close
تبلیغات در اینترنت
هواداران والیبال ایران - مطالب ارسال شده توسط admin1
loading...

هواداران والیبال ایران

اولین سایت اختصاصی جامعه مجازی والیبال ایران

mobina.h سه شنبه 17 شهريور 1394

سرمربی تیم ‌ملی آرژانتین پس از پیروزی مقابل تیم ‌ملی والیبال ایران گفت: برای ایران در این زمان ناراحت هستم. ‌

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسکو پس از پیروزی آرژانتین مقابل ایران در جا‌م جها‌نی، اظها‌ر کرد: من از این پیروزی خیلی خوشحال هستم. تیم ‌ملی ایران در سطح بالاتری از والیبال جهان قرار دارد و شکست دادن این تیم برای ما یک کار بزرگ محسوب می‌شود. من قبلا در کنفرانس خبری پیش از مسابقات گفته بودم که ما بازی را مقابل ایران در قهرمانی جهان واگذار کردیم. در آن زمان خوشحال نبودم و حالا هم خیلی شاد نیستم.

سرمربی تیم ‌ملی آرژانتین افزود: وقتی که سرمربی تیم ‌ملی ایران بودم مقابل آرژانتین پیروز شدیم برای ایران خوشحال بودم و برای آرژانتین هم ناراحت بودم. در این زمان برای آرژانتین خوشحال هستم اما برای ایران ناراحتم.

mobina.h سه شنبه 17 شهريور 1394

سرمربی تیم ‌ملی والیبال ایران پس از باخت مقابل تیم ملی آرژانتین گفت: فراموش نکنیم که یک تورنمنت طولانی را پیش‌رو داریم و باید در آینده بهتر از امروز کار کنیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسلووبودان کواچ پس از باخت به تیم ‌ملی آرژانتین در جا‌م جها‌نی، اظها‌ر کرد: به حریف تبریک می‌گویم. من از این که باختیم خوشحال نیستم، اما این یک تورنمنت طولانی است. بنا‌بر‌این ما باید تلاش کنیم تا در بازی‌های بعدی بهتر از امروز باشیم.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: ما تلاش می‌کنیم تا بهتر بازی کنیم و در ست نخست تنها با سه سرویس خوب پیروز شدیم.

mobina.h سه شنبه 17 شهريور 1394

دیدار تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین با نتیجه 3 بر یک یه سود شاگردان ولاسکو خاتمه پیدا کرد. در پایان این مسابقه کونته، بازیکن شماره 7 آبی و سفیدپوشان آرژانتین به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.
این در حالی است که همین بازیکن با کسب 26 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان هم شد.

همچنین سید محمد موسوی از تیم ‌ملی والیبال ایران نیز 13 امتیاز را کسب کرد.

 

 

mobina.h سه شنبه 17 شهريور 1394

تیم ‌ملی والیبال ایران در نخستین بازی از جا‌م جها‌نی والیبال 2015 به مصاف آرژانتین رفت که با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت هواداران تیم ملی والیبال، تیم ‌ملی والیبال جا‌م جها‌نی 2015 را با مصاف مقابل آرژانتین آغاز کرد که با نتیجه‌ سه بر یک و امتیازهای 25 – 27 ، 25 – 22 ، 25 – 22 و 26-24 مقابل این تیم شکست خورد تا خولیو ولاسکو بار دیگر به شاگردان سابق خود درس یاد داده باشد.

آرژانتینی‌ها با هدایت خولیو ولاسکو در یکی، دو سال گذشته پیشرفت زیادی کرده بودند و بعد از قهرمانی در منطقه پان آمریکن و کسب سهمیه سطح یک لیگ جهانی از مدعیان این ر‌قا‌بت‌ها به شمار می‌رود.

تیم ‌ملی والیبال ایران نیز به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب سهمیه المپیک پا به این ر‌قا‌بتها گذاشته بود. شاگردان اسلوبودان کواچ به دنبال کسب پیروزی و قرار گرفتن روی سکوی اول و دوم هستند.

تیم ‌ملی والیبال ایران با ترکیب محمد موسوی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، عادل غلامی، سعید معروف ، مهدی مرندی بازی را آغاز کرد.

ست نخست 27-25 ایران:

در ست نخست 27 بر 25 تیم ‌ملی والیبال نخستین بازی خود را مقتدرانه آغاز کرد. با سرویس های حساب شده ایران دریافت‌های آرژانتین خیلی زود پنج امتیاز در مقابل تک آرژانتین رقم خورد، اما ولاسکو که به خوبی عملکرد تکنیکی بازیکنان ایران را می‌شناخت وقت استراحت گرفت.

تمرکز نقش آفرینی پالاسیوس و آبشارهای خوب کونته روند بازی را به سود آرژانتین تغییر داد. بازی پر اشتباه بازیکنان ایران در توپ گیری و بهره بردن آرژانتینی‌ها از خطای دست مدافعان ایران موجب شد تا در اواسط ست نخست آرژانتینی‌ها چهار امتیاز پیش بیافتند.

حتی تیم ‌ملی والیبال ولاسکو جای خالی‌های معروف را هم پیش‌بینی کرده بود، اما بعد از امتیاز 20 ملی‌پوشان ایران سرانجام به خود آمدند و چند دریافت اشتباه کافی بود تا عادل غلامی و محمد موسوی در توپ های برگشتی کار را روی سرعت ببرند.

همچنین موتور شهرام محمودی نیز روشن شود. در حالی که دو تیم قصد تسلیم شدن در 25 را نداشتند سرانجام شاگردان ولاسکو 27 – 25 تسلیم ملی‌پوشان والیبال ایران شدند.

ست دوم 25-22 آرژانتین:

تیم ‌ملی والیبال ایران که نمی خواست به حریف فرصت دهد از همان ابتدا کار را مقتدرانه آغاز کرد.

ملی‌پوشان ایران خیلی زود برتری خود را به حریف تحمیل کردند. بازی خوب شهرام محمودی و دفاع عالی از محمد موسوی در کنار حملات قدرتی میلاد عبادی پور نقطه قوت تیم ‌ملی والیبال ایران در این دیدار بود.

در مقابل شاگردان خولیو ولاسکو که تصمیم به تسلیم شدن را نداشتند به تدریج ایران را دنبال می‌کرد‌ند. فاکوندو کونته بهترین بازیکن آرژانتین بود که با پروازهای خیره کننده خودش همچنان امتیاز می ساخت.

همچنین پالاسیوس نیز در این ست عملکرد خوبی داشت و به سختی مهار می‌شد. آرژانتین در توپ یگری مثل ست اول خوب بود و تمام جای خالی معروف را می‌گرفت.

دو تیم در امتیاز بالای 20 به تساوی رسیدند. اگر چه مهره چینی‌های ولاسکو دو امتیاز را به سود تیمش به همراه داشت ، ولی نمایش غیرتمندانه والیبالیست‌های ایران این اجازه را نمی داد تا برتری بیشتر شود.

