا از این گونه اظهارنظرها بشدت میترسم. میترسم چون به روز جزا به حسابرسی الهی اعتقاد دارم . گویا بعضی ها نمیترسند . اما این جسارت نیست .  این را میگویند جسارت جاهلانه. دوست عزیز تو خود دیده اى که بازیکنان چنین کادویی به سرپرستشان بدهند؟ از منبع موثقی دریافت کرده اى؟ چگونه جسارت میکنی ؟ میدانی افترا و تهمت چیست؟ واقعا حیرت انگیز است؟


اینجا ١٤ بازیکن  اداره می شوند به بهترین شکل ممکن

برادر غیر والیبال نویس، این یک تیم در سطح جهانیست. یک تیم طراز اول. سه چهار ماه از سال را در سفرند. ممکن است بازیکنی جا بماند . شاید پاسپورتی گم شود. شاید بازیکنی خواب بماند ( مثلا ، شاید) ١٤ نفر جوان پیوسته در یک جا باهم زندگی میکنند. امکان جروبحث هست. ممکن است  درگیر شوند. شما تا حال با همسرت جروبحث نکرده اى؟ با برادرت ، باخواهرت؟؟ آیا اینها طبیعی نیست؟ چه چیز را دارى به نقطه ضعف تعبیر میکنی؟؟به این میگویند زندگی اردویی. اصلا برایت پیش نیامده که کله سحر ، دمغ و پکر از خواب بلند شوى ؟؟ دنبال کسی بگردى که دعوا راه بیندازى ؟ بچه هاى والیبال مگر چند سالشان است . واقعا چه میخواهید از جان اینها؟؟ عادل غلامی در فلان سفر با فلان بازیکن درگیر شده !! خوب که چه ؟؟ مهم این است که آنهارا در میدان یکدل و یک رنگ میبینیم . این یعنی مدیریت. آدمی گاه از عهده تک بچه هفت هشت ساله اش برنمیاید! اینجا ١٤ بازیکن  اداره می شوند به بهترین شکل ممکن . تاحال کدام بازیکن جا مانده است؟ کدام سراز فلان مکان و فلان محل درآورده است؟ شما طریقتی بهتر سراغ دارید؟ گرتو بهتر میزنی بستان بزن!

 

اگر جرم خوش خبر این است که دلال انتقال معروف به کازان روسیه بوده (که نبوده) ، چه دلالی بهتر از این ؟

من میفهمم چرا والیبال اینگونه مورد هجوم واقع می شود؟ درخت بی بر که سنگ زدن ندارد. تاریخچه زندگی سرپرست تیم را در آورده اید که چه بشود..؟ شما را چه کسی تاتی تاتی تا اینجا رسانده؟ خوش خبر را مرحوم گهرخانی آورد به ژیمناستیک، بعد استخدام شددر سازمان ورزش، بعد داورزنی بردش به صنام بعد به تیم ملی !! واقعا اینها گویاى چیست؟ معلوم است که چنین بوده! یک کارمند ساده، یک بچه شهرستانی ترک زبان، میشود سرپرست تیم ملی والیبال کشور. این نشان میدهد که مسیر رشد در این مملکت باز است  و شفاف. سرت به کار خودت باشد ، تلاش کنی ، زحمت بکشی ، در پی سنگ اندازى پیش روى این و آن نباشی رشد میکنی و بجایی میرسی که خیلی ها آرزویش را دارند . میشوى امیرخوش خبر ، میشوى سعید معروف، میشوى شهرام محمودى ، عادل غلامی که از شهرکوچکی در شمال میاید، قائمی که از گنبد می اید، میرزا که از بابل و حمزه که از شهریار غفور از کاشان میاید. اما دنبال سنگ اندازى و غوغا سالارى و افترا و تهمت زنی باشی میشوى همانی که از افتادن این و آن نفس میگیرد . بایدکسی را خراب کنی تا خودت ساخته شوى . این رسمش نیست. اگر جرم خوش خبر این است که دلال انتقال معروف به کازان روسیه بوده (که نبوده) ، چه دلالی بهتر از این ؟! اورا به یک تیم درجه یک جهانی فرستاده! اشکالی دارد؟ اگر کسی واسطه شود که یک ورزشی نویس ساده برود در بهترین مجله ورزشی جهان مطلب بنویسد آیا این میشود دلالی؟ اگر چنین بوده دست خوش خبر درد نکند که براى معروف ، منزلت و معروفیت و درآمد به ارمغان آورده. آفرین براو!


محبوبیت اطاعت میاورد

ما می دانیم که در این نوع از مدیریت که اتفاقا دانشمندان اینرشته آن را مدیریت باشگاهی نامیده اند باید محبوبیت وجود داشته باشد. زیرا محبوبیت اطاعت میاورد. سعی کرده ایم  به بهترین شکل ممکن از عهده این کار بربیاییم .می گویند هم کاریزمایش را داریم . هم دانش اش را ... حالا شما ناراحتید ، بازهم میتوانید سرتان را بکوبید به دیوار!


بچه هاى والیبال سالم و تمیز و جوانمردند

طلا را توى فاضلاب هم که بیندازى، ده سال هم که بماند، تا درش بیاورى بازهم طلاست. بچه هاى والیبال سالم و تمیز و جوانمردند. دارند تلاش میکنند. المپیک رابه چنگ آوردند و میجنگند. نتیجه شان در ریو مهم نیست. انتظارى هم نداریم. آنها به تاریخ پیوسته اند. کارى کرده اند کارستان.


در والیبال هر کسی و چیزی جای خودش را دارد

ولی بدانید که در والیبال هر کسی و چیزی جای خودش را دارد و همه چیز در جایگاه خودش تعریف شده است. حالا هرطور دوست دارید ارزیابی کنید. بگویید ارنج تیم را معروف میدهد. بگویید خوش خبر بازیکنان را انتخاب میکند. دست و پا بزنیدو سرتان را به درودیوار بکوبید. درویترین ورزش کشور، والیبال می درخشد. می درخشد چون تک تک شان گوهرند. از بازیکنان بگیرید تا سرپرست و پزشک و مربی. دست شان درد نکند . اینها نبودند شما سوژه از کجا پیدا میکردید. آنها پاسخ را در میدان میدهند. پیش از این هم بوده و بازهم خواهد بود. دوست داشته باشیم یا نه این تیم بهترین تیم گروهی تاریخ ورزش کشورمان است. نه به استناد شایعات و خزعبلات و اراجیف !! به استناد آمار و ارقام و نتایج . گلی به جمالشان . درخت پر میوه والیبال حالا حالاها سنگ خواهد خورد. شاید شماهم نصیبی ببرید. انشاالله...

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه