close
تبلیغات در اینترنت
مروری بر موفقیت تیم ملی والیبال ایران
loading...

هواداران والیبال ایران

آنچه گذشت... گزارشی کامل از حضور تیم های ملی والیبال ایران در رقابت های جهانی و آسیایی     فدراسیون والیبال ایران در پایان اسفندماه سال 91 و پس از پایان رقابت های لیگ برتر، آماده سازی حرفه ای تبم های ملی را در رده های سنی مختلف آغاز کرد و نمایندگان والیبال ایران موفق شدند تا پایان مهرماه و قبل از آغاز لیگ برتر سال 91، افتخارات متعددی در سطح آسیا و جهان کسب کنند و موجب سرافرازی کشورمان در میادین بین المللی شوند. برای مطالعه کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید... کسب مجدد مقام قهرمانی در قاره…

javadirai پنجشنبه 02 آبان 1392

آنچه گذشت...
گزارشی کامل از حضور تیم های ملی والیبال ایران در رقابت های جهانی و آسیایی

 

 

فدراسیون والیبال ایران در پایان اسفندماه سال 91 و پس از پایان رقابت های لیگ برتر، آماده سازی حرفه ای تبم های ملی را در رده های سنی مختلف آغاز کرد و نمایندگان والیبال ایران موفق شدند تا پایان مهرماه و قبل از آغاز لیگ برتر سال 91، افتخارات متعددی در سطح آسیا و جهان کسب کنند و موجب سرافرازی کشورمان در میادین بین المللی شوند.

برای مطالعه کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

کسب مجدد مقام قهرمانی در قاره آسیا، کسب جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان در لهستان و رتبه نهمی لیگ جهانی (تیم ملی بزرگسالان)، کسب مقام قهرمانی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (تیم ملی ب)، کسب مقام قهرمانی جام ریاست جمهوری قزاقستان و عنوان پنجمی امیدهای جهان (تیم ملی زیر 23 سال)، کسب مقام چهارم نوجوانان جهان (تیم ملی نوجوانان)، کسب مقام پنجمی جوانان جهان (تیم ملی جوانان)، کسب مقام قهرمانی باشگاه  های آسیا و حضور برای کسب تجربه در مسابقات باشگاه های جهان  (کاله مازندران)  و تکرار جایگاه هشتمی زنان در آسیا (تیم ملی زنان) از جمله مهمترین افتخارات کسب شده این رشته ورزشی در این مدت شش ماه (20 فروردین تا 20 مهرماه سال جاری) است.
کسب مقام قهرمانی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و کسب جواز حضور در رقابت های بین قاره ای جهان که اواخر آبان ماه در ژاپن برگزار می شود و حضور شایسته در لیگ جهانی والیبال از مهمترین دستاوردهای والیبال ایران در این مدت است که شاگردان خولیو ولاسکو برای کشورمان به ارمغان آوردند.
علاوه بر کسب مقام ها و عنوان هایی که مردان والیبال ایران در این مدت کسب کردند، دو پیام رهبر معظم انقلاب، پیام های تشکر و قدردانی روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه از ملی پوشان و حضور آنان در هیات دولت از افتخارات معنوی والیبال ایران در این مدت محسوب می شود.
در این گزارش نگاهی اجمالی به عملکرد تیم های ملی والیبال در هفت ماه  گذشته سال 91 در زمینه ورزش حرفه ای و شرح مختصری از عنوان های کسب شده داریم.