آرژانتین 26 بر 22 پیش افتاده بود که ولاسکو ، پلاژن را باز هم برای سرویس زدن به میدان فرستاد ، اما کواچ که نمی خواست ریسک کند وقت استراحت گرفت. در نهایت این ست نیز به سود آرژانتین تمام شد.

ست سوم 25 – 22 آرژانتین:

در سه ست سوم بازی آرژانتینی‌ها روحیه مضاعفی یافته بودند.

آرژانتین در حملات بلند به مراتب بهتر از تیم ‌ملی والیبال ایران کار می‌کرد و در اسپک و دفاع روی توپ موفق‌تر بود. به ویژه‌ سباستین سول و پالاسیوس سد دفاعی بسیار محکمی را پدیده آورده بودند.

در مقابل سید موسوی عراقی تک ستاره تیم ‌ملی ایران در این مسابقه بود که به تنهایی سعی در مهار آبشارهای قدرتی حریف داشت. موسوی در حملات سرعتی بسیار موفق بود و از تمامی پاس‌های پاسور تیم امتیاز می ساخت.

کواچ برای تقویت حملات کناری نیز امیر غفور را به جای شهرام محمودی به میدان فرستاد غفور که بعد از مدت‌ها مصدومیت بار دیگر به روزهای اوج خود نزدیک بود نمایش خارق العاده ای داشت و موفق شد بارها سد دفاعی حریف را بشکند. با این حال توپ گیری‌های عالی از بازیکنان آرژانتین و همچنین مدیریت خوب بازی توسط ولاسکو موجب شد تا شاگردان اسلووبودان کواچ در ست سوم با اختلاف سه امتیاز شکست بخورند.

آرژانتین ست سوم را 25 بر 22 برد.

ست چهارم 26 - 24 آرژانتین

تیم ‌ملی والیبال ایران در شروع ست چهارم نمایش بسیار ضعیفی داشت.

در حالی که آرژانتینی‌ها به دهمین امتیاز خود می‌رسیدند ، از مجموع چهار امتیاز تیم ‌ملی والیبال ایران سه امتیاز بابت خطای حریف بود.

کواچ که نمی خواست شاهد باخت ضعیف تیمش باشد دست به تعویض زد. او مجتبی میرزاجانپور را به جای میلاد عبادی پور به میدان فرستاد.

همچنین سعید معروف را که از ابتدا نمایش ضعیفی داشت بیرون کشید و مهدی مهدوی را جایگزین او کرد تا لااقل ایران در حمله متفاوت کار کند و در دفاع تور نیز تقویت شود.

با این حال آرژانتینی‌ها که روحیه مضاعفی یافته بودند به کمک مثلث طلایی کونته ، سباستین سل و پالاژیه از چپ و راست زمین ایران را آماج حملات خود می‌کرد‌ند.

آرژانتین در این ست واقعا بی نقص کار می‌کرد. ولاسکو آرام عملکرد شاگردانش را زیر نظر داشت و لبخند رضایت از عملکرد بازیکنان تیم ‌ملی ایران بر لبانش نقش می‌بست.

کواچ که از ترکیب اصلی ناامید شده بود اکثر آنها را تعویض کرد که با این تغییرات ایران به بازی برگشت و در امتیاز 24 به آرژانتین رسید اما در نهایت تیم ‌ملی والیبال ایران ست چهارم را هم با امتیاز 26-24 باخت و در مجموع تیم ‌ملی والیبال ایران با نتیجه‌ سه بر یک و امتیازهای 25 – 27 ، 25 – 22 ، 25 – 22 و 26-24 مقابل آرژانتین شکست خورد.

تیم ‌ملی والیبال ایران از نخستین بازی خود امتیازی نگرفت تا در روز دوم این مسابقات از ساعت 18:30 فردا (چهارشنبه) 18 شهریور ماه به مصاف تونس برود.

mobina.h دوشنبه 16 شهريور 1394

نشست خبری سرمربیان تیم های حاضر در شهر هاماماتسو که برای برگزاری مرحله نخست رقابت های جام جهانی 2015 والیبال به این شهر آمده اند امروز دوشنبه، 16 شهریور ماه برگزار شد. در این نشست سرمربیان تیم های ایران، آرژانتین، روسیه، لهستان، تونس و ونزوئلا حضور داشتند.

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی والیبال آرژانتین که در بازی نخست باید برابر ایران قرار بگیرد در این نشست اظهار داشت: بازی اول برابر ایران برای ما دشوار است، چون همانطور که همه می‌دانید ایران تیم قدرتمندی است که نتایج خوبی را نیز در لیگ جهانی امسال کسب کرد. سال گذشته، آرژانتین در مسابقات جهانی 3 بر صفر از ایران شکست خورد، اما امیدوارم که این بار شاهد پیشرفت بیشتری در تیمم باشم و بتوانیم در حد و اندازه ایران ظاهر شویم. برای من این بازی خیلی خاص است، چون من قبلاً مربی ایران بودم ضمن اینکه من عاشق ایران هستم و تیم ملی این کشور تیم مورد علاقه من است.

اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران نیز گفت: ولاسکو، مربی سابق ایران بود و بازیکنان من را به خوبی می‌شناسد. به نظر من، آرژانتین تیم بسیار خوب و قدرتمندی است و والیبال را خوب بازی می کند. به هر حال ما هم نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با موفقیت زمین را ترک کنیم.

ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال روسیه عنوان کرد: مسابقات سخت و مهمی در پیش است و کار سختی در این تورنمنت داریم.

مکاور فتحی، سرمربی تیم ملی والیبال تونس هم درخصوص رقابت های جام جهانی 2015 خاطرنشان کرد: بازی اول ما برابر قهرمان جهان یعنی لهستان است. باید خیلی خوش شانس باشیم که یک بازی رسمی را مقابل قهرمان جهان برگزار می‌کنیم. باید از این بازی نهایت استفاده را ببریم. امیدوارم تیم من تجربه حاصل از این بازی را به کار بگیرند و والیبال تکنیکی را خوب بیاموزند.

استفان آنتیگا، سرمربی تیم ملی والیبال لهستان اظهار داشت: تونس اسپکرهای قدرتمندی دارد. من بازیکنان تونس را به طور کامل نمی‌شناسم. به هر حال می دانم که بازی اول بسیار مهم است و باید شروع خوبی را رقم بزنیم؛ پس نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

ناچی وینچنزو، سرمربی تیم ملی والیبال ونزوئلا هم در این نشست خبری گفت: رقابت های سختی در این دوره از مسابقات با حریفان داریم، اما تمام تلاش خود را به کار می گیرم تا از بازی اول عملکرد خوبی داشته باشیم. امیدوارم در پایان مسابقات با رضایت ژاپن را ترک کنیم.

mobina.h شنبه 14 شهريور 1394

 

سفری 16 ساعته به مسافرتی 30 ساعته تبدیل شد!!


سرپرست تیم ملی والیبال ایران نسبت به برنامه نامناسب سفر تیم ایران به ژاپن که از سوی فدراسیون جهانی والیبال و میزبان طراحی شده بود اعتراض کرد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، تیم ملی والیبال ایران پس از سفری 30 ساعته به هاماماتسوی ژاپن رسید تا رقابت های خود در مرحله اول جام جهانی 2015 را برگزار کند. شرایط سفر ملی پوشان ایران برای رسیدن به ژاپن به گونه ای بود که اکثر بازیکنان با قرار گرفتن در شرایط سخت و نشستن طولانی مدت بر روی صندلی های هواپیما برای 11 ساعت مستمر و پیمودن سفری 5 ساعته با اتوبوس بسیار خسته شدند.
همین موضوع موجب شد تا مسئولان فدراسیون والیبال ایران نسبت به برنامه ریزی نامناسب ژاپنی ها اعتراض کنند. امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران اعتراض رسمی خود را به مسئولان فدراسیون والیبال ژاپن و همچنین فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد. چرا که با اندکی برنامه ریزی بهتر، مسیری که تیم ایران برای رسیدن به ژاپن در مدت 30 ساعت طی کرد می توانست در حدود 16 ساعت طی شود که مسئولان ایران درخواست کردند، ضمن پاسخگویی در خصوص علت این موضوع، برای بازگشت تیم ملی به ایران این برنامه ریزی به صورت دقیق تر انجام شود.
تيم ملي واليبال ایران برای حضور در مسابقات جام جهاني 2015 در كشور ژاپن، ساعت 5 بامداد روز جمعه عازم فرودگاه امام خميني (ره) شد و سپس تهران را به مقصد توكيو ترك كرد. ملي پوشان ایران ابتدا به استانبول رفتند و پس از توقفي حدوداً 4 ساعته با پروازي 11 و نیم ساعته عازم توكيو شدند و پس طی مسافتي حدوداً 5 ساعته با اتوبوس به هتل کونکورد در شهر هاماماتسو رسيدند.

 
mobina.h چهارشنبه 11 شهريور 1394

سرمربی صربستانی تیم ملی والیبال ایران گفت: اصلی‌ترین حریفان ما در جام جهانی والیبال تیم‌های آمریکا، روسیه و لهستان و ایتالیا هستند که با مربی و سازماندهی جدید خطرناک هستند.

به گزارش ایسنا، اسلوبودان کواچ پس از تمرین تیم ملی والیبال در آستانه اعزام به مسابقه‌های جام جهانی اظهار کرد: ما خیلی سخت آمادگی خود را شروع کردیم. در جام واگنر نتوانستیم بازی‌های خوبی انجام دهیم اما در روسیه به اهداف خود تا حدی رسیدیم و والیبال خوبی را به نمایش گذاشتیم. اصلی‌ترین حریفان ما آمریکا، روسیه و لهستان و ایتالیا هستند که با مربی و سازماندهی جدید خطرناک هستند.

او ادامه داد: پیش از این با همه تیم‌های قدرتمند بازی کرده‌ایم و سابقه پیروزی داریم و مثل همه قدرت‌های دیگر در این مسابقه‌ها شانس موفقیت داریم. وقتی که برای جام واگنر اعزام شدیم از نظر ذهنی آمادگی این مسابقه‌ها را نداشتیم. با صحبت‌هایی که انجام شد از نظر ذهنی نیز این آمادگی را پیدا کردیم تا برای مسابقه‌های جهانی آماده شویم.

کواچ در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: در جام جهانی حریفانی مقابل ما بازی می‌کنند که شاید از نظر اسمی در حد آمریکا روسیه و لهستان نباشند. بازیکنان ما به آن حریفان هم با احترام نگاه می‌کنند. 6 مسابقه خیلی سخت داشتیم و برنامه‌ریزی طوری بود که مانند جام جهانی بین کشورها جابه‌جا شویم. ما سعی کردیم بازی‌های تدارکاتی را شبیه به برنامه‌ریزی جام جهانی انجام دهیم. در حال حاضر فکر می‌کنم 14 بازیکن آن‌هایی هستند که می‌توانیم در جام جهانی با آن‌ها نتایج لازم را کسب کنیم و فعلا برای این مسابقه‌ها تغییر و تحول نخواهیم داشت.

کواچ افزود: از همه بعد از جام واگنر عذرخواهی کردم که والیبال خوبی بازی نکردیم. طی مصاحبه‌ای هم که داشتم گفتم که بازیکنان از نظر ذهنی ممکن است صددرصد آماده نباشند. از زمانی که آمده‌ام با این ذهنیت می‌جنگم تا بازیکنان بفهمند برای هر مسابقه تلاش کرد و هر مسابقه اهمیت خاص خودش را دارد. همیشه اینجا بودم تا پاسخگو باشم. من حرفی که می‌زنم باید اجرا شود زیرا فدراسیون از من جواب می‌خواهد. گاهی ممکن است اختلاف نظر یا برداشت‌های اشتباهی در ترجمه حرف‌های من پیش بیاید اما من منظوری نداشتم که فدراسیون را متهم کنم و فکر می‌کنم که اشتباهی است که در ترجمه به وجود آمده و از قول من نقل شده که فدراسیون برنامه‌های من را به هم ریخته است.

کواچ خاطرنشان کرد: بارها گفته‌ام که فدراسیون خوب کار کرده و اگر تغییری هم انجام شده به دلیل این بود که تمرکز ما کاملا روی جام جهانی بوده است. ما باید برای جام جهانی برنامه‌هایمان را تغییر می‌دادیم اما این موضوع در ترجمه بد نقل شده بود. از من پرسیدند که شما با ترکیب متفاوتی در قهرمانی آسیا شرکت کردید و من در پاسخ به این سوال توضیحاتی ارائه دادم که ما بعد از لیگ جهانی استراحت کردیم و تیم ب در مسابقه‌های قهرمانی آسیا شرکت کرد. این سخت است که بعد از 6 هفته قهرمانی استارت خوب بزنیم. ما بازی به بازی بهتر خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی همچنین خبرهای منتشر شده درباره اختلاف خودش با بازیکنان تیم ملی گفت: من با بازیکنان خیلی جدی در رختکن صحبت کردم؛ نه اینکه با یک یا دو نفر تند حرف بزنم بلکه با همه تند صحبت کردم. عکس‌العمل این موضوع را می‌توانید در بازی‌های بعدی ببینید. ما روسیه قهرمان المپیک را شکست دادیم. بازیکنانم خیلی خوب برخورد کردند اگر کسی قرار باشد حرف من را گوش نکند و یا قرار باشد فدراسیون حرف من را گوش ندهد پس من سرمربی نیستم. دوباره تکرار می‌کنم بعد از بازی با ژاپن خیلی جدی با بازیکنان صحبت کردم و اختلافی وجود نداشت. من با هر 14 بازیکن تک تک حرف زدم و گفتم که خیلی از دست‌شان ناراحتم. خیلی احمقانه است که یک نفر برای من خبری ترجمه کرد درباره این که با مهدی مهدوی دعوا کردم. مهدوی بازیکن حرفه‌ای است. من نمی‌دانم این بحث دعوا از کجا پیش آمد اما آنچه واقعیت بود به شما گفتم.