** حضوری قدرتمند در نخستین تجربه لیگ جهانی
والیبال ایران در خردادماه سال جاری نخستین حضور خود در لیگ جهانی را در رقابت های سال 2013 این مسابقات تجربه کرد، حضوری که تحسین اکثر کارشناسان جهانی این رشته ورزشی را به همراه داشت.
ملی پوشان کشورمان در شهریور ماه 1391 در مرحله انتخابی لیگ جهانی با گذر از سد تیم هایی مصر و ژاپن، توانستند بلیط ارزشمند این مسابقات را با هدایت خولیو ولاسکو برای اولین بار به دست آورند تا به عنوان قهرمان آسیا این بار وارد میدان لیگ جهانی شوند.
در بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال که از خردادماه 1392 آغاز شد، برای اولین بار در این دوره از لیگ جهانی والیبال 18 تیم حضور داشتند که در سه گروه به قرار زیر به مصاف هم رفتند.
گروه A : تیم های برزیل، لهستان، آمریکا، بلغارستان، آرژانتین و فرانسه
گروه B :تیم های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان، آلمان و ایران
گروه C : کانادا، کره جنوبی، فنلاند، هلند، ژاپن و پرتغال
دور مقدماتی این رقابت ها از 31 می یعنی 10 خرداد ماه در کشورهای مختلف شروع شد و تا 14 جولای یعنی 23 تیرماه ادامه داشت.
تیم ملی والیبال ایران که نخستین حضور خود در لیگ جهانی را در بیست و چهارمین دوره این رقابت ها تجربه کرد، با تیم های روسیه، ایتالیا، آلمان، صربستان و کوبا در گروه دوم دور مقدماتی لیگ جهانی همگروه بود که در پایان 10 مسابقه خود با کسب پنج برد و پنج باخت و 15 امتیاز در رده پنجم گروه خود ایستاد.
ملی پوشان ایران در اولین و دومین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال، مهمان روسیه قهرمان المپیک 2012 بودند که در مجموع هفت ست بازی کردند و گرفتن امتیاز یک ست از روسیه (25 بر 17) ره آورد آنان از هفته دوم این رقابت ها بود. 
تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم دور مقدماتی لیگ جهانی در تهران میزبان صربستان بود که در بازی نخست موفق به کسب نخستین امتیاز لیگ جهانی ایران در تاریخ والیبال شد و در دیدار دوم نیز نخستین پیروزی خود را در این رقابت ها به ثبت رساند. ایران در مجموع دو بازی امتیاز پنج ست را به حریف واگذار کرد و امتیاز پنج ست را از صربستان قهرمان اروپا گرفت.
خلق شگفتی های بیشتر تیم ایران از هفته پنجم دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال رقم خود که در بازی نخست با ایتالیا در حالی که در زمین حریف بازی می کرد، سه بر یک به پیروزی رسید و نخستین پیروزی خارج از خانه در ایتالیا بدست آمد و خولیوی افسانه ای در مودنای ایتالیا جایی که مربیگری را از آن شهر آغاز کرده بود، در مقابل دیدگان هزاران ایتالیایی در بالای دستان شاگردان ایرانی اش به هوا پرتاب شد. 
ایران در دومین بازی با ایتالیا که در جزیره ساساری برگزار شد، با اشتباه محرض داور بر علیه ایران سه بر دو مغلوب ایتالیا شد و در مجموع دو دیدار امتیاز پنج ست را از حریف گرفت و نتیجه چهار ست را به ایتالیا واگذار کرد که عملکرد بسیار خوبی برای ملی پوشان کشورمان بود. 
مسابقه بعدی تیم ایران با کوبا در شهر هاوانا بود که تیم ملی کشورمان موفق به شکست این تیم خوش سابقه در لیگ جهانی در دو دیدار متوالی شد. ملی پوشان ایران در بازی اول سه بر دو و در بازی دوم نیز سه بر یک کوبا را شکست دادند تا این تیم قعر نشین جدول این رقابت ها شود. بنابر این نخستین دو پیروزی تیم ایران نیز در هفته ششم لیگ جهانی رقم خورد.  
غیور مردان والیبال ایران در هفته هفتم دور مقدماتی در تهران میزبان آلمان بودند. ملی پوشان ایران در دو دیدار با آلمان یک پیروزی و یک شکست به دست آوردند. 
در بازی اول تیم ملی والیبال ایران نخستین پیروزی سه بر صفر خود در این رقابت ها را به دست آورد و در دیدار دوم نیز سه بر صفر مغلوب آلمان شد. 
در مجموع تیم ملی والیبال ایران در 10 بازی خود در دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2013 ، ضمن کسب رتبه پنجم جدول، 15 امتیاز از پنج پیروزی و پنج شکست به دست آورد. 
نتایج کل بازی های تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی به قرار زیر است:
روسیه 3– ایران صفر (25- 21، 25-22 و 25- 17)
روسیه 3- ایران یک ( 25-23، 25-22، 17- 25 و 25- 18) 
ایران 2- صربستان 3 (24- 26، 23- 25، 25- 17، 25- 14 و 16- 18) 
ایران 3- صربستان 2 (25- 20، 24- 26، 23- 25، 25-22 و 15-12) 
ایتالیا یک – ایران 3 (23- 25، 22- 25، 25-22 و 30- 32) 
ایتالیا 3- ایران 2 (25- 22، 25- 20، 20- 25، 18- 25 و 15-13) 
کوبا 2- ایران 3 (26- 24، 25-19، 19- 25، 22 – 25 و 14- 16) 
کوبا یک – ایران 3 (25-22، 20- 25، 18- 25 و 22- 25) 
ایران 3- آلمان صفر (25- 19، 25- 18 و 25- 20) 
ایران صفر - آلمان 3 ( 21- 25، 23- 25 و 22-25)
در نهایت تیم ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2013 با کسب 15 امتیاز در بین 18 شرکت کننده در این رقابت ها رتبه نهم را به دست آورد و در بین تیم های آسیایی نیز بهترین شد.
لازم به ذکر است تیم ملی والیبال ایران سال 2014 نیز در لیگ جهانی والیبال حضور خواهد داشت.