mobina.h پنجشنبه 05 شهريور 1394

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار تدارکاتی و دوستانه خود در اردوی روسیه موفق به شکست هلند شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان کشورمان از ساعت 19 و 30 دقیقه امروز در نخستین مسابقه خود در اردوی آماده سازی روسیه، در سالن والیبال باشگاه دینامو مسکو به مصاف ملی پوشان هلند رفتند.
شاگردان اسلوبودان کواچ در این مسابقه در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 16 و 25 بر 15 به پیروزی رسیدند تا بازیکنان از نظر روحیه به دوران خوب قبلی نزدیک شوند.
سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور و میلاد عبادی پور و مهدی مرندی به عنوان لیبرو ترکیب آغاز کننده تیم ایران در این مسابقه بودند.
در سوی دیگر میدان نیز هارسکامپ، کوی، دِیک، خاردرن، کولِوِین، دیفن باخ، یُرنا برای هلند به میدان رفتند.
در ست اول این دیدار بازیکنان ایران شروع خوبی داشتند و موفق شدند در وقت استراحت فنی اول 8 بر شش از حریف خود پیشی بگیرند. پس از آن عملکرد خوب ملی پوشان به ویژه مهدی مرندی در این ست در دریافت و توپ گیری بی نقص در لحظات حساس بازی منجر شد تا ایران در وقت استراحت فنی دوم 16 بر 12 پیش بیافتد. این روند ادامه داشت و شاگردان کواچ در این ست با توپ گیری های تحسین بر انگیز مرندی 25 بر 17 پیروز شدند.
در ست دوم این دیدار ایران بازی را با همان ترکیب ست نخست آغاز کرد. هلندی ها هر چه تلاش کردند نتوانستند مقابل عملکرد خوب ایران در دفاع روی تور ایران ایستادگی کنند و حتی سرویس های خوب آنها نیز از سوی ملی پوشان کشورمان به خوبی دریافت می شد و در نهایت در این ست نیز تیم ملی کشورمان 25 بر 16 به پیروزی رسید.
در ست سوم نیز شاگردان کواچ موفق شدند 25 بر 15 پیروز این مسابقه شوند تا در نخسین دیدار دوستانه خود در اردوی مسکو مقابل تیم ملی هلند که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا آماده می کند، سه بر صفر پیروز شوند.
پس از پایان مسابقه با توافق سرمربیان، دو تیم ایران و هلند دو ست دیگر نیز با هم مسابقه دادند که ملی پوشان کشورمان موفق به شکست حریف شدند تا پنج ست متوالی تیم ملی والیبال هلند را شکست داده باشند.که در این ست بوبان مهدی مهدوی، فرهاد قائمی، امیر غفور، سامان فائزی، محمد جواد معنوی نژاد، محمد حسن صنوبر و عبدالرضا علیزاده را به میدان فرستاد.
ملی پوشان والیبال ایران که روز گذشته وارد مسکو شده بودند، فردا و پس فردا نیز در دو دیدار دوستانه و تدارکاتی به مصاف تیم ملی والیبال روسیه خواهند رفت.
تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور شایسته در جام جهانی والیبال که از 17 شهریورماه به میزبانی ژاپن آغاز خواهد شد، آماده می کند.

 
mobina.h پنجشنبه 05 شهريور 1394

 

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان، شرایط تیم ملی در اردوی روسیه را مثبت ارزیابی کرد و گفت:« برنامه ريزي دقيقي قبل از بازي هاي جام جهاني براي اردو هاي تداركاتي انجام گرفته كه بسيار مفيد است. پس امیدوارانه باید نهایت سعی خود را برای بهره گیری از این سه بازی دوستانه باقیمانده کنیم. نوسانات در بازي هاي دوستانه كاملا عادي است. چون در ورزش هاي گروهي نمي توان كل سال روي يك خط صاف حركت كرد. »

او این را گفت و ادامه داد:« اردوي لهستان از دو جهت مثمر ثمر بود يكي به خاطر مقابله با توان فني بالاي تيم هاي حريف بود و دیگري از اين جهت كه افراد خاصي موقعیت اين را پيدا كردند تا عقده هاي دروني خود را با قلم خود روي كاغذ بياورند.»

کاپیتان تیم ملی کشورمان در خصوص علت عذر خواهی اش از مردم لهستان هم گفت:« تیم ایران اکنون در والیبال دنیا دارای شان و منزلت بالایی است. اینکه لهستان به عنوان یکی از کشورهای مهد والیبال به ما احترام گذاشته و ما را به این مسابقات دعوت کرده است خود جای افتخار دارد. مردم لهستان برای دیدن این مسابقات به سالن آمدند و این مسابقات برایشان ارزش زیادی داشت.آنها خواستار این بودند که بازی های خوب و تماشایی ای را شاهد باشند. اما ما متاسفانه نتوانستیم در مسابقات نمایش خوبی از قدرت والیبال ایران را به نمایش بگذاریم.اين عذر خواهي از مردم لهستان نشان دهنده شخصیت و دیپلماسی صحيح والیبال ایران است كه تلاش زيادي از طرف مجموعه واليبال براي بدست آمدن اين شخصيت به عمل آمده است.»

معروف در بخش دیگری از حرفهایش گفت:« تيم ملي واليبال ايران با تمام وجود قدردان انرژي مثبت ملت ايران خواهد بود و از هيچ تلاشي براي شادي دل اين ملت دريغ نخواهیم كرد. همانطور كه تا كنون هم تنها حامي واقعي ما براي ادامه كار همين مردم بودند. ما با تمام وجود در نهایت رفاقت و انسجام تیمی که رمز اول موفقیت تیم ملی بوده، در این راه دشوار قدم برداشته ایم و مطمئنا در حفظ ان کوشا خواهیم بود.»

شايعه سازاني كه از آب گل آلود ماهي مي گيرند.سعید معروف این بحث را راه انداخته و می گوید:«خوشبختانه به علت حضور افراد فهيم و کار بلد در كنار تيم ملي، بلوغ فكري و شخصيتي مجموعه واليبال به حدي رشد كرده است كه خود به تنهايي از پس تمامي ماموریت ها و مسئوليت ها برمی آيد و به همين دليل نيازي به كمك افراد شايعه ساز و فرصت طلب در هيچ زمينه اي احساس نمي شود.»

کاپیتان معروف در پايان ضمن تشكر از تمامي كساني كه حامي واليبال بوده اند گفت:« بعيد مي دانم سطح دانش فني منتقدين از نوع فرصت طلب، در حدي باشد كه بشود از آنها استفاده كرد. جاي بسي خوشحاليست كه اكثريت مردم درك بالايي از واليبال و زحمات اين تيم دارند و اين انرژي از طرف مردم به اندازه اي هست كه شايعات مطرح شده كوچكترين خللي به روند كاري ما وارد نمی كند.»

mobina.h چهارشنبه 04 شهريور 1394

بیت الله عباسپور، بعد از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با یک بیماری نادر، دیشب دار فانی را وداع گفت.

این ورزشكار قهرمان ایرانی، مقام‌های جهانی زیادی کسب کرد و نام ایران را در رشته پرورش اندام، سر زبان‌ها انداخت. او بیماری التهاب رگ‌های خونی داشت.

این ضایعه بزرگ را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض می کنیم.

mobina.h چهارشنبه 04 شهريور 1394

تیم ملی والیبال کشورمان در اردوی تدارکاتی خود در مسکو طی سه دیدار دوستانه مقابل هلند و روسیه به میدان می رود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان که خود را برای حضوری شایسته در مسابقات جام جهانی ژاپن آماده می کند، هم اکنون به منظور برگزاری چند دیدار دوستانه در شهر مسکو به سر می برد.
پیش از این قرار بود ایران ابتدا با روسیه و سپس با هلند مسابقه دهد که بر اساس برنامه جدید، ملی پوشان کشورمان ساعت 18 امروز چهارشنبه در اولین دیدار دوستانه خود در مسکو مقابل تیم ملی هلند قرار می گیرند و فردا پنجشنبه و جمعه در دو دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی روسیه خواهند رفت.

mobina.h چهارشنبه 04 شهريور 1394

کارشناس والیبال ایران با اشاره به عملکرد ضعیف تیم ملی و اختلاف بین کواچ و برخی از بازیکنان در ست سوم بازی با ژاپن گفت: کواچ تا الان هیچ کاری برای ما انجام نداده و مربی‌ای نیست که در شرایط حساس به تیم ما کمک کند.

علیرضا معمری درباره باخت تیم ملی والیبال به ژاپن به خبرنگار ایسنا گفت: نه تنها من که خیلی از کارشناسان داخلی پیش‌بینی امروز والیبال را می‌کردند. بارها در جلسات متعدد عده‌ای می‌گفتند که ما پشتوانه‌ای در تیم ملی نداریم. یک روز اگر معروف و موسوی بازی نکنند، تیم کله می‌شود. شنیدم موسوی برای بازی با ژاپن در شرایط آرمانی نبوده است.

وی افزود: اگر در یک تورنومنت بازی اول را باختیم، طبیعا یک نفر باید تیم را جمع کند. اگر یک ست را باختیم، باید بازیکنان به بازی برگردند. سرمربی یا سرپرست باید این کار را کنند. زمان ولاسکو و گاییچ این اتفاق در تیم ملی ایران می‌افتاد اما الان همین الان شنیدم که این قدر ست سوم بازی به هم ریخته بود که کواچ با مهدوی دعوایش می‌شود و معروف او را به بازی برمی‌گرداند. به جرات می‌گویم اگر کسی منطق والیبال داشته باشد، گواهی می‌دهد در تمام بازی‌هایی که از ابتدا خوب بودیم، نتیجه گرفتیم اما در تمام بازی‌هایی که تیم به تنش افتاد، کواچ هیچ کاری نکرد. اگر برگردیم و عملکرد تیم ملی را مرور کنیم، به واقع این مربی تا الان هیچ کاری برای ما انجام نداده است. از این به بعد هم نمی‌تواند کاری بکند. الان ناراحت هستم اما این حرف را احساسی نمی‌گویم. کواچ مربی‌ای نیست که در شرایط حساس به تیم ما کمک کند.

این کارشناس والیبال خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم که ما پشت یک سری برد خوب و کاذب خوابیدیم و برای درمان خود کاری نکردیم. مثلا صنوبری را به تیم تزریق کردیم تا پشتوانه سرعتی‌زن‌ها باشد اما سن و سالی از او گذشته است. اگر اسم ببرم شاید برای برخی جالب نباشد. صنوبر مثل پسرم است اما کار خاصی در چهار سال اخیر برای او نکردیم که حالا پشتوانه داشته باشیم. ما در لیگ جهانی چند تغییر دادیم اما تغییرات اساسی نبود.

معمری درباره حضور ایران در جام جهانی ژاپن گفت: به جرات می‌گویم برای موفقیت در جام جهانی که خیلی می تواند مهم باشد و سهمیه المپیک دارد، کاری نکردیم. هر چه در ظرف بریزید باید بردارید. ما زیاد نکاشتیم. این واقعیت است. از نقطه نظر سازندگی باید بیشتر کار کنیم.

مربی سابق تیم‌های ملی والیبال ایران گفت: باید خوب تمرین کنیم که خوب نمایش دهیم. یک نفر از اهالی والیبال بیاید مقابل من بگوید خوب تمرین کردیم. یک نفر بگوید قبل و بعد از لیگ جهانی خوب تمرین کردیم. ما نیاز داریم که المپیکی شویم. باید از همین الان که تیم لهستان است، برنامه‌ریزی کنیم. اگر قرار است بازیکنان و کادر فنی تغییر کنند، این کار امروز انجام شود. جامعه والیبال ایران انتظار دارد که تیم ملی ایران در المپیک 2016 بازی کند. باید برنامه‌ریزی درستی انجام دهند تا در یکی از دو تورنمنت پیش رو سهمیه بگیریم.

وی در پایان گفت: آرزوی روزهای خوشی را برای ورزش ایران دارم. من 35 سال عمر خود را در این ورزش گذاشتم و 13 سال در زمان یزدانی خرم در فدراسیون مسئول بودم. دوست دارم امروز حاصل عمر خود را با موفقیت‌های والیبال ببینم.

mobina.h چهارشنبه 04 شهريور 1394

به گزارش ایسنا، سعید معروف پس از سومین دیدار تیم ایران در جام واگنر که با شکست برابر ژاپن همراه بود، اظهار کرد: صحبت خاصی در مورد بازی ندارم. همه دیدید که ژاپن بهتر از ایران بازی کرد.

وی تصریح کرد: جا دارد از فدراسیون والیبال لهستان نیز برای دعوت از ایران برای حضور در جام واگنر تشکر کنم.