** کسب مقام قهرمانی در تهران و صعود به مسابقات جهانی 2014
تیم ملی والیبال کشورمان شهریورماه سال جاری در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در گروه دوم آسیا که به میزبانی تهران برگزار شد، با کسب مقام قهرمانی موفق به کسب جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان سال 2014 لهستان شد.
ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها سه بازی انجام دادند که شکست پاکستان، نخستین گام شاگردان ولاسکو در بازی های انتخابی جهان بود.
در این بازی که در سالن والیبال آزادی برگزار شد، شاگردان خولیو ولاسکو موفق شدند با نتیجه سه بر صفر از سد پاکستان رقیب نه چندان قدرتمند خود عبور کنند.
تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در این رقابت ها 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 12 ، 25 بر 20 و 25 بر 11 از سد اندونزی گذشت. اندونزی اگرچه رقیبی قوی تر از پاکستان بود، اما باز هم مقابل ایران حرفی برای گفتن نداشت.
تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی نیز با پیروزی قاطع 3 بر صفر برابر بحرین جواز حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان سال 2014 را به دست آورد.  شاگردان ولاسکو در این دیدار با نتایج 25 بر 16 ، 25 بر 17 و 25 بر 14 از سد رقیب همسایه گذشتند تا با کسب تمام امتیازات لازم بتوانند به بازی های قهرمانی جهان برسند.