سرگروه تیم ملی والیبال ایران درباره عملکرد ایران در این رقابت‌ها گفت: عملکرد کلی ما در این بازی‌ها خیلی بد بود و باید از مردم لهستان عذرخواهی کنیم که نتوانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و لذت بازی خوب را از آنان گرفتیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران با پذیرش سومین شکست متوالی در سیزدهمین دوره جام واگنر لهستان، برابر ژاپن، با کسب عنوان چهارمی بین چهار تیم، به کار خود پایان داد.

mobina.h دوشنبه 02 شهريور 1394

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام واگنر سه بر صفر مغلوب ژاپن شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی واالیبال ایران در پنجمین مسابقه از سیزدهمین دوره رقابت های جام واگنر لهستان از ساعت 20:30 امروز دوشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن رفت.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی ایران این مسابقه را با ترکیب مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور آغاز کرد و از علیزده و مرندی هم به ترتیب در توپگیری و دریافت استفاده کرد.
در ست اول این دیدار دو تیم رقابتی پایاپای داشتند و در امتیاز برابر 19، بوبان با دو تعویضه معروف و محمودی را میدان فرستاد و دو تیم تا امتیاز 24 با هم پیش رفتند و مجددا مهدوی و غفور به میدان آمدند و این رقابت نزدیک تا امتیاز 31 ادامه داشت و در نهایت این ژاپن بود که 33 بر 31 در این ست پیروز شد.
در ست دوم نیز بوبان ایران را با همان ترکیب به میدان مسابقه فرستاد و در برخی اوقات از سعید معروف و شهرام محمودی نیز استفاده کرد. در این ست توپ گیری بی نقص ژاپنی بر حملات و دفاع روی تور بازیکنان کشورمان چیره شد و این ست نیز با امتیاز 25 بر 21 به سود ژاپنی ها به پایان رسید.
از ابتدای ست سوم ژاپنی ها که چندی پیش عنوان قهرمانی آسیا را در تهران از آن خود کرده بودند و پس از آن جهت برگزاری اردوی تدارکاتی عازم ایتالیا شدند و سپس به جام واگنر در لهستان آمده بودند، دو امتیاز از ایران پیشی گرفتند و تقریبا تا پایان این ست فاصله امتیازات خود را حفظ کرد این ست نیز با حساب 25 بر 20 به سود شاگردان ماساشی به پایان رسید تا در مجموع این ژاپن باشد که سه بر صفر بنده این دیدار شناخته شود.

mobina.h دوشنبه 02 شهريور 1394

سرمربی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: در مسابقه برابر لهستان تنها در یک ست خوب بازی کردیم اما در ادامه بازی دلچسب نبود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، "اسلوبودان کواچ" بعد از شکست شاگردانش در دومین دیدار ایران در جام واگنر لهستان، در نشست خبری اظهار کرد: امروز با یکی از بهترین تیم‌های دنیا روبه‌رو شدیم. یک ست خوب کار کردیم اما در ست‌های دیگر، بازی دلچسب نبود و زمینه را برای برد حریف فراهم کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: در بازی فردا(دوشنبه) مقابل ژاپن روی برخی از نقاط ضعف تیم متمرکز می‌شویم. قطعا فردا بهتر بازی خواهیم کرد تا شرایط بهتری را در جام جهانی برای خود رقم بزنیم.

تیم ملی والیبال ایران دوشنبه در سومین و آخرین مسابقه خود در سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان، به مصاف ژاپن، قهرمان آسیا می‌رود.

mobina.h دوشنبه 02 شهريور 1394

کاپیتان تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: در مسابقه برابر لهستان شرایط خوبی نداشتیم و نمی‌دانم مشکل تیم چیست اما هرچه هست بدتر از این نمی‌شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، "سعید معروف"، بعد از دومین شکست تیم ملی والیبال ایران در جام واگنر لهستان، در نشست خبری اظهار کرد: مثل مسابقه روز گذشته شرایط بدی را متحمل شدیم. تیم ایران حرفی برای گفتن در زمین نداشت. بازی امروز برایمان دشوار شد.

سرگروه تیم ملی والیبال ایران افزود: خب به هر حال لهستان قهرمان جهان است، اما نمی‌دانم مشکل تیم ایران در حال حاضر چیست؟ هرچه که هست، بدتر از این نمی‌شد.

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از روز شنبه در شهر تورون این کشور آغاز شده است و تیم ملی والیبال ایران دوشنبه در سومین و آخرین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف ژاپن، قهرمان آسیا می‌رود.

mobina.h یکشنبه 01 شهريور 1394

رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان جهان با برگزاری 8 دیدار روز یکشنبه و دوشنبه اول و دوم شهریور ماه به کار خود پایان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ دیدار فینال و رده‌بندی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان دوشنبه دوم شهریور ماه به وقت تهران برگزار می‌شود و ملی‌پوشان کشورمان برای کسب جایگاه سومی به میدان می‌روند.
تیم‌های لهستان و آرژانتین بازی فینال این مسابقات را ساعت (19:00 روز یکشنبه اول شهریور ماه به وقت محلی) 2:30 بامداد روز دوشنبه دوم شهریور ماه به وقت تهران برگزار خواهند کرد.
ملی‌پوشان کشورمان نیز ساعت (17:00 روز یکشنبه اول شهریور ماه به وقت محلی) 00:30 روز دوشنبه دوم شهریور ماه به وقت تهران برای کسب سکوی سومی به مصاف تیم ملی روسیه خواهند رفت.
دیدار تیم‌های برزیل و ایتالیا برای کسب جایگاه پنجم و یا ششمی جدول رده‌بندی ساعت (14:30 به وقت محلی) 22:00 به وقت تهران برگزار خواهد شد.
تیم ملی چین و آمریکا ساعت (11:00 به وقت محلی) 18:30 به وقت تهران برای رسیدن به یکی از جایگاه‌های هفتم یا هشتمی با یکدیگر پیکار خواهند کرد.
تیم ملی ترکیه در مصاف با تیم کوبا در ساعت (17:30 به وقت محلی) 1:00 بامداد به وقت تهران به دنبال کسب جایگاه نهمی جدول رده بندی است.
فرانسوی‌ها نیز در بازی با حریف بلغار خود در ساعت (15:00 به وقت محلی) 22:30 به وقت تهران تلاش می‌کنند که یکی از مکان‌های یازدهم و یا دوازدهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص خواهند داد.
ژاپنی‌ها برای رسیدن به مکان سیزدهمی و یا چهاردهمی ساعت (10:00 به وقت محلی) 17:30 به وقت تهران مقابل تیم ملی شیلی صف‌آرایی خواهند کرد.
بازی تیم‌های مکزیک و آلمان نیز برای کسب جایگاه‌های پانزدهمی و شانزدهمی ساعت (12:30 به وقت محلی) 20:00 به وقت تهران در رسیستنسیا برگزار می‌شود.

mobina.h یکشنبه 01 شهريور 1394

 

تماشاگران امروز نوشت: قدرتی زن تیم ملی والیبال کشورمان این روزها در زندگی شخصیش تجربه جدیدی را پشت سر می گذارد تجربه ای به نام پدر بودن. سوگند خورشیدی همسر شهرام محمودی در گفتگو با تماشاگران امروز از زندگی با این ستاره والیبال از ابتدا تا به امروز می گوید.

از چه زمانی با آقای محمودی آشنا شدید؟

شهرام دوست دایی من و از دوستان خانوادگی ما بود و من تقریباً دوازده سال پیش با او آشنا شدم.

 برخورد خانواده شما برای ازدواج با یک ورزشکار چطور بود؟ نگفتند ورزش كه شغل نیست؟

نه. خوشبختانه پدر و مادر من خیلی ورزش‌دوست هستند و وقتی شهرام و خانواده‌‌اش آمدند و صحبت كردند، قرار شد یكی دو سال نامزد بمانیم و بعد از دو سال نامزدی هم عقد كردیم و دو سه سال هم عقد ماندیم. مراسمی هم كه گرفتیم یك حالت نمادین داشت. قبل از آن زیر یك سقف رفته بودیم و این مراسم بیشتر یك مهمانی به خاطر دوستان‌مان بود كه همین موضوع باعث شد عده‌ای حرف‌هایی بزنند...  

 این هم از سختی‌های زندگی با افراد مشهور است.

واقعاً همین‌طور است. یكی دیگر از سختی‌های زندگی با شهرام هم دور بودن اوست. الان سفری كه شهرام باید به لهستان برود خیلی اذیتش می‌كند. مخصوصاً هم كه تازه آرسام به دنیا آمده و یك مقدار سخت‌تر هم شده ولی باید با آن كنار بیاید.

 قبل از آمدن بچه این دوری‌ها برای خودتان هم حتماً سخت بوده.

من سختی‌ها را پذیرفته بودم. چون از ابتدای آشنایی ما، شهرام همیشه درگیر سفر و این تیم و آن تیم بود. ولی یك مقدار الان سخت‌تر شده. در كل من سعی می‌كنم همسرم را درك كنم. مثلاً الان كه شب‌ها بچه گریه می‌كند، سعی می‌كنم او بیدار نشود، چون می‌دانم به استراحت نیاز دارد. ولی واقعاً شهرام به من كمك می‌كند. حتی شب‌ها هم به خاطر بچه بیدار می‌شود و به من كمك می‌كند.

 همسر یكی از فوتبالیست‌ها بعد از یكی از موفقیت‌های همسرش گفته بود از موفقیت او خوشحال نشدم، ناراحت هم شدم چون اگر شهرت همسرم بیشتر شود، كارم سخت‌تر می‌شود‌؛ نظر شما چیست؟

ما حتی نمی‌توانیم با هم بیرون برویم یا حتی خرید كنیم. هر جا می‌رویم یا با شهرام عكس می‌گیرند یا امضا می‌گیرند، من به شخصه هیچ‌وقت او را تحت فشار نگذاشته‌ام بگویم عكس نگیر، چون بالاخره شهرت دارد و مردم هم او را دوست دارند.

 حتی آهنگ پیشواز گوشی شما هم یك جورهایی ورزشی حماسی است. به نظر می‌رسد حسابی خودتان را درگیر ورزش و كار آقای محمودی كرده‌‌اید.

من سعی كرده‌ام در همه كارهای شهرام شركت داشته باشم و كنارش باشم كه بتوانم دركش كنم. حتی برای همین از او درباره بازی‌ها و تمرین‌ها سؤال می‌كنم. البته كلاً خودم هم ورزش را دوست دارم.

 پسرتان هم ورزشكار می‌شود؟

ورزشكار كه فكر می‌كنم صد‌درصد بشود، ولی اینكه والیبالیست شود را نمی‌دانم. ما سعی می‌كنیم راهش را باز بگذاریم تا خودش انتخاب كند.

 با توجه به سختی‌هایی كه ورزش دارد و شما آنها را تجربه كرده‌‌اید، ورزشكار شدن را به او توصیه می‌كنید؟

اینها را دیگر باید از پدرش یاد بگیرد. من خودم خیلی دوست دارم حتماً ورزشكار حرفه‌ای شود. البته دست و پای بچه‌ام هم به والیبالیست‌ها می‌خورد و شهرام از حالا با او دفاع كار می‌كند.

 خیلی زود نیست؟

باور كنید الان پسر من 15روزه است شهرام دستانش را می‌گیرد و می‌گوید بابا باید اینجوری دفاع كنی.

 البته در خانواده محمودی والیبال ارثی است.

ان‌شاءلله یكی مثل پدرش بشود. من در هر صورت به او افتخار می‌كنم.

 سه نفره شدن خوب است؟

الان برای ما واقعاً لذت‌بخش است. چون هم خودم بچه دوست دارم، هم شهرام. الان كه از تمرین می‌‌آید به ذوق و شوق بچه می‌‌آید و كلاً فضای خانه عوض شده.

 حتماً در مهمانی‌های خانوادگی شما، فقط حرف والیبال است؟

شاید اولش نباشد ولی در نهایت به والیبال ختم می‌شود. چون امكان ندارد چند والیبالی یا حتی والیبال‌دوست دور هم جمع شوند و حرف والیبال پیش نیاید.

 
mobina.h یکشنبه 01 شهريور 1394

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: ما بعد از شش هفته تمرین برای نخستین بار بود که به میدان رفتیم.

به گزارش ایسنا، اسلوبودان کواچ بعد از شکست تیم ملی ایران مقابل فرانسه در نخستین مسابقه جام واگنر که با نتیجه سه بر صفر به سود فرانسه پایان یافت، اظهار کرد: در کل بازیکنانم خوب بازی کردند.

وی افزود: فرانسه اعتماد به نفس خوبی دارد زیرا با عنوان قهرمان لیگ جهانی وارد این مسابقات شده است. بعد از پایان این مسابقه نگران شدم که چرا بعد از این همه تمرین، بازیکنان بدون انرژی در زمین حاضر شدند. شاید دلیل اش این باشد که ما بعد از شش هفته برای نخستین بار به میدان مسابقه پا گذاشتیم.

کواچ با بیان اینکه تمرکز من فعلا روی ارزیابی برخی از شاگردانم است، تاکید کرد: به برخی از بازیکنان فرصت دادم تا بتوانند بازی کنند.

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر شنبه شب آغاز شد و تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه این رقابت ها سه بر صفر مغلوب فرانسه قهرمان لیگ جهانی سال 2015 شد.

تیم ملی والیبال ایران فردا یکشنبه در دومین مسابقه خود به مصاف لهستان قهرمان سال 2014 جهان و میزبان این رقابت ها می رود.