** کسب مقام قهرمانی در مبارزه با 21 تیم آسیا
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 21 تیم در هشت گروه از ششم مهرماه آغاز شد و پس از 9 روز پیکار مردان والیبال کشورمان موفق شدند با اقتدار از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند در جوار خلیج همیشه فارس جام قهرمانی این رقابت ها را بالای سر خود برند.
ایران با کسب مقام قهرمان این رقابت ها مجوز حضور در مسابقات بین قاره ای ژاپن که اواخر آبان ماه در ژاپن برگزار می شود، به دست آورد. 
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با یک مدال طلا (2011)، یک عنوان نایب قهرمانی (2009) و یک مدال برنز در سال 2003 ، پنجمین کشور پرافتخار این رقابت ها بود و با کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها جایگاه چهارم پرافتخارترین تیم آسیا را به دست آورد و استرالیا به جایگاه پنجم رفت. 
دور مقدماتی این رقابت ها در هشت گروه (21 تیم ) برگزار شد و شاگردان ولاسکو در حالی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پا به این رقابت ها در دبی گذاشتند که با توجه به نتایج درخشانی که در رقابت‌های لیگ جهانی کسب کرده بودند، به صورت ویژه مورد توجه حریفان قرار داشتند.
ملی‌پوشان ایران در مرحله مقدماتی این پیکارها با تیم‌های قزاقستان و کویت هم‌گروه بودند و تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به سادگی از سد قزاقستان گذشت و پس از آن کویت دومین قربانی شاگردان ولاسکو بود. کیفیت بازی این دو تیم به قدری پایین‌تر از ایران بودند که کادر فنی پس از بازی با کویت تمرین با وزنه را در دستور کار ملی‌پوشان قرار دادند.
مردان والیبال ایران که در مرحله دوم با تیم‌های عراق و کره‌جنوبی هم‌گروه شده بودند، ابتدا به مصاف عراق رفتند و این تیم را شکست دادند و پس از آن برابر رقیب سنتی خود یعنی شاگردان پارک کی‌وون در تیم کره‌جنوبی قرار گرفتند. شاگردان ولاسکو در طول هفدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا تنها یک ست به حریفان واگذار کردند که آن هم در همین بازی و برابر کره‌جنوبی بود.
برنامه‌ریزی اماراتی‌ها در هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا به قدری ضعیف بود که با اعتراض و در خواست دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران مسئولان فدراسیون جهانی والیبال مجبور به دخالت شدند و نوع برنامه‌ریزی را تغییر دهند. با توجه به تغییر فرمول مسابقات مرحله سوم و حذفی این پیکارها قرعه‌کشی شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. در این مرحله شاگردان ولاسکو با لبنان روبرو شدند و تیم ایران در پنجمین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل لبنان به پیروزی رسید تا برابر ژاپن دومین حریف صاحب خود و پرافتخارترین تیم قاره کهن قرار بگیرد. اما ژاپن هم نتوانست حریف ایران شود و شاگردان ولاسکو با غلبه بر این تیم راهی دیدار نهایی شدند.
در دیدار پایانی مردان والیبال ایران بار دیگر مقابل کره‌جنوبی قرار گرفتند. چشم‌ بادامی‌ها که که در دیدار نهایی برای انتقام از والیبال ایران و کسب عنوان قهرمانی وارد میدان شده بودند، حرف چندانی برابر قدرت تیمی ایران برای گفتن نداشتند. در این مسابقه ملی‌پوشان ایران در 3 ست متوالی و با نتایج 25 بر 19، 25 بر 22، 25 بر 19 شاگردان پارک کی‌وون را از پیش‌رو برداشتند تا برای دومین بار قهرمان آسیا شوند.
شاگردان ولاسکو با این قهرمانی جواز حضور در رقابت‌های قهرمانان قاره‌ها که 28 آبان تا 3 آذر ماه سال جاری در ژاپن برگزار می‌شود را نیز کسب کردند.
نتایج کلی دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در هفدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا به قرار زیر است:
ایران 3- قزاقستان صفر
ایران 3- کویت صفر
ایران 3- عراق صفر
ایران 3- کره جنوبی یک
ایران 3- لبنان صفر
ایران 3- ژاپن صفر
ایران 3- کره جنوبی صفر
در پایان این رقابت ها نیز محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد ظریف و سعید معروف در جمع برترین‌های هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار گرفتند.
تیم های ایران، کره جنوبی، چین و ژاپن مقام های اول تا چهارم هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا را به دست آوردند.

** بازگشت معدنی با قهرمانی تیم ملی ب
فدراسیون والیبال ایران در سال جاری با تدارک دیدن پنج تیم ملی و شرکت آنها در رقابت های آسیایی و جهانی رکورد دیگری از خود به جا گذاشت. امری که مدت ها در برنامه بلند مدت این فدراسیون وجود داشت. ولاسکو بر وجود تیم ملی ب و آماده بودن دو تیم ملی بزرگسالان همواره تاکید می کرد و تلاش کرد با جا به جایی بازیکنان در تیم های الف و ب روحیه جندگی آنها را در تمرینات و مسابقات دو چندان کند.
حضور در مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و کسب مقام قهرمانی این رقابت ها از دیگر دست آوردهای مهم والیبال ایران در سال جاری بود.
هدایت تیم ملی ب والیبال به حسین معدنی سرمربی سابق تیم ملی سپرده شد تا این تیم را در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی هدایت کند.
تیم ملی ب والیبال کشورمان در دور مقدماتی مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم های کویت، قطر، ترکیه و کامرون را سه بر صفر از پیش رو برداشت.
در مرحله نیمه نهایی نیز موفق به شکست سه بر صفر اندونزی شد و در دیدار نهایی نیز با شکست سه بر یک مصر قهرمان سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد.
مسابقات والیبال در دو دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (دوره اول و سوم) برگزار شد و والیبال ایران در هر دو دوره قهرمان این رقابت ها شده است.

** تیم امید، پشتیوانه مفید برای تیم ملی
برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان ایده فدارسیون جهانی این رشته ورزشی بود که در سال جاری (2013) برای نخستین بار برگزار شد. فدراسیون بین المللی والیبال FIVB دوازده کشور برتر در رده بندی جهانی این رشته ورزشی را برای حضور در نخستین دوره این رقابت ها انتخاب کرد که از قاره کهن آسیا، ایران و استرالیا به عنوان نخستین تیم انتخاب شد.  
تیم والیبال زیر 23 سال کشورمان با تیم های استرالیا، مکزیک، روسیه، صربستان و ونزوئلا در گروه دوم این رقابت ها همگروه بود و در نهایت موفق به کسب مقام پنجمی در نخستین دوره این مسابقات شد.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در دو بازی دور مقدماتی موفق به شکست تیم های مکزیک و استرالیا شد. در ادامه در برابر تیم های روسیه و صربستان مغلوب شد و به رغم شکست ونزوئلا در بازی پنجم دور مقدماتی از راه یابی به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها بازماند.
شاگردان پیمان اکبری در مرحله نیمه نهایی و نهایی نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان با شکست تونس و ونزوئلا به مقام پنجمی دست یافت تا با پنج پیروزی و دو شکست در بین 12 تیم شرکت کننده، عنوان پنجم را به دست آورد.
تیم والیبال زیر 23 سال ایران در مدت شش ماه برنامه های آماده سازی خود برای حضور شایسته در رقابت های جهانی، دو اعزام برون مرزی نیز داشت که در مسابقات والیبال جام ریاست جمهوری قزاقستان به مقام قهرمانی دست یافت.  
مسابقات والیبال چهارجانبه آرژانتین دیگر حضور برون مرزی این تیم بود که با تیم های والیبال زیر 23 سال روسیه، استرالیا و آرژانتین (میزبان) در دو تورنمنت به رقابت پرداخت. تیم والیبال زیر 23 سال کشورمان در این در تورنمنت نخست در شهر مورون سوم شد و در دومی که در شهر کابا برگزار شد، عنوان چهارمی را به دست آورد.

** کسب عنوان پنجمی جوانان جهان تنها با یک شکست  
مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان در سال 2013 به میربانی ترکیه برگزار شد که شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم جوانان ایران موفق به کسب مقام پنجم جهان شدند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها که با حضور 20 کشور جهان برگزار شد، با تیم های آرژانتین، ژاپن، مکزیک و استونی همگروه بود. ملی پوشان جوان ایران در دور مقدماتی چهار پیروزی متوالی به دست آوردند که تیم های آرژانتین، مکزیک و ژاپن را سه بر صفر و استونی را سه بر یک شکست دادند.
جوانان ایران در دور دوم این رقابت ها به مصاف مصر رفتند و سه بر صفر این تیم را شکست دادند تا به جمع هشت تیم برتر راه یابند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی با اقبال بد حریف برزیل شد و تنها شکست شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم جوانان در این رقابت ها در برابر برزیل رقم خورد که سه بر صفر مغلوب این تیم شدند.
تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی و نهایی هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان موفق به شکست تیم های آرژانتین و ترکیه (میزبان) شد تا در نهایت عنوان پنجم این رقابت ها را به دست آورد.

** چهارمی نوجوانان در جهان
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از 6 تا 16 تیرماه سال جاری با حضور 20 تیم برتر جهان در مکزیک برگزار شد و تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های روسیه، فرانسه، روآندا و فنلاند همگروه بود.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که به عنوان قهرمان آسیا در این رقابت ها شرکت کرده بود، در دور مقدماتی موفق به شکست تیم های فرانسه و روآندا با نتیجه سه بر صفر شد و فنلاند را نیز سه بر دو شکست داد. ملی پوشان نوجوانان ایران در بازی با روسیه سه بر صفر مغلوب شد تا دور مقدماتی را با سه پیروزی و یک شکست به پایان برساند.
ملی پوشان نوجوان ایران در مرحله دوم این رقابت ها موفق به شکست سه بر یک مصر شد و به جمع هشت تیم برتر راه یافت. تیم ایران در مرحله یک هشتم با شکست سه بر یک آرژانتین به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها راه یافت.
یکی از اشکالات مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان فرمول برگزاری بازی ها بود به گونه ای که تیم ایران در مرحله نیمه نهایی دوباره با تیم روسیه روبرو شد در صورتی که باید در دیدار نهایی با این تیم روبرو می شد. نوجوانان کشورمان در این بازی سه بر صفر مغلوب روسیه شدند و برای کسب عنوان سومی راهی مرحله نهایی شدند.
شاگردان ایرج مظفری سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مرحله نهایی نیز سه بر یک مغلوب لهستان شدند تا به عنوان چهارمی این رقابت ها به کار خود پایان دهد.
تیم والیبال نوجوانان روسیه که در دو بازی موفق به شکست ایران شد، مقام قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد. تیم های چین و لهستان نیز عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.