 
mobina.h یکشنبه 01 شهريور 1394

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در جام واگنر مغلوب فرانسه قهرمان لیگ جهانی شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر از امشب در کشور لهستان آغاز شد.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه این رقابت ها از ساعت 20:30 دقیقه امروز شنبه به وقت تهران به مصاف تیم ملی فرانسه قهرمان لیگ جهانی 2015 رفت و سه بر صفر مغلوب این تیم شد. 
در این دیدار که در سالن ورزشی شهر تورونی در مقابل حدود شش هزار تماشاگر لهستانی برگزار شد، اسلوبودان کواچ از سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور به عنوان ترکیب اغاز کننده ایران استفاده کرد.
بوبان و دستیارانش در این دیدار از عبدالرضا علیزاده و مهدی مرندی به طور متناوب و مرتب استفاده کردند. به طوری که مهدی مرندی به هنگام دریافت به میدان می رفت و عبدالرضا علیزاده برای توپ گیری جایگزین وی می شد. 
در ست اول این دیدار دو تیم از ابتدای ست تا امتیاز 20 در رقابتی نزدیک به کسب امتیاز پرداختند ولی در نهایت این فرانسه بود که فاصله خود را افزایش داد و موفق شد این ست را 25 بر 22 از آن خود کند.
در ست دوم نیز دو تیم آغاز خوبی داشتند و پایاپای یکدیگر پیشرفتند. در این ست هر چه ایران در دفاع روی توپ خوب عمل کرد، در دریافت سرویس ها عملکرد خوبی نداشت و در نهایت این ست نیز با امتیاز 25 بر 23 به سود شاگردان لوران تیلیبه پایان رسید.
در ست سوم فرانسه از ابتدای این ست چند امتیازی از ایران پیش افتاد و تاپایان این فاصله حفظ کرد موفق شد 25 بر 23 در این ست نیز پیروز شود تا این مسابقه با نتیجه سه بر صفر به سود آبی پوشان فرانسوی به پایان رسد.
تیم ملی والیبال کشورمان فردا یکشنبه از ساعت 23 به وقت تهران در دومین دیدار خود در جام واگنر به مصاف لهستان میزبان این رقابت ها خواهد رفت.

mobina.h شنبه 31 مرداد 1394

 

سرمربی تیم ملی ایران هدف از حضور در جام واگنر لهستان را کسب بهترین نتیجه از این مسابقات عنوان کرد و گفت: توان صددرصدی خود را برای 20 روز آینده گذاشته ایم.

به گزارش ایسنا، اسلوبودان کواچ پیش از آغاز مسابقات والیبال جام واگنر در خصوص حضور در این رقابت ها اظهار کرد: ما برای کسب بهترین نتیجه به اینجا آمده‌ایم تا با دست پر راهی جام جهانی شویم. در این جام با فرانسه و لهستان بازی خواهیم داشت. برای ما مهم است که در بالاترین مکان ممکن در جام واگنر قرار بگیریم چون هدف ما این است که شرایط بهتری را کسب و تجربه نمائیم و یک والیبال تماشایی را ارائه نمائیم. اما در کل نتیجه در این چنین مسابقاتی مهم نیست. به هر حال رقابت در جمع چهار تیم برتر دنیا سخت است. تمام حواس ما روی جام جهانی است و اینکه در مسابقات دوستانه، بازیکنانمان را مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانیم بهترین نتیجه ممکن را کسب نمائیم.

وی درباره وضعیت تیم ایران پیش از مسابقات جام واگنر گفت: خب طبیعتاً بازیکنان خسته هستند اما در شرایط خوبی به سر می‌برند. صد درصد آماده نیستیم چون می‌خواهیم نیروی صد درصدی خود را برای 20 روز آینده خرج نمائیم.

بوبان درباره رویارویی ایران و فرانسه افزود: همه می دانید که فرانسه چه تیم پر قدرتی است. امسال فرانسه توانست قهرمان لیگ جهانی شود. تیم ما هم بسیار خوب بازی کرد. نباید فراموش کرد که ما هم به خاطر یک امتیاز علی رغم بازی‌های خوبی که ارائه نمودیم، از گروه خود صعود نکردیم. به هر حال تقابل با فرانسه آزمایش خوبی است. باید به میدان رفت و دید که چه تغییراتی حاصل شده است.

براساس اعلام کمیته برگزاری این رقابت‌ها، برنامه بازی‌های تیم ملی والیبال ایران به شرح ذیل است:

*شنبه 31 مرداد

ساعت 18؛ دیدار ایران - فرانسه

*یکشنبه یکم شهریور

ساعت 19:30؛ دیدار ایران - لهستان

*دوشنبه دوم شهریور

ساعت 18؛ دیدار ایران - ژاپن

mobina.h شنبه 31 مرداد 1394

تیم ‌ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی سه بر دو مقابل ایتالیا به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان راه یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان در آرژانتین به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا رفت که شاگردان محمد وکیلی موفق شدند بازی باخته را به سود خود تغییر دهند. آنها با نتیجه‌ سه بر دو و امتیازهای 25 – 17 ، 25 – 22 و 20 – 25 ، 20 – 25 و 11 – 15 ایتالیا را شکست دادند.

با این پیروزی تیم ‌ملی والیبال نو‌جو‌ا‌نان ایران به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهانی راه یافت.

mobina.h جمعه 30 مرداد 1394

 

سرپرست تیم ملی والیبال گفت: امیدوارم ملی پوشان در جام واگنر مقامی در شان ایران به دست آوردند تا روحیه بخش برای حضور شایسته در جام جهانی والیبال باشد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امیر خوش خبر افزود: تیم ملی والیبال چهارشنبه شب برای حضور در جام واگنر و بعد از سفری 18 ساعته وارد شهر تورون لهستان شد و صبح روز پنج شنبه اولین تمرین خود را برگزار کرد. 
وی با بیان اینکه هنوز آثار خستگی سفر در بدن بازیکنان دیده می شود، گفت: امیدوارم در دو روز باقی مانده تا آغاز مسابقات آثار خستگی بازیکنان از بین برود و آنها با نشاط مسابقات جام واگنر را آغاز کنند.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران افزود: جام واگنر حکم مسابقات تدارکاتی برای تیم ملی را دارد زیرا تیم ایران برای حضور شایسته در جام جهانی ژاپن نیاز به دیدارهای تدارکاتی داشت تا هم بازیکنان و هم کادر فنی با نقاط ضعف و قوت ملی پوشان آشنا شوند.
وی تصریح کرد: در جام واگنر با تیم های ژاپن، فرانسه قهرمان لیگ جهانی و لهستان میزبان و قهرمان جهان سال 2014 مسابقه خواهیم داشت و سپس راهی روسیه می شویم تا چند مسابقه تدارکاتی نیز آنجا برگزار کنیم.
خوش خبر گفت: در اردوی روسیه نیز دو مسابقه با تیم ملی والیبال این کشور و یک دیدار با هلند که برای اردو در این کشور حضور دارد، انجام خواهیم داد و نهم شهریورماه تیم ملی به ایران باز خواهد گشت.
سرپرست تیم ملی والیبال درباره جام واگنر گفت: جام واگنر تورنمنت بسیار معتبری است که در تقویم فدراسیون جهانی والیبال نیز ثبت شده است. تیم ایران تا کنون دو بار به این مسابقات دعوت شده است. امیدوارم در این رقابت ها مقام خوبی کسب کنیم تا بازیکنان روحیه لازم برای حضور در جام جهانی را به دست آوردند.
سیزدهمین دوره مسابقات والیبال «هوبرت جرزی واگنر» از روز شنبه 31 مردادماه با حضور چهار تیم ایران، لهستان، فرانسه و ژاپن آغاز می شود.

***آدرس سایت جدید ما ***

مجموعه هواداران والیبال ایران به

"والیبال آنلاین" تغییر اسم داده است

آدرس سایت جدید:

www.volleyballonline.ir

نظرسنجی
به نظر شما تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2017 چه مقامی کسب خواهد کرد؟؟
ابزار هدايت به بالاي صفحه