** تکرار رتبه هشتمی زنان در آسیا
تیم ملی والیبال زنان کشورمان از 19 شهریور ماه به منظور شرکت در هفدهمین دوره رقابتهای والیبال قهرمانی زنان آسیا تهران را به مقصد تایلند ترک کرد.
تیم ملی والیبال زنان کشورمان در دور مقدماتي هفدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني زنان آسيا پس از رویارویی با تیم های چین ، فیلیپین  و هند با یک شکست و دو پیروزی به جمع هشت تیم برتر این رقابتها راه یافت و راهی مرحله بعدی شد. 
 ملي پوشان واليبال ايران در دومين مرحله جام هفدم زنان آسيا به ترتیب با تیم های قدرتمند کره جنوبي و چین تایپه بازي كرد كه در برابر آنان مغلوب شد. 
والیبالیست های کشورمان در مراحل یک چهارم و نيمه نهايي نیز به ترتيب به مصاف تیم های ژاپن و قزاقستان رفتند که در برابر آنان مغلوب شدند.
تیم ملي واليبال كشورمان در مرحله نهايي براي کسب عنوان هفتمی بار دیگر به مصاف چين تايپه رفت و با پذيرش شکست در برابر اين تيم به عنوان هشتمی این رقابتها بسنده کرد. 
 هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا كه با حضور 16 تیم از 22 شهریورماه در شهر ناخون پاتوم تایلند شروع شده بود، سي ام شهريورماه با قهرماني تايلند (ميزبان) به پایان رسيد و تیم ایران در بین 16 تیم به مقام هشتم رسید.
تیم ملی والیبال زنان ایران در این دوره از رقابت ها همانند دو دوره گذشته این رقابت ها موفق به کسب عنوان هشتمی شد. البته ذکر این نکته ضروری است که در سال 2009 در بین 12 تیم شرکت کننده، ایران هشتم شد و در سال 2011 در بین 14 تیم آسیا به عنوان هشتمی دست یافت.

** کاله نماینده شایسته در آسیا
همچنین تیم والیبال کاله مازندران به عنوان قهرمان لیگ برتر والیبال سال 91 ایران در سال 2013 در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا شرکت و با کسب عنوان قهرمانی جواز حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان را به دست آورد.
شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم کاله در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان به دلیل به همراه نداشتن بازیکنان اصلی خود پس از پایان دور مقدماتی با پذیرش سه شکست از راه یابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.

** آینده ای جذاب برای والیبال ایران
آماده سازی، تجهیز و شرکت پنج تیم ملی در رده مردان و یک تیم در رده بانوان در مسابقات جهانی و آسیایی، توانایی و ظرفیت بالای والیبال ایران و برنامه ریزی و مدیریت حرفه ای مجموه فدراسیون والیبال ایران را به خوبی نشان می دهد و از آینده روشن ایران در والیبال دنیا خبر می دهد.
پس از پایان رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان 12 تیم باشگاهی در لیگ برتر ایران به رقابت می پردازند و پس از پنج هفته پیکار لیگ برتر تعطیل می شود و تیم ملی از 16 آذر ماه با برپایی اردوی کوتاه مدت خود را برای حضوری شایسته در مسابقات والیبال قهرمان قهرمان که از 28 آبان لغایت 3 آذر در دو شهر کیوتو و توکیوی ژاپن برگزار می شود آماده خواهد کرد و پس از این مسابقات رقابت های لیگ برتر در رده مردان مجددا از سر گرفته می شود و در 25 اسفندماه به پایان خواهد رسید.

گزارش از: هادی افتخاری

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